Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:270, Did:0, useCase: 0


Vairākums iedzīvotāju dod priekšroku dabīgam saldējumam

Vairākums iedzīvotāju dod priekšroku dabīgam saldējumam
Foto: tavavirtuve.lv

Pārliecinošs vairākums Latvijas iedzīvotāju (88 %) dod priekšroku saldējumam, kas ražots no dabīgām sastāvdaļām – tā noskaidrots Latvijā vadošā saldējuma ražotāja Food Union un Snapshots kopīgi veiktajā aptaujā . Tajā arī atklāts, ka lielākā daļa jeb 85% iedzīvotāju ir gatavi maksāt līdz pat 30% vairāk par saldējumu, kas ražots no dabīgām izejvielām.

Kā galvenos iemeslus dabīga saldējuma izvēlē, respondenti nosauc saldējuma ražošanu no īsta piena un krējuma (svarīgs 65% aptaujāto), saldējuma labo garšu (53%) un faktu, ka saldējumam nav pievienoti mākslīgie konservanti un e-vielas (47%). Saldējuma garša un kvalitāte ir iemesli, kurus vīrieši novērtē biežāk nekā sievietes. Vēl lielāki labas garšas „mednieki” ir jaunieši vecumā no 15-19 gadiem (75% šī grupas pārstāvju). Turpretī sievietes vairāk novērtē to, ka saldējumā nav mākslīgo konservantu, e-vielu un augu tauku.

“Lai arī saldējuma cienītāju gaumes un garšas izjūtas atšķiras, vairākumu vieno vēlme iegādāties dabīgu saldējumu. Lai apmierinātu šo raibo pieprasījumu, pērn Food Union investēja vairāk nekā 12 miljonus eiro modernās ražošanas tehnoloģijās. Ar tām šogad visi Food Union zīmolu Pols, Ekselence, Nu Fruit, Tio un Banana Stick saldējumi tiek ražoti no Latvijā iegūta piena un saldā krējuma – kopā vairāk nekā 50 saldējuma veidi un garšas,” stāsta Dmitrijs Dokins, Food Union saldējuma kategorijas attīstības direktors.

Par galvenajiem kritērijiem saldējuma izvēlē respondenti atzīst labu garšu (svarīga 99% aptaujāto), augstu kvalitāti (94%) un produkta dabīgumu (90%). Salīdzinot ar aizvadītā gada pētījumu, visiem trim galvenajiem izvēles kritērijiem ir tendence pieaugt – labai garšai par 1 procentpunktu, augstai kvalitātei un produkta dabiskumam par 3 procentpunktiem katram..

“Aptaujas rezultāti parāda, ka pārliecinošs vairākums Latvijas iedzīvotāju novērtē saldējumu no dabīgām sastāvdaļām, izvēloties to pēc labas garšas, augstas kvalitātes un produkta dabīguma. Svarīgi, ka papildus šiem izvēles kritērijiem, arvien lielāku nozīmi saldējuma iegādē iegūst tādi kritēriji kā ērts produkta iepakojums un vietēja produkta izcelsme – katrs no kritērijiem pieaudzis par 4 procentpunktiem. Tas norāda, ka patērētājs arvien vairāk iedziļinās gan produkta sastāvā, gan iepakojumā, izdarot arvien kompetentāku izvēli,” aptaujas rezultātus skaidro Dmitrijs Dokins.

Aptaujā arī noskaidrots, ka lielākā daļa jeb 85% iedzīvotāju ir gatavi maksāt vairāk par saldējumu, kas ražots no dabīgām izejvielām. Lielākā daļa jeb 67% aptaujāto par iespēju baudīt dabīgu saldējumu pie 35 santīmu saldējuma vērtības būtu gatavi piemaksāt 10 un vairāk santīmus.

Iepriekš jau tika ziņots, ka Food Union mērķis ir kļūt par galveno dabīga, Latvijā ražota saldējuma piegādātāju Baltijas valstīs un Krievijā. Lai to paveiktu, pērn tika uzlaboti un atjaunoti jau iecienītie saldējuma zīmoli Pols un Ekselence, un ieviests inovatīvs augļu saldējums Nu Fruit. Savukārt šogad tika uzlabots saldējuma Tio sastāvs un ieviests jaunums bērniem – Banana stick. Visi šo zīmolu saldējumi pagatavoti no īsta Latvijā iegūta piena un krējuma bez mākslīgām piedevām, aromatizatoriem un krāsvielām.

Food Union ir apvienotais AS Rīgas piena kombināts un AS Valmieras piens uzņēmuma nosaukums, kas atspoguļo jaunu darbības filosofiju un vērtības, kuru pamatā ir jaunrade, radoša pieeja produktu izstrādē, vēlme pastāvīgi meklēt jaunas idejas un izvirzīt ambiciozus plānus.

Food Union šobrīd kopumā ir vairāk nekā 800 darbinieki, uzņēmuma apgrozījums pārsniedz 100 miljonus eiro gadā. Food Union ražotnes iepērk pienu no vairāk nekā 400 Latvijas zemnieku saimniecībām un piena ražotājiem.