Nākamā lapa

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) eksperts par plastmasu un bisfenolu - lietojiet droši, viss ir kārtībā! 22.07.2017 15:26

Zinātnieki ir vienojušies, ka norma, kas minēta likumdošanā, ir nekaitīga.

Katram plastmasas izstrādājumam un iepakojumam ir noteikts mērķis, kam tas ir paredzēts. Ja iepakojumu lieto atbilstoši tā mērķim, nekāda riska nav. Arī plaši apspriestais bisfenols ir atļauta viela, tai ir noteikta norma, ko drīkst pievienot plastmasā. Mēs esam uzraugošā iestāde, kura rūpējas, lai šī norma netiktu pārsniegta. Jāņem vērā, ka arī pieļaujamā norma nav radusies no zila gaisa – tā ir noteikta ilgstošu pētījumu rezultātā, jo bisfenols ir pētīts jau vairāk nekā 40 gadus. Zinātnieki ir vienojušies, ka norma, kas minēta likumdošanā, ir nekaitīga.

Jau nākamnedēļ sāksies onkoloģisko pacientu kāpiens Monblānā 22.07.2017 12:22

No 29. jūlija līdz 12. augustam Ainas Mucenieces Viroterapijas fonds sadarbībā ar “Kalnu Grupu” rīko onkoloģisko pacientu atbalstam veltītu kāpienu “Kāp cīņai pret vēzi” Eiropas Alpos ar mērķi sasniegt Monblāna virsotni. Kāpienā piedalīsies onkoloģiskie pacienti ne tikai no Latvijas, bet arī ASV, Ukrainas, Krievijas un Čečenijas.

Desmit ieteikumi jauniešiem, kas meklē darbu 21.07.2017 20:23

2017. gada četros mēnešos pastāvīgā darbā bija iekārtojušies 6382 Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētie bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 29 gadiem. Vidējais bezdarba ilgums šīs vecuma grupas bezdarbniekiem – 4 mēneši. Lai gan dažiem darba meklējumi ātri atnes vēlamos rezultātus, citiem pirmās darbavietas meklēšana ne vienmēr ir ātrs un vienkāršs process, tāpēc NVA speciālisti, kas ikdienā sniedz atbalstu jauniešiem bezdarbniekiem, piedāvā desmit ieteikumus jauniem cilvēkiem, kas meklē darbu.

Jau ceturtdien Ķīpsalas pludmalē notiks garšīgais “Borjomi” pikniks 18.07.2017 09:41

Ceturtdien, 20. jūlijā Ķīpsalas pludmalē no plkst. 17.30 līdz 19.00 norisināsies līdz šim lielākais un vērienīgākais pikniks Rīgā – “Borjomi” pikniks, kur ikviens apmeklētājs varēs baudīt garšīgus uz grila gatavotus ēdienus, baudīt lielisku mūziku un patīkamu atmosfēru vienā no Rīgas skaistākajām vietām. Šogad, atšķirībā no citiem gadiem, tiks grilēti burgeri, pārsteidzot ikvienu apmeklētāju ar lielisku garšu baudījumu.

Ralfs Eilands: Latvijā festivāli ir pasaules līmenī 15.07.2017 11:38

Tuvojoties aktīvajam festivālu laikam – tirdzniecības parks (t/p) “Alfa” nolēma radīt ceļojošās dāvanu pakas jeb t.s. fest-box, iepriecinot spilgtas personības, kuras prot baudīt vasaru, mīl labu atpūtu un mūziku.

Dundagai 150! Šodien Dundagas daudzināšanas svētki un zaļumballe 15.07.2017 11:31

2017. gadā paiet 150 gadi kopš izveidots Dundagas pagasts. 1867. gada 2. janvārī notika pirmā Dundagas pagasta vietnieku pulka sēde. Šogad Dundagas pagastam liela jubileja. Svētku kulmināciju piedzīvosim 15. jūlijā Dundagā. Visas dienas garumā tiks svinēti Dundagas svētki un nakts zaļumballe ar grupu «Tālbraucēji» skaistajā Dundagas parka estrādē.

Ralfs Eilands: Latvijā festivāli ir pasaules līmenī 14.07.2017 12:35

Tuvojoties aktīvajam festivālu laikam – tirdzniecības parks (t/p) “Alfa” nolēma radīt ceļojošās dāvanu pakas jeb t.s. fest-box, iepriecinot spilgtas personības, kuras prot baudīt vasaru, mīl labu atpūtu un mūziku.

