Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:9, Did:0, useCase: 0


Latvijas saldumi un uzkodas iekaro Dubaiju

Redakcija
Redakcija

Stiprinot savas pozīcijas eksporta tirgos, “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” šonedēļ pār-stāv Latviju lielākajā Tuvo Austrumu reģiona ēdienu un dzērienu izstādē “Gulfood 2016” Du-baijā, prezentējot jaunumus no zīmoliem “Laima” un “Taffel”. Pirmajās izstādes dienās apmeklētāji un potenciālie sadarbības partneri ir izrādījuši lielu interesi par “Taffel” čipsiem, kas ir “Ādažu Čipsi”, ražoti eksportam zem “Taffel” zīmola, un “Laima” produkciju.

“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” eksporta direktore Ieva Jonsone skaidro: "Gulfood” izstādē mēs piedalāmies jau trešo reizi, kas apliecina mūsu vēlmi un iespējas paplašināties Tuvo Austrumu, Āfrikas un Dienvidāzijas reģionos. Saldumi šeit ir cieņā, līdz ar to arī veidojas pieprasījums pēc Eiropas saldumiem. Laimas produkti šajā tirgū patērētājus uzrunā ar Ziemeļeiropas tradicionālo, kultūrvēsturisko pieeju šokolādes ražošanā. Savukārt čipsi piesaista lielu interesi tādēļ, ka kartupeļu audzēšana šajā reģionā ir apgrūtināta, bet sāļās uzkodas – ļoti populāras.”

Izstāde norisinās Apvienotajos Arābu Emirātos, Dubaijā, no 21.februāra līdz 25.februārim, pulcējot vairāk nekā 5 000 izstādes dalībnieku no 114 pasaules valstīm. Dalība “Gulfood 2016” izstādē “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” ir iespēja iepazīstināt ar jaunumiem un dibināt kontaktus ar partneriem gan no Tuvajiem Austrumiem, gan Āfrikas, gan Dienvidāzijas.

“Šajā reģionā ir vērojamas dažas īpašas atšķirības no Eiropas tirgus. Šeit ir cita laika izjūta – austrumnieki nekur nesteidzas, kamēr nav pārrunātas gan biznesa, gan pasaules aktualitātes. Mēs vienmēr arī sagatavojamies kaulēties, jo no tevis kā potenciālā biznesa partnera to sagaida kā apliecinājumu profesionalitātei. Šai darba specifikai esam gatavojušies gan mācoties, gan trenējoties uz vietas. Esam priecīgi, ka mums ir māsas kompānija šajā reģionā un varam gūt gan atbalstu, gan pieredzi no tās,” papildina “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” eksporta direktore Ieva Jonsone

Kā informēts šī gada sākumā, “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” (iepriekš “NP Foods”) pagājušajā gadā būtiski palielināja eksporta apjomu uz ASV un citām valstīm, tādējādi pilnībā kompensējot kritumu eksportā uz Krieviju, ko ietekmēja būtiski zemākā iedzīvotāju pirktspē-ja. Vislielākais eksporta apjoma pieaugums pērn bija ASV tirgū – par 80%, no ES valstīm vislielākais pieaugums bija Īrijā – par 23%, savukārt no austrumu valstīm – Izraēlā – par 10%. Uzņēmums šogad prognozē 30% kāpumu eksportā salīdzinājumā ar 2015.gadu.

Kopumā “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” eksportē produkciju uz gandrīz 30 pasaules valstīm, tostarp ASV, Kanādu, Ķīnu, Izraēlu, Lielbritāniju, Īriju, Krieviju, Baltkrieviju, Azerbaidžānu, Kazahstānu un Turkmenistānu.