Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:198, Did:0, useCase: 0


Cūkgaļas cepetis ar kraukšķīgu garoziņu

Cūkgaļas cepetis ar kraukšķīgu garoziņu
Foto: Ivars Puķe

Cik prasmīgu saimnieču, tik arī lietpratīgu cepeša gatavošanas recepšu, turklāt katrai no mums ir savi ‘’knifiņi’’ un tikai savi virtuves noslēpumi, taču domāju, ka vienā apgalvojumā būsim vienisprātis - šis īsteni latviskais pamatēdiens lieliski garšo gan svētkos, gan ikdienā, un veiksmīgi pagatavots, ir katras saimnieces lepnums.

Nepieciešams:

1-2 kg cūkgaļas kakla karbonādes,
1 ķiploks,
sinepes, mārrutki, adžika u.c. pēc izvēles,
sāls, pipari vai citas garšvielas.

Pagatavošana:

1. Cūkgaļu nomazgā, tās virskārtu sagriež rūtīs, kuros saliek sasmalcinātus ķiplokus. Arī pārējā gaļā iegriež nelielas, aptuveni 2 cm dziļas ‘’kabatiņas’’, kurās sapilda sagrieztus ķiplokus.
2. Cūkgaļu ierīvē ar sāli, pipariem vai kādām citām garšvielām ( lieti noder SIA ‘’Damps’’ ražotais garšvielu maisījums ‘’Monreāls’’), tad neskopojoties pārziež ar sinepēm ( var arī mārrutkiem, adžiku– kas nu kuram labāk tīk un garšo vai vienkārši atrodas ledusskapī).
3. Iemarinēto cūkgaļas gabalu ietin folijā vai pārtikas plēvē un uz 10-12 stundām ievieto ledusskapī.
4. Cepešpannā ieklāj cepamo papīru, folijā ietīto cūkgaļu liek sakarsētā cepeškrāsnī un 200 grādu temperatūrā cep aptuveni divas stundas. Vienkāršākā cepšanas ilguma aprēķināšanas formula - cik kilogramu cepetis sver, tik stundu tas arī jāgatavo.
5. Pēc tam atver foliju un cepeti no augšas vēl apbrūnina aptuveni10-15 minūtes.
Cepeša pagatavošanai lieliski noder arī pārtikas maisi. Cepot tā abus galus aizsien un to nedaudz sadursta, lai maisā lieki neuzkrātos gaiss. Cepetis ir īpaši sulīgs, ja pēc cepšanas maisu never vaļā uzreiz, bet aptuveni pēc 15-20 minūtēm. Pirms pasniegšanas cepeti pārlej ar cepeša sulu. Labu apetīti!