Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:195, Did:0, useCase: 0Kartupeļu rozītes

Aromātiskas un kraukšķīgas- kartupeļu rozītes greznos jebkuru galdu. To gatavošana gan ir nedaudz darbietilpīga, taču vienkārša un izmaksās lēta.

Nepieciešams:

Kartupeļi,
eļļa,
sāls.

zobu bakstāmie (pēc iespējas mazāki un smalkāki) sastiprināšanai.

Pagatavošana:

Topošo rožu "ziedlapiņas" visērtāk ir sagriezt ar speciālu dārzeņu rīvi, taču, ja jums tādas nav, varat izmantot parastu (ļoti asu) nazi. Kartupeļu šķēlitēm jābūt plānām un nedaudz caurspīdīgām, 1-1,5 mm biezumā un pēc iespējas līdzenākām un vienmērīgām".

Vienu šķēlīti griežam nedaudz biezāku (3-4 mm). To sagriežam stienīšos (l\idzīgi kā frī kartupeļus) Tie būs viducīši rozītēm, kuriem apkārt kārtosim ziedlapiņas.Viducīšus, ziedlapiņas un zobu bakstāmos kociņus iemērcam traukā ar aukstu ūdeni, kuram pievienota sāls (uz 1 litru ūdens jāņem 1 tējkarote sāls) uz 2-3 stundām. šis process palīdzēs kartupeļiem kļūt pakļāvīgākiem, lai pēc tam tos būtu vieglāk locīt.

Piebilde: zobu bakstāmie kociņi jāmērcē tāpēc, l;ai pēc tam- cepšanas procesā- tie nesāktu degt.Veidojam rozītes: ņemam viducīti (vienu kartupeļu stienīti) un blīvi aptinam apkārt tam vienu ziedlapiņu (kartupeļu šķēlīti). Tad ņemam nākamo ziedlapiņu un tinam to uz otru puisi (pretējā virzienā). visu apakšā sastiprinām ar vienu zobu bakstāmo kociņu.

Nākošās ziedlapiņas tinam apkār tāpat, tikai augšdaļu novietojat nedaudz atstatus no rozītes vidus, lai zieds izskatītos atvēries (izplaucis). Un stingri ievērojam secību: viena ziedlapiņa- pulksteņrādītāja virzienā, nākošā- pretēji pulksteņrādītāja virzienam.Jo lielāku rozīti vēlamies izveidot, jo vairāk ziedlapiņu (kartupeļu šķēlīšu) un zobu bakstāmo kociņu izmantosim. Zobu bakstāmos kociņus varat lauzt arī uz pusēm, ja tie šķiet pārāk gari un traucē strādāt.

Gatavās rozītes novietojam uz salvetes vai dvielīša uz 3-5 minūtēm, lai apžūst.

Kamēr rozītes žūst, uzliekam uz plīts katliņu, kas līdz pusei piepildīts ar eļļu, un uzkarsējam. Lai pārbaudītu, vai eļļa ir pietiekami uzkarsusi, ņemam vienu kartupeļu šķēlīti un ieliekam to eļļā. Ja eļļa sāk jautri čurkstēt un veidojas burbulīši, viss ir gatavs cepšanai.

Tātad, ja eļļa ir uzkarsusi līdz vajadzīgajai temperatūrai, ņemam rozīti un ar galviņu uz leju liekam to katliņā un skatāmies, lai tā negriežas uz sāniem 1-2 minūšu garumā. Šajā laikā visas ziedlapiņas atvērsies. Tad rozīti uzmanīgi apgrozām, lai tā izeptos no visām pusēm. Gatava rozīte iegūst zeltainu nokrāsu.Gatavo rozīti izņemam no eļļas, novietojam uz papīra salvetes un viegli pārkaisām ar sāli.
Kad rozīte atdzisusi, izņemam no tās kocinus- vieglāk to būs izdarīt, ja kociņu pirms izņemšanas pāris reizes pagriezīsiet uz riņķi.

Gatavs kartupeļu rozītes vairs nejūk ārā, tāpēc tās pārliekam uz servējamā šķīvja, tomēr darām to uzmanīgi.

Pēdējais, ko darām- skaisti noformējam un liekam uz galda!