Jauno automašīnu zādzību skaits pieaug; izstrādā virtuālu auto zādzību riska kalkulatoru 04.07.2017 20:43

Otrdien, 4. jūlijā, apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) un SIA “Autonams” prezentēja virtuālo auto zādzību riska kalkulatoru, kas izstrādāts, balstoties uz aktuālajiem automašīnu zādzību un apzagšanas datiem. Turpmāk ikvienam interesentam un auto īpašniekiem virtuāli būs iespēja vien dažu sekunžu laikā noskaidrot sava spēkrata zādzības un apzagšanas risku.

Sabiedrības integrācijas programmas projektu konkurss „Apkaimju iniciatīvas līdzdalības un piederības veicināšanai” 04.07.2017 12:55

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina Sabiedrības integrācijas programmas projektu konkursa „Apkaimju iniciatīvas līdzdalības un piederības veicināšanai” 3.uzsaukumu – apkaimju iniciatīvu projektu īstenošanai Rīgas pilsētā.

Valsts darba inspekcija pārbaudīs būvniecības uzņēmumus 29.05.2017 08:47

Valsts darba inspekcija (VDI) ar š.g. 22. maiju uzsāk tematisko pārbaudi būvniecības uzņēmumos par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu, kuras galvenais mērķis ir nelaimes gadījumos darbā cietušo skaita mazināšana. Pārbaude norisināsies visā Latvijā un ilgs līdz pat aktīvās būvniecības sezonas beigām.

Rīgā ar daudzveidīgiem pasākumiem atzīmēs Starptautisko bērnu aizsardzības dienu (1) 26.05.2017 09:59

Jūnija sākumā ar daudzkrāsainu pasākumu programmu Rīgā svinēs Starptautisko bērnu aizsardzības dienu. Koncerti un festivāli, radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, spēles un rotaļas notiks galvaspilsētas kultūras centros, jaunatklātajās kulturtelpās “Stropi”, pilsētas centrā, Pļavniekos, Spīķeru kvartālā un Pārdaugavā.

Latvietis iegūst MMA pasaules čempiona titulu 26.05.2017 07:57

Pagājušajās brīvdienās 20. maijā Vācijas pilsētā Dūrenā, Latvijas labākais MMA cīkstonis Edgars Skrīvers (15-4) piecu raundu titula cīņā ar vienbalsīgu tienešu lēmumu uzveica sportistu no Horvātijas, Antunu Račiču (18-8-1) un kļuva par vakantās “Superior FC” organizācijas 62 kg kategorijas (bantamweight) pasaules čempionu, informē balticevents.info.

Preses konference: Rīga izvirza savu kandidatūru Eiropas Sporta galvaspilsētas statusam 25.05.2017 16:04

Piektdien, 26. maijā, plkst. 13.00 Rīgas domes (Rātslaukums 1) Portretu zālē notiks preses konference, par Rīgas kandidēšanu Eiropas Sporta galvaspilsētas statusa saņemšanai, kurā piedalīsies Eiropas sporta galvaspilsētu un pilsētu federācijas (ACES) viceprezidents Džons Svensons, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis un Eiropas Fair Play kustības izpildkomitejas locekle Baiba Veisa.

Izsludina konkursu par finansiālu atbalstu Makšķerēšanas dienas “Jaunais makšķernieks” rīkošanai 25.05.2017 15:56

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina konkursu par finansiālu atbalstu Makšķerēšanas dienas “Jaunais makšķernieks” organizēšanai, kurā aicina piedalīties organizācijas, kas Rīgā rīko dažādus sporta pasākumus un sacensības.

Speciālisti: modernie būvniecības materiāli ugunsgrēka gadījumā rada toksikoloģiskus draudus 24.05.2017 07:43

Lielāko daļu zaudējumu ugunsgrēkos nodara liesmas un sadūmojums, bet vairāk dzīvību paņem un veselībai kaitētieši indīgie ugunsgrēka izdalītie dūmi, kas rodas degšanas procesos. Šī problēma tiek mazāk apspriesta gan sabiedrībā, gan speciālistu vidū, tāpēc vakar Jelgavā starptautiskā konferencē „Ugunsgrēku bīstamo faktoru ietekme uz ēkām un cilvēkiem”nozares speciālisti sprieda par ugunsdrošību un toksisko dūmu ietekmi uz vidi un cilvēkuveselību.

Aicina ieviest ūdenstransportu no Rīgas ostas kruīza piestātnēm uz pilsētas centru 24.05.2017 07:31

Rīgas Brīvostas pārvalde (RBP) par veiksmīgu un perspektīvu atzinusi Latvijas Jūras akadēmijas studentu ideju ieviest ūdenstransportu no Rīgas ostas attālinātajām kruīza piestātnēm uz pilsētas centru. Šī ideja ieguva godalgoto pirmo vietu RBP rīkotajā inovāciju konkursā studentiem „Osta pilsētai”.

