Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:163, Did:0, useCase: 0

Dāvāsim Baibai otro dzimšanas dienu!

Redakcija
Redakcija

Mēs ticam, ka šai jaunietei būs iespēja sākt jaunu dzīvi – bez slimībām un sāpēm. Tāpēc vēršamies pie visiem: nepaejiet garām! „Lūdzu, palīdziet, es gribu dzīvot!” raksta Baiba Barone sociālajos tīklos.

Pirmā dzimšanas diena viņai ir šonedēļ 31.augustā. Savu 25 gadu jubileju viņa sagaidīs Stradiņa slimnīcas palātā, kur atrodas jau kopš 23.jūnija. Otrā dzimšanas diena viņai būs tad, kad veiks operāciju, kas burtiskā nozīmē dāvās viņai otru dzīvību.

Lai glābtu jaunieti, ir nepieciešama nauda aknu transplantācijai. Savākt visu naudu ir iespējams, taču tikai tad, ja atsauksies daudz cilvēku. Šonedēļ veicot zvanu uz labdarības programmas Zaļā lampa telefonu, mēs palīdzam glābt cilvēka – skaistās un labestīgās Baibas Barones – dzīvību.

Telefons 90006383 (1.42 eiro).

Pirms septiņiem gadiem, kad Baibai bija 16 gadi, viņa sajuta spēcīgas sāpes un sākās problēmas ar aknām. Tad mediķiem radās aizdomas par onkoloģiju un Baibai tika veikti divi ķīmijterapijas kursi. Taču izrādījās, ka audzēja nav. Bet sāpju iemesls ir reta aknu asinsvadu slimība - Budd-Chiary sindroms.

Vīnes klīnikā Baibai tika veikta operācija, kuras laikā tika ievietots šunts - mākslīgais asinsvads. Pēc operācijas Baibas pašsajūta uzlabojās, viņa atsāka strādāt ar bērniem gan bērnudārzā, gan kā auklīte ģimenēs. Likās, ka ļaunākais ir garām.
Pērn decembrī, pēc 7 gadu pārtraukuma, slimība atkal sevi pieteica. Baiba ar stiprām vēdera sāpēm nonāca slimnīcā. Tālāk sekoja vēl vairākas vizītes slimnīcā, ik reizi arvien smagāk, ar augstu temperatūru. Tika konstatēts, ka Baibai ir izveidojusies aknu ciroze un viņas dzīvību var glābt tikai aknu transplantācija. Tas ir dzīvības jautājums.

Pavasarī bija cerība, ka aknu transplantāciju no 1. jūlija jau būs iespējams veikt Latvijā, bet tad lēmums tika mainīts un Latvijā aknu transplantācijas varētu tik veiktas sākot no 2017. gada.
Tādēļ Latvijas mediķi nosūtījuši Baibu konsultēties par aknu transplantāciju Tartu universitātes klīnikā Igaunijā.
Speciālisti Tartu ir gatavi veikt transplantāciju, taču tās izmaksas ir 50 000 eiro, ņemot vērā, ka operācija būs sarežģītāka ievietotā šunta dēļ.
Kad visa nepieciešamā summa tiks pārskaitīta, Baiba varēs iestāties rindā.

Vecāki nekavējoties sāka meklēt naudu, ir atvērts konts fondā ziedot.lv. Patlaban, lai apmaksātu operāciju, nepietiek 34 000. Tā ir dzīvības cena.

Baibas mammai tā bija vēlā grūtuniecība un Baiba bija ģimenē ļoti gaidīts bērns. Tagad tētis ir jau pensijā. Ģimene dzīvo ārpus Rīgas robežām, Olaines pusē. Un mamma ir iekārtojusies par sanitāri blakus esošā slimnīcas korpusā – lai varētu būt kopā ar meitu. Jauniete dievina bērnus un dzīvniekus. Un zīmēt, īpaši ziedus. Vēlētos kļūt par dizaineri. Savukārt pirms slimības pabeidza kursus un strādāja par auklīti bērnudārzā un dažādās ģimenēs.

Baiba tic, ka viņas otrajā dzīvē obligāti būs veselība un mīlestība, un daudz bērnu... Protams, operācijas izmaksas ir milzīgas, taču, ja pieslēgsies pēc iespējas vairāk cilvēku, viss sanāks. Ārstiem ir labas prognozes. Tāpēc operācijas diena kļūs Baibai par otru dzimšanas dienu. Viņa noteikti tiks galā.

9000 63 83 (1.42 eiro par zvanu)

Palīdzēt Baibai var arī:
Помощь Байбе Бароне - ziedot.lv