Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:243, Did:0, useCase: 0

Kas tas ir- imidžs un kā to veidot

Nezin kāpēc, dzirdot vārdu "imidžs" lielākā daļa cilvēku domā, ka tas ir tikai ārējais izskats. Taču tā vis nav. Patiesībā imidžs raksturojas ne tikai ar ārieni, bet arī ar iekšējo dvēseles veidolu. Varam teikt, ka imidžs ir viens veselums, kas sastāv no ārējā izskata, iespaida, ko atstājam uz apkārtējiem, kā arī rakstura īpašību atbilstības augstāk minētajiem komponentiem. Pie kam imidžs ir mērķtiecīgi veidots tēls, kas palīdz radīt vēlamo emocionāli- psiholoģisku iedarbību uz apkārtējiem.

Veidojot savu imidžu, katrs izvēlas tādu tēlu, kādu viņš apzināti rada vajadzīgā efekta sasniegšanai. Savukārt, efekts- tas ir vēlamā apkārtējo attieksme pret jums. Var izveidot savu imidžu uz ilgu laiku (daudziem gadiem), arvien pieslīpējot un pilnīgojot savu meistarību šajā grūtajā, taču aizraujošajā lietā. Vai arī var radīt imidžu veselām kolāžām un mainīt to atkarībā no garastāvokļa. Jo tikai katram pašam ir skaidrs, ko viņš vēlas.

Imidžs nav lēta liekulība un nav arī savtīgs aprēķins. Radīt imidžu, kas ne tikai patiktu pašam, bet arī piestāvētu, ir ļoti sarežģīti. Pirmkārt, tas ir smags darbs ar sevi un savu personīgo uzvedību, jo lai panāktu to, ko vēlaties un dzīvotu tā, kā jums gribas, par maz ir paziņot ar apģērba palīdzību par saviem tīkojumiem. Nepieciešams, lai jūsu uzvedība, manieres un dzīvesveids atbilstu jūsu nodomiem. Līdz ar to- nepieciešamas atbilstošas darbības un rīcība jeb, citiem vārdiem sakot,- jābūt nedaudz aktierim. Pie kam jāievēro manieres un pieklājība.

Ja jūs neparūpēsieties par manierēm un pieklājību, tad, lai arī kā censtos radīt imidžu, nekas nesanāks. Jums vienkārši nebūs neviena, ko apburt- apkārtējie novērsīsies no jums nepatikā. Arī tos, kam katru dienu mainās noskaņojums, nāksies apbēdināt- par imidža izveidi varat aizmirst. vispirms ir jāiemācās kontrolēt savas jūtas un emocijas un tikai tad var domāt par atbilstoša tēla izveidi.

Imidža radīšanai nepieciešams harmoniska jūsu izvēlētā tēla un uzvedības savienība. Pie kam jūsu izvēlētās manierēm ne tikai jāatbilst tēlam, tām jābūt un jāizskatās dabiskām.

Pirms sākt strādāt pie imidža izveides, nepieciešams padomāt, kā uzvedas jūsu izvēlētajam tēlam atbilstoši cilvēki, kā viņi izskatās, kā runā utt.
Runāt par to, ka viss, ko jūs izdomāsiet, bet neuzliksiet uz papīra, tā arī paliks par nepiepildītiem sapņiem, ir diezgan apnicīgi, taču tas ir fakts. Tāpēc, ja jūs tiešām vēlaties konstruēt attiecīgu uzvedības modeli, jums būs jāveic attiecīgi pieraksti.

Kad būsiet savas uzvedības manieres izstrādājuši uz papīra, jāsāk sevi audzināt šajā virzienā, t.i., jāsāk radīt savu imidžu. Un skatieties, lai nesanāk, ka gribējāt radīt apkārtējos dzīvespriecīga cilvēka iespaidu, taču tajā pat laikā raudājāt un sūdzējāties par dzīvi katram pretimnācējam. Rezultātā vajadzīgais imidžs nebūs sanācis.

Sākumā imidža veidošana liksies sarežģīta. Atmiņa noteikti centīsies jūs pievilt un vecie ieradumi liks sevi manīt.

Tāpēc, lai izbēgtu no šīs problēmas, uzrakstiet sev instrukciju- atgādinājumu. Aprakstiet tajā rakstura īpašības, kuras nepieciešams nostiprināt jaunā imidža izveidošanai. Un novietojiet uzrakstīto redzamā vietā tā, lai to varētu bieži pārlasīt.

Imidža veidošanai būs nepieciešams arī dažu veikalu apmeklējums. Piemēram, ja vēlaties radīt nopietna un autoritāra cilvēka imidžu, jūsu apģērbā dominējošais būs klasiskais stils un jums būs pilnībā jāaizmirst par saplēstiem džinsiem un topiņiem.

Strādājiet pie sevis un jums viss izdosies. Galvenais, lai jūs nekļūdītos imidža izvēlē.