Nedēļas nogalē Gulbenes novadā LČ blakusvāģiem un kvadracikliem, kā arī Latvijas Kauss solo klasēs 23.05.2017 23:56

Jau šajā nedēļas nogalē, 27. un 28. maijā Gulbenes novada Staru mototrasē norisināsies Latvijas čempionāta 2. posms blakusvāģiem un kvadracikliem, kā arī Latvijas Junioru čempionāts kvadraciklu klasēs un Latvijas Kauss motokrosā – 1. posms. Kā katru gadu – motokrosa sacensības Gulbenes pusē piesaista tuvāku un tālāku novadu motokrosa braucējus un atbalstītājus no visas Latvijas, lai spēkotos par vietām uz pjedestāla.

Salaspilī notiks cīņu turnīrs "A-one Season 1" 23.05.2017 23:16

27. maijā Salaspils Sporta hallē notiks profesionāla pankrationa cīņu starptautiskais turnīrs "A-One Season 1", kurā piedalīsies sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Gruzijas, Armēnijas, Baltkrievijas un Uzbekistānas, informē balticevents.info.

Latvijas Rallijkrosa kausa 1.posmā dominēja vietējie sportisti 23.05.2017 16:09

Spraigs un emocijām bagāts izvērtās Latvijas Rallijkrosa kausa 1.posms, kas norisinājās Biķernieku trasē. Uzvarētāji tika noskaidroti četrās klasēs - Lada RX, Super 1600, Touring un Open klasē. Dienas noslēgumā uz pjedestāla kāpa visu Baltijas valstu pārstāvji - lietuviešiem un igauņiem pa vienai pirmajai vietai, Latvijas braucējiem - divas!

Aicina pieteikties tirdzniecībai Zāļu tirgū 19.05.2017 15:04

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina pieteikšanos tirdzniecībai tradicionālajā Zāļu tirgū, kas šogad notiks 22. jūnijā Doma laukumā, Herdera laukumā, Jaunielā, Jēkaba, Pils un Tirgoņu ielās.

Aicina riteņbraucējus vienoties Neatkarības dienas velobraucienā 26.04.2017 15:24

Jau nākamnedēļ, 4. maijā, par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 27. gadadienai Jūrmalā norisināsies par svinīgu tradīciju kļuvušais Neatkarības dienas velobrauciens, kas arī šogad solās pulcēt kuplu skaitu riteņbraukšanas entuziastu no visas Latvijas. Sacensību dalībniekivarēspārbaudīt spēkus dažādās aizraujošās distancēs, kas piemērotas kāprofesionāliem velobraucējiem, tā arī visiem šī sporta veida cienītājiem un tostarp arī ģimenēm ar bērniem.Ātrākie un radošākie braucēji jau ierasti saņems vērtīgas balvas.

Pavasara tirgus un „Burtiņkreļļu darbnīca” 6. maijā Kalnciema kvartālā 26.04.2017 14:16

Sestdien, 6. maijā plkst. 10.00 - 16.00 norisināsies tirgus, kurā Latvijas zemnieki un mājražotāji būs sarūpējuši sezonālus vietējos labumus, bet amatnieki – jaunus darinājumus, savukārt radošie un zinātkārie apmeklētāji varēs darboties „Burtiņkreļļu darbnīcā”.

Dalībnieki no visas pasaules jūnijā pulcēsies Rīgā Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēlēs 26.04.2017 08:48

No 2017. gada 13. līdz 18. jūnijam Rīgā notiks 5. CSIT Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēles, kuras tiek organizētas reizi divos gados un pulcē tūkstošiem dalībnieku no visas pasaules.

1.maijā Rožu laukumā norisināsies ikgadējie svētki dārzkopjiem „Pavasaris ziedos” 25.04.2017 15:59

Liepājā, Rožu laukumā 2017. gada 1. maijā no pl. 9.00 norisināsies jau divpadsmitie svētki dārzkopjiem “Pavasaris ziedos”, kas ir Kurzemē lielākais nozares pasākums. Pavasaris ziedos ierasti pulcēs gan dārzkopības profesionāļus, gan entuziastus no visas Latvijas un kaimiņzemēm.

JAU SESTDIEN MOTOSEZONAS ATKLĀŠANA 25.04.2017 15:07

Sestdien, 29. aprīlī plkst. 13.00 notiks tradicionālais motosezonas atklāšanas pasākums, kur vairāki tūkstoši motobraucēji, moto entuziasti un motosporta līdzjutēji pulcēsies pie t/c “Mols”, lai iepazītos ar motobaucējiem, to spēkratiem un viņu ekipējumu.

