Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:9, Did:0, useCase: 0


Maģija tavā virtuvē

Redakcija
Redakcija

Īsta sieviete vienmēr ir mazliet burve, bet īsta sieviete virtuvē- brīnumdare! Viņa var ne tikai pagatavot gardu un veselīgu maltīti. Viņa var uzburt mājā komforta un mājīguma gaisotni, negaidītiem un izbadējušies viesiem cienastu, vīram- labu garastāvokli, bet bērniem- miera un laimes sajūtu...
Īsāk sakot,- ko tik nevar izdarīt īsta burve visparastākajā virtuvē!

Droši vien tieši tāpēc daudzām tautām jau no seniem laikiem ir dažādi maģiski ticējumi un novērojumi, kas saistīti ar ēdiena gatavošanu.

Ir, piemēram, tāds ticējums: ja no kopīgās bļodas jums laimējies paņemt pirmo (saprotams, arī labāko) gabalu- varat kaut ko vēlēties,- noteikti piepildīsies.

Vēl viens ticējums: cik daudz pīrāgus apēdīsiet Ziemassvētku vakarā, tik daudz laimīgo mēnešu jums būs nākamā gada laikā..

Tad nu sanāk, ka lielie izēdāji un apalīši vienmēr ir krietni laimīgāki par kārnajiem un tiem, kas badojas un sēž uz diētām, jo tikai trenētam ēdājam viena vakara laikā ir pa spēkam pievarēt 12 pīrāgus.

Neprecētām saimniecītēm tautas gudrība sola šādu vienkāršu veidu, kā uzzināt nākamā vīra vārdu: cepot ābolu pīrāgu, pārmetiet pār kreiso plecu ābola miziņu- nokrītot, tā izveidos vārda pirmo burtu, ar kuru sāksies jūsu izredzētā vārds.

Visas virtuves fejas un katlu pavēlnieces zina, ka kurkuma un safrāns pasargā no ļauniem spēkiem un palīdz vairot veiksmi. Tāpēc tā pēc iespējas biežāk pievienojama dažādiem ēdieniem, īpaši, kad gatavojat vistas gaļu, jo tā, savukārt, klausot senajiem ticējumiem, sola izdošanos un uzvaru visās lietās.

Ķirbis savienojumā ar ingveru piešķirs jebkuram, pat visparastākajam cilvēkam, maģiskas enerģijas un spēju dzirdēt "augstāko" spēku balsis. Tāpēc tad, kad jums radīsies vēlēšanās parunāties ar garu pasauli, uzvāriet ķirbju biezputru, kurai pievienots pēc iespējas vairāk ingvera.

Nu un neaizmirstiet turēt virtuvē rutkus vai sīpolus- jau senās Ēģiptes saimnieces zināja, ka šie dārzeņi atbaida ļaunos garus.

Bet, ja gribat kļūt par īstenām burvēm un specializēties tikai viņām vien zināmā virtuves mākslā, ņemiet palīgā senās un leģendārās latviešu burves Minjonas burvestību grāmatu, ko izdevis apgāds Zvaigzne ABC- "Minjonas pavārniecības māksla", kurā atrodams viss, kas vien attiecas uz ēst vārīšanas mākslu, arī skaidrojums par vielu ķīmisko sastāvu un iedarbību uz cilvēka organismu, pamācības par produktu pirmapstrādi, ieteikumi augļu, dārzeņu un sēņu kaltēšanai un marinēšanai, gaļas sālīšanai un žāvēšanai, kā arī padomi, kā saglābt sabojātu ēdienu un īsti burvestības knifi katras saimnieces pavārmākslas uzlabošanai.

Te atradīsiet arī īstas burves cienīgas 1837 receptes: gan latviešu ēdienus, gan arī cittautu pavārmākslas šedevrus.

Īsi sakot, šī ir grāmata, kas nepieciešama katrai virtuves burvei kā fundamentāls pamats pavārmākslas izkopšanai!

Pārējās lietās gan, mīļās burves un fejas, paļaujieties uz sevi- jo nav nekā brīnumaināka par laimīgu sievieti ģimenes ligzdiņas virtuvē.

     [+] [-]

, 2012-03-06 18:43, pirms 9 gadiem
tādas no senām pavārītēm dotus padomus un receptes vajag saglabāt un izdot grāmatās,lai neaiziet nebūtībā līdz ar viņām. jo pirms gadiem 30-40 vēl bija vecākas kundzes-saimnieces,kas staigāja pa mājām svētku galdus palīdzot gatavot.arī viņu padomi par vis vienkāršākām lietām ir Zelta vērti. arī bijušās kaucmindietes daudz labu lietu zina...TĀS IR NENOVĒRTĒJAMAS VĒRTĪBAS LATVIEŠU ĢIMENĒM,sevišķi jaunajām tagad.

     [+] [-]

, 2012-03-06 19:35, pirms 9 gadiem
pilnīgi piekrītu

     [+] [-]

, 2012-03-09 14:48, pirms 9 gadiem
...PALDIES KA ESAT

     [+] [-]

, 2012-03-09 14:51, pirms 9 gadiem
Vienmer kaut ko vajadzigu pie jums var atrast;PALDIES