Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:356, Did:0, useCase: 0

Video: Videpadoms: kā izgatavot pavasarīgu vainagu mājai no Latvijas meža veltēm

Redakcija
Redakcija
Mežs ir mūsu bagātība, vieta atpūtai un iedvesmai no krāsām, daudzveidīgajām faktūrām un sajūtām. Pastaigājoties mežā, varam ievākt augus un citas dabas veltes, ko izmantot, lai ienestu meža sajūtu un smaržu arī mājās. “Latvijas Meža dienu” vēstneses, gaismas virteņu darbnīcas un pasākumu noformējuma radītavas “Cherry Picking" saimnieces Līva Vīgante un Egija Taube ik dienu strādā ar dabas materiāliem, kas palīdz uzburt īpašu noskaņu telpā un radīt krāšņus svētkus. Šobrīd aktuāli dizaina elementi ir vainagi, ko iespējams izveidot jebkurā gadalaikā, papildinot ar Latvijas mežos un dabā atrodamajiem augiem, veltēm un viegli pieejamiem dekoratīviem elementiem.

Līva Vīgante un Evija Taube piedāvā vienkāršu video pamācību, kā izgatavot pavasarīgu vainagu no meža veltēm pašu spēkiem.
Izgatavošanas process soli pa solim:
Ap metāla apli tin zarus, veidojot asimetrisku kompozīciju, šādā veidā dekorējot divas trešdaļas vainaga. Stirnu buka ragus, čiekurus un citus smagākus elementus piestiprina ar floristikas stiepli, aptin spuldzīšu virteni, tās baterijas un stiepli maskē ar zaļajiem zariņiem. Piestiprina ziedus, ievijot tos vainagā. Vainagu piestiprina pie durvīm, sienas vai novieto citā redzamā vietā, kur tas priecēs acis un arī kalpos kā gaismas elements dienas tumšajā laikā.

Visiem meža draugiem ir iespēja maija nogalē, 25. un 26. maijā no plkst. 10.00 līdz 17.00 iepazīt mežu un tā bagātības Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē. Tur jaunākajā parka daļā “Kurbada zeme” notiks Baltijā lielākais meža nozares pasākums – “Latvijas Meža dienas” ar vairāk nekā 50 meža izziņas darbnīcām un pieturām, kā arī ar plašu izklaides un atpūtas programmu skolēniem, ģimenēm un ikvienam interesentam. Plašāka informācija par pasākuma programmu un aktualitātēm pieejama šeit.
Vērtējums: