Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:195, Did:0, useCase: 0


6 veidi, kā sagatavot un uzglabāt baziliku ziemai

Tik savdabīgs aromāts kā bazilikam nav nevienam citam garšaugam. Taču kā saglabāt bazilika neatkārtojamo aromātu un izmeklēto garšu ilgāku laiku- tā, lai arī rudenī un ziemas aukstumā būtu pieejams šis aromātiskais garšaugs? Lūk, četri dažādi veidi, kā to izdarīt.

1. Tradicionāli saldēts baziliks

Saldētu baziliku var uzglabāt ļoti ilgi, pat līdz nākamajai svaigajai ražai. Lai saldēts baziliks būtu ne tikai aromātisks, bet arī labi izskatītos, jārīkojas sekojoši:

- nomazgājiet bazilika lapas un noteciniet lieko ūdeni;

- tad ņemiet cepampapīru un izgrieziet tik lielu loksni, cik liela ir jūsu saldējamā kamera. Novietojiet bazilika lapas uz cepampapīra tā, lai lapiņas savā starpā nesaskaras. Ievietojiet cepampapīra loksni ar baziliku saldētavā;

- kad lapiņas ir nedaudz sastingušas, pārvietojiet tās uz nelieliem plastikāta maisiņiem. Maisiņus aiztaisiet un ievietojiet saldētavā.

Padoms: Kad šādi sasaldētu baziliku lietosiet, tad vajadzīgo tā daudzumu ātri izņemiet un atlikušo baziliku kopā ar maisiņu tūlīt pat ievietojiet atpakaļ saldētavā.

2. Kubiņos saldēts baziliks

- noskalotas un notecinātas bazilika lapiņas sasmalciniet, ielieciet tās saldējamās ledus formiņās un pārlejiet ar nelielu daudzumu ūdens. Formiņas ievietojiet saldētavā;

- Kad formiņu saturs sasalis, bazilika ledus kubiņus ātri pārlieciet uz plastikāta maisiņu. Maisiņu ievietojiet saldētavā.

3. Kaltētas bazilika lapiņas

- noplūciet no kātiņiem bazilika lapiņas un izklājiet tās uz papīra loksnes vienā kārtā tā, lai lapiņas savā starpā nesaskartos. Uzglabājiet šādi sagatavotas lapiņas dažas dienas tumšā, labi ventilētā un sausā vietā;

- kad lapiņas izžuvušas, ievietojiet tās hermētiksi noslēgtā traukā. Lietojiet pēc vajadzības.

4. Kaltētis bazilika stublāji

- sataisiet no bazilika kātiņiem (atstājiet pie kātiņa 4-6 lapiņas) saišķīti līdzīgu nelielam puķu pušķim un apsieniet to pie pamatnes ar diegu. Saišķīti piekariet ar galotnēm uz leju sausā telpā (noēnotā vietā) ar labu gaisa cirkulāciju. Pēc divām nedēļām saišķīti noņemiet, baziliku sasmalciniet, ieberiet hermētiski noslēgtā traukā un novietojiet uzglabāšanai. Lietojiet pēc vajadzības zupām, mērcei, pastām u.c..
.

5. Saldēts baziliks olīveļļā

- noplūciet lapiņas no kātiņiem, lieciet tās blenderī, pievienojiet olīveļļu attiecībā 1:1 un sablendējiet (ne pārāk smalki);

- gatavo maisījumu ielejiet nelielos porciju trauciņos (noder tās pašas ledus formiņas) un ievietojiet saldētavā. Šādi sagatavots baziliks labi noder kartupeļu biezeņiem, gaļas cepetim, steikam un mērcēm.

5. Baziliks olīveļļā

- sasmalcinātu baziliku (lapiņas kopā ar stublājiem) ieberiet burciņā, pievienojiet nedaudz sāli un pārlejiet ar olīveļļu tā, lai eļļa nosegtu zaļumus. Burku uzglabājiet ledusskapī, lietojot pēc vajadzības.
Eļļa, kas pārlieta bazilikam, ātri iegūst tā garšu un aromātu, tāpēc to var izmantot salātiem, dārzeņiem, makaronu ēdieniem u.c.
Šādi sagatavotu baziliku var uzglabāt vairākus mēnešus.

Daži padomi īslaicīgai bazilika uzglabāšanai

Vispirms gribu teikt, ka izvēloties baziliku veikalā vai tirgū, pievērsiet uzmanību tam, vai uz lapiņām nav tumšu plankumu (tie liecina par to, ka augs sācis bojāties). Tāpat skatieties, lai lapiņas nebūtu apvītušas.

Lai baziliku pēc iespējas ilgāk saglabātu svaigu, izmantojiet kādu no sekojošām metodēm:

- ietiniet baziliku samitrinātā papīra dvielī, ielieciet to plastikāta maisiņā un ievietojiet ledusskapī. Baziliks saglabāsies svaigs 4 dienas;

- ievietojiet bazilika kātiņus traukā ar ūdeni (tāpat kā ziedus vāzē) un pušķim no augšpuses uzmauciet plastikāta maisiņu. Maisiņa malas nofiksējiet pie trauka pamatnes ar gumijas palīdzību. Šādi noformētu trauku ievietojiet ledusskapī. Ūdeni traukā mainiet katru dienu un jūsu baziliks saglabāsies svaigs visu nedēļu.