Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:209, Did:0, useCase: 0


Kizila sīrups

Redakcija
Redakcija

Ja jums pieejami kizila auglīši, noteikti pagatavojiet neparasto un gardo kizila sīrupu. Tas noderēs ne tikai kā piedeva tējai aukstajos ziemas mēnešos, bet arī ārstnieciskais līdzeklis tiem, kas cieš no artrīta, mazasinības un dažādiem iekaisumiem, tajā skaitā saaukstēšanās un gripas.

Nepieciešams:

• 3 кg kizila

Sīrupam:
• 3-4 kg cukura
• 750 мl ūdens

Pagatavošana:

1. kizilu ieber sietiņā vai caurdurī un noblanšē 1-2 minūtes.

2. Gatavo sīrupu: katliņā ielej ūdeni, pieber cukuru un vāra,ik pa brīdim apmaisot, līdz pilnībā izkusis cukurs.

3. Verdošā sīrupā ieber noblanšēto kizilu un vāra 7-8 minūtes. Tad katliņu noņem no uguns un masai ļauj pilnībā atdzist.

4. Kad masa atdzisusi, katliņu vēlreiz liek uz uguns, uzvāra un turpina vārīt 5 minūtes. Noņem no uguns un ļauj pilnībā atdzist.

5. Tad katliņu vēlreiz liek uz uguns, uzvāra un turpina vārīt vēl 5 minūtes. Vēlreiz noņem no uguns un pilda tīrās dezinficētās burkās.

6. Sapildītās burkas aizvāko ar metāla vāciņiem, burkas apgāž otrādi un ļauj pilnībā atdzist. Tad novieto vēsā vietā uzglabāšanai.

Lai izdodas un labi garšo!