Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:163, Did:0, useCase: 0

Neizdodas palīdzēt Zanei un Rozai. Zanes operācija Tallinā paredzēta 1.jūnijā un Rozas acu operācija Vācijā, jau pirmdien!

Redakcija
Redakcija

Nu jau ilgāku laiku jauniete Roza un jaunā māmiņa Zane cer uz sabiedrības atbalstu acu operāciju veikšanai: Roza guvusi acs traumu bezatbildīga salūta šāvēja dēļ, kamēr Zane cieš no smagas slimības, kuras rezultātā pamazām zaudē redzi. Pēc palīdzības pie ziedotājiem pirmo reizi vērsāmies 31.04.2016. bet, diemžēl, līdz šim ne Rozas ne Zanes operācijai līdzekļus nav izdevies piesaistīt. Šobrīd no jauna lūdzam visas sabiedrības atbalstu lai nepieļautu Zanes redzes zudumu un dotu iespēju Rozai redzēt ar abām acīm.

Zanes stāsts

”Vairāki Latvijas speciālisti šajā situācijā par nepieciešamu uzskata ķirurģisku iejaukšanos, ārsts, kurš Latvijā ir kompetents veikt šādas operācijas ir atteicies operēt, piedāvājot maksas alternatīvu injekciju veidā. Pēc konsultēšanās ar ārstiem Igaunijā Zane ir radusi cerību saglabāt redzi un turpināt pilnvērtīgu dzīvi.
No 7.marta sieviete uzturas mājās uz slimības lapas, jāpiebilst, ka pirms tika uzstādīta šī diagnoze, Zane ar vīru gaidīja otro bērniņu, diemžēl grūtniecību nācās pārtraukt, uzzinot nepatīkamās ziņas saistībā ar sievietes veselības stāvokli.

Ikdienā Zane strādā vienā no Rīgas lielveikaliem par kasieri. Pirmā konsultācija un operācija Tallinā ir paredzēta 01.06.2016. Operācijas izmaksas ar uzturēšanos stacionārā līdz piecām dienām un ceļa izdevumiem sastāda vidēji 3500 eiro, no nepieciešamās summas saziedoti 254,50 EUR, Zanei šādas naudas nav, tādēļ tiek lūgta līdzcilvēku palīdzība. Lai Zane varētu atgūt redzi pašlaik trūkst 3245,50 EUR.

”Jau daudzas reizes mēs visi kopā esam pierādījuši, ka varam iepriecināt daudzus, un daudziem dot cerību uz dzīvi, nepaliksim vienaldzīgi. Laika, diemžēl, ir maz.

Atbalstīt Zani jūs varat, veicot ziedojumu ar norādi “Zanes Mališevas acu operācijai Tallinā”
Biedrība “Labdarības lapa Snowflake”
Reģ.nr.: 40008234435
Banka: AS SWEDBANK
Konts: LV08HABA0551039748727
PAYPAL: snowflakechildren@gmail.com
Ziedojumu tālrunis: 90006180 (Maksa par zvanu 1,42 eiro).

Rozas stāsts

Rozai vizīte pie ārsta paredzēta jau pirmdien!!!
Jaunā gada sagaidīšana kopā ar ģimeni 17 gadus vecajai rīdziniecei Rozai Rahilai Hainai beidzās traģiski – Daugavas krastmalā viņai tieši acī trāpīja kāda neapdomīgu cilvēku palaista raķete. Latvijā līdz traumai sportiski aktīvajai meitenei veiktas daudzas amnioplastikas, taču cerības novērst negadījuma radītās sekas ir tikai Vācijā. 24.maijā Rozu gaidīs Āhenas (Vācija) klīnikā uz vairākām ķirurģiskām minipulācijām, taču ārstniecība iestādei nepieciešams samaksāt 10 000 eiro, tādēļ Rozas ģimene lūdz sabiedrības atbalstu, jo viņiem pašiem tādas naudas nav. Līdzekļu vākšana ar biedrības «Labdarības lapa Snowflake» atbalstu tika sākta pagājušajā nedēļā, un šobrīd ziedotāji Rozai snieguši atbalstu nepilnu 1500 eiro apjomā. Diemžēl tas nozīmē, ka, lai savāktu atlikušos 8500 eiro, atlikušas tikai divas dienas.

Rozas mamma Veronika Haina, kura ikdienas darbs saistīts ar bērniem, viena pati audzina dvīņu meitenes, kuras šā gada decembrī kļūs pilngadīgas. Viena no meitām – Roza Rahila – jau vairākus gadus aktīvi sporto: viņai ir brūnā josta tekvando, kā arī uzrādīti teicami panākumi airēšanā ar kanoe. Taču šī gada sagaidīšana viņas ierasto dzīvi sagrieza ar kājām gaisā. Kad Roza kopā ar mammu un māsu devās skatīties gadu mijas salūtu, diez vai prāta ienāca doma, ka pirmās jaunā gada stundas viņa pavadīs slimnīcā. Nomaldījusies raķete trāpīja meitenei kreisajā acī, un, kā pēc tam konstatēja mediķi, tādā veidā tika gūst smags radzenes apdegums, turklāt acs ābolā tika konstatēti arī daudzi metāliski svešķermeņi.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rozai Rahilai veiktas vairākas ķirurģiskas manipulācijas, taču vairāk neko Latvijā uz vietas izdarīt nav iespējams. Šobrīd pat nav skaidrs, cik nopietni acs ir traumēta. Veronikai piedāvātas divas iespējas meitas tālākajai ārstēšanai – Vācijā vai Izraēlā, un viņa izvēlējusies pirmo. Aprīlī jau Veronika ar Rozu Rahili bija uz konsultāciju Āhenas klīnīkā, kur saņēmuši tālāko ārstēšanās plānu, un tas jāsāk īstenot jau pēc dažām nedēļām. Vācijas mediķi vispirms plāno atvērt traumēto aci, atdalīt plakstiņu no acs ābola, un tikai tad būs precīzi iespējams saprast, cik nopietni acs ir bojāta. «Meitai klājas smagi – gan fiziski, gan psiholoģiski, jo sportot viņa nedrīkst – tas var pasliktināt tā jau sarežģīto stāvokli. Nekad nevienam neesmu neko lūgusi, ar visu centusies tikt galā pašas spēkiem, taču šoreiz citas iespējas nav,» atzīst Veronika Haina.

Ja vēlaties palīdzēt Rozai atgūt cerību uz normālu dzīvi, sagādājot ļoti svarīgu pilngadības jubiles dāvanu – veselību, ziedojumus ar norādi «Rozas ārstēšanai» var veikt:

Biedrība "Labdarības lapa Snowflake"
Reģ.nr.: 40008234435
Banka: AS SEB Banka
Konts: LV88UNLA0050023989404
PAYPAL: snowflakechildren@gmail.com
Ziedojumu tālrunis: 90006180 (Maksa par zvanu 1.42 Eur)
Jāpiebilst, ka biedrībai piešķirts sabiedriskā labuma statuss, kas paredz būtiskas nodokļu atlaides ziedotājiem. Plašāka informācija par meitenēm snowflakechildren - Sākums