Skaņu un garšu festivāls 2017 aicina uz Grila dārza svētkiem Siguldā 21.04.2017 07:32

12. augustā Siguldas pilsdrupās norisināsies jau otrais “Skaņu un garšu festivāls 2017 IEKLAUSIES GARŠĀ”, šogad - Grila dārza svētku atmosfērā.

Tuvo austrumu ēdienu gatavošanas meistardarbnīca Kalnciema kvartāla tirgū 19.04.2017 13:50

Sestdien, 29. aprīlīplkst. 10.00 - 16.00, Kalnciema kvartāla tirgūbūs nopērkami vietējie pārtikas produkti, kā arī daudzveidīgi amatniecības izstrādājumi pavasara sezonai. Tirgus apmeklētāji ir aicināti piedalīties Tuvo Austrumu ēdienu gatavošanas meistardarbnīcā.

Tirgus un smilšu kino Kalnciema kvartālā 13.04.2017 10:23

Sestdien, 22. aprīlī plkst. 10.00 - 16.00, norisināsies tirgus, kurā bez mājražotāju gardumiem un amatnieku skaistumiem, bērni aicināti piedalīties bezmaksas radošajā darbnīcā, veidojot smilšu kino, un griezties krāsainā karuselī.

Atklāts labdarības rokdarbnieku tirdziņš un Vecmāmiņu Lieldienskola 12.04.2017 11:16

Tuvojoties pavasara gaidītākajiem svētkiem, tirdzniecības centrā Domina Shopping darbu sācis sirsnīgs rokdarbnieku Lieldienu tirdziņš, kura mērķis ir palīdzēt senioriem ar īpašām vajadzībām kaut nedaudz uzlabot savu materiālo situāciju. Līdzās tam darbojas arī Vecmāmiņu Lieldienskola – radošās darbnīcas bērniem, kurās seniori strādā bez atlīdzības. Abas aktivitātes organizē Invalīdu un Mazturīgo Senioru Atbalsta Fonds (IMSA Fonds) un tās tirdzniecības centrā norisinās no 11. līdz 16.aprīlim.

Lai nestāvētu rindā, par iebraukšanu Jūrmalā var samaksāt ar SMS vai izmantojot aplikāciju 10.04.2017 08:14

No sestdienas, 1. aprīļa, stājas spēkā iebraukšanas maksa Jūrmalā, kas sākot ar šo gadu skars ne vien auto, bet arī motociklu vadītājus. Lai rindas pie maksas automātiem tādējādi nepalielinātos vēl vairāk, iedzīvotāji par iebraukšanu Jūrmalā vararī samaksāt, izmantojotsms vai mobilo aplikāciju.

Pirmo reizi – Pirts rallijs Daugavpils novadā! 06.04.2017 12:21

Pirmo reizi Daugavpils novadā 29. aprīlī visus interesentus aicina “PIRTS RALLIJS 2017” – jautras sacensības starp komandām, apmeklējot un izmēģinot visdažādākās pirtis: saunas, melnās pirtis, slapjās pirtis visā novada teritorijā. Tā būs savdabīga “atvērto durvju diena”, kuras laikā apmeklētājiem būs ne tikai iespēja bez maksas izmēģināt 15 Daugavpils novada tūrisma jomas uzņēmēju piedāvātās pirtis, bet arī piedalīties balsošanā par labāko pirti un sacensties komandu konkurencē par lielisku balvu – apmaksātu atpūtu ar savu komandu pirtī, kas būs pasākuma noslēgumā saņēmusi nomināciju „LABĀKĀ PIRTS DAUGAVPILS NOVADĀ 2017"! Pasākumu organizē Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA”.

Zaudēti īpašumi, konflikti ģimenēs mantojuma dēļ, ilgas pēc tuvinieku uzmanības – skaudri dzīvesstāsti atklājas Notāru dienās 28.03.2017 17:43

Trūcīgi iedzīvotāji, kas tiesības uz savu īpašumu nav reģistrējuši pat vairākās paaudzēs, mantinieki, kas vairāku gadu garumā nav uzsākuši mantojuma lietu, novārtā atstāti vecāki, kuri zaudēs vienīgo mājokli, jo bērni, kam īpašums uzdāvināts, to ieķīlājuši – šie un daudzi citi skaidri dzīvesstāsti bija jāuzklausa notāriem, Notāru dienās sniedzot bezmaksas konsultācijas aptuveni 3208 cilvēkiem. Šogad notāri devās arī gandrīz 90 mājas vizītēs pie tiem, kas veselības, finansiālu vai kādu citu ierobežojumu dēļ paši nevar nokļūt notāra birojā.

Latvijas iedzīvotāji nenovērtē reālos mājokļa drošības riskus 09.03.2017 21:57

9. martā starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā tika atklāts Baltijā pirmais “Gjensidige” organizētais “Mājokļa Drošības Mēnesis” un prezentēts februārī “OMD Latvia” veiktais pētījums “Mājokļa drošības uztvere Latvijas iedzīvotāju vidū”. Lai arī vairums cilvēku (74%) uzskata, ka viņu mājoklis ir drošs, pētījuma dati ļauj secināt, ka realitātē iedzīvotāji nepilnīgi novērtē iespējamos riskus un ne vienmēr ir pietiekoši parūpējušies, lai tos laikus novērstu.

Turaidas muzejrezervāts un Latvijas Dabas fonds aicina uz talku 06.03.2017 16:08

Turaidas muzejrezervāts un Latvijas Dabas fonds aicina organizāciju pārstāvjus un ikvienu interesentu uz parkveida ainavas sakopšanas talku šī gada 10. martā no plkst. 10.00 līdz 15.00 Turaidas muzejrezervāta teritorijā.

Latvijas Nacionālo dizaina gada balvu iegūst datu vizualizācijas rīks “Infogram" 06.03.2017 15:22

3. martā īpašā apbalvošanas ceremonijā Dekoratīvās Mākslas un dizaina muzejā tika noskaidroti pirmie Latvijas Nacionālās dizaina gada balvas ieguvēji – pirmo vietu ieguva Datu vizualizācijas rīks “Infogram", autors: Infogram, otro Izstādes stendu dizains "Civilizācijas nospiedumi", autors: Ilze Kalnbērziņa Praz, savukārt trešajā vietā ierindojās Bērnu balansa ritenītis "Brum Brum", autors: Krišjānis Jermaks. Galvenās balvas ieguvējs no Kultūras ministrijas saņems finansiālu atbalstu 2000 EUR vērtībā dalībai kādā no starptautiskajiem dizaina konkursiem.

Dabas muzejā atklāta izstāde „Latvijas dabas bagātības. No koraļļa līdz virpainītei" 06.03.2017 14:45

Gatavojoties Latvijas simtgadei, Dabas muzejā tapusi izstāde, kas iepazīstina ar dabas un klimata pārmaiņām, kas notikušas tagadējā Latvijas teritorijā pirms vairāk nekā 400 miljoniem gadu līdz pat mūsdienām.

Aicina pieteikt projektus Rīgas pilsētas svētku noformējuma veidošanai 01.03.2017 23:12

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina „Svētku noformējuma, svētku tematikas lielformāta vides objektu/ instalāciju un citu māksliniecisko ideju skiču un to realizēšanas tehnisko risinājumu projektu atlases konkursu”, aicinot radošo sabiedrību iesaistīties Rīgas pilsētvides noformēšanā svētku laikā.

Krievijas tirgus, šprotes, zemas algas – trīs nepatiesi mīti par eksportu 27.02.2017 13:00

Kaut arī Latvija ir visnotaļ veiksmīga Ziemeļeiropas valsts, daļa mūsu valsts iedzīvotāju ir dzelžaini pārliecināti, ka Latvijā “viss eksports ir atkarīgs no Krievijas” un mūsu glābiņš ir zemās algas. Pirms februārī notiekošā foruma “Eksports. Imports. Attīstība.” skaidrojam, kā ir patiesībā.

Nevalstiskās organizācijas meklēs risinājumus sadarbībai ar valdību un valsts pārvaldi 22.02.2017 09:36

Šodien, 22. februārī, norisinās Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda (turpmāk – Memoranda) īstenošanas padomes (turpmāk – Memoranda padomes) rīkota konference “Līdzdalība=partnerība?”, kurā nevalstisko organizāciju pārstāvji spriedīs par pērn paveikto, nākotnes plāniem un turpmākās sadarbības iespējām starp valdību un nevalstisko sektoru.

Izsludināts fotokonkurss „Mans putns” 02.02.2017 17:01

Līdz 26. martam aicinām iesniegt darbus Latvijas Dabas muzeja organizētajā fotokonkursā „Mans putns”. Sešpadsmitajā sezonā joprojām priecāsimies saņemt fotogrāfu – amatieru un putnu mīļotāju unikālos foto kadrus, kuros iemūžināti Latvijas un svešzemju putni gan savvaļā, gan nebrīvē.

Nākamā lapa