Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:355, Did:0, useCase: 0

Adīta jaka ar rāvējslēdzi no dzijas pārpalikumiem

Tuvojas rudens un sāk prasīties pēc kāda silta džemperīša vai jaciņas. It kā jau kaut kas skapī atrodams no pagājušās sezonas, taču, kā jau sievietei, man gribas kaut ko jaunu. Un tā kā esmu liela rokdarbniece, neskriešu taču pa veikaliem. Sameklēju dzijas pārpalikumus un uzadīju jauku jaciņu. Tās piegrieztne ir pavisam vienkārša, tāpēc būs pa spēkam katrai, pat jauniesācējai.

Visa jaka (38.izmērs) adīta a3 3,5 nr. adāmadatām sviķeļainā adījumā: 6 valdziņi, labiski, 3 valdziņi kreiliski.
Piedurkņu izgriezumi jakai netika veidoti, tas nozīmē, ka gan mugurpuses, gan priekšpuses daļas tika adītas kā taisnas detaļas, veidojot tikai kakla izgriezumu.

Mugurpusei jāuzmet 96 valdziņi + 2 malējie valdziņi

Priekšpusei katrai daļai (2 daļas) jāuzmet 50 valdziņi + 2 malējie valdziņi

Katrai piedurknei uzmet 46 valdziņus, pamazām pieaudzējot līdz 54 valdziņiem.

Mugurpuses kakla izgriezumu veido no 18 valdziņiem, savukārt katrai priekšpuses detaļai kakla izgriezumam nepieciešami 10 valdziņi.

Kad visas detaļas uzadītas, jaciņu sašuj. Beigās iešuj rāvējslēdzēju.

Noderīgi!

Katrai adītājai noteikti noderēs arī kāda adīšanas grāmata. Šobrīd varu ieteikt divas jaukas grāmatas, kas nopērkamas Zvaigzne ABC grāmatnīcās. Viena no tām- Lolitas Šelvahas grāmata "Adīšanas pamati", sniegti padomi, kā uzmest valdziņus, izadīt vienkāršus un sarežģītus adījuma rakstus, lasīt tehnisko zīmējumu, rotāt adītu izstrādājumu. Bagātīgi ilustrētajā grāmatā daudz noderīga atradīs gan iesācējas, gan pieredzējušas adītājas. Tehniskie zīmējumi, darba stadiju fotogrāfijas, adījumu modeļi un izstrādājumu piegrieztnes rosinās ikvienu papildināt savu garderobi ar unikāliem, pašu rokām gatavotiem tērpiem.

Savukārt, Mērijas Vebas grāmatā “Adīšana” apkopoti vairāk nekā 300 jau tradicionālu un visiem zināmu, kā arī jaunu un mūsdienīgu adījuma rakstu. Te ierosmi radošam darbam atradīs gan pieredzējusi adītāja, gan arī iesācēja. Viegli izprotamie skaidrojumi, uzskatāmie tehniskie zīmējumi un lieliskās fotogrāfijas noderēs, lai pašu spēkiem taptu ne viens vien unikāls adījums.
Šo izdevumu var izmantot, lai mācītos adīt dažādus labisko un kreilisko valdziņu rakstus, joslu rakstus, pīņu rakstus, mežģīņrakstus, bumbulīšu rakstus, krustoto valdziņu rakstus.

     [+] [-]

, 2012-09-01 15:29, pirms 7 gadiem
nju man jau tada nepatik 40gadu gajuma sievietam gan jau var valkat. piedodiet darbs jau labs ,bet krasas un raxts ka no centraltirgus..

     [+] [-]

, 2012-09-01 16:09, pirms 7 gadiem
Man gan loti patik-gaumigs krasu salikums

     [+] [-]

, 2012-09-01 16:38, pirms 7 gadiem
Tāda palempīga gan, un šķērssvītras dara druknāku augumu. Varbūt kādu krāsainu rakstiņu labāk ieadīt, puķes tagad modē, kaut gan tas savelk adījumu, ļoti lielu uzmanību prasa.

     [+] [-]

, 2012-09-02 23:10, pirms 7 gadiem
Man ir kaut kas līdzīgs un varu teikt, kad dzīvē izskatās ļoti labi. Adījumā sviķelis ir pateicīgs raksts un ideāli pieguļ augumam, nekad neizstaipās. Iesaku adītājām pamēģināt. Arī no horizontālām svītrām nav jābaidās, ja augums ir ok.

     [+] [-]

, 2012-09-03 10:01, pirms 7 gadiem
Man ļoti patīk.

     [+] [-]

, 2012-10-07 19:00, pirms 7 gadiem
nepareizi piedurknes adītas-ja grib tik pieguļošu,tad tomēr rokriņķis jāveido! un kakls arī tāds nepabeigts izskatās,jeb par šauru.. nav labi kkas tur,piedodiet!
Http://www.RezervesDALAS24.Lv