Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:163, Did:0, useCase: 0

Palīdzēsim Karelam spert soli pretim veselībai!

Redakcija
Redakcija

Ko izjūt cilvēks, kas sapņo par lielo basketbolu, arī pēc rakstura ir sportists, taču no bērnības viņam nav dota iespēja pat ne skriet, bet staigāt?

Patlaban Karelam Grigorjevam ir 17 gadi. Tikai pirms gada Minhenes ortopēdiskajā klīnikā viņam tika veikta operācija, kuras laikā Karelam iztaisnoja kāju un ielika metāla implantu. Un viņš varēja spert pirmos savā dzīvē normālos soļus. Un sapnis par basketbolu kļuva nedaudz reālāks.

Karelam nepieciešama atkārtota operācija Minhenes klīnikā. No kājas tiks izņemts metāla implants, kas tika ievietots pirmās operācijas laikā. Gaidīt nedrīkst. Ir nepieciešama palīdzība.

“Tās visas ir bērnu cerebrālās triekas sekas. Viņš piedzima sešu mēnešu vecumā, sverot 1400 gramus. Protams, ka es uztraucos par viņa veselību. Taču ārsti, kas novēroja Karelu, no sākuma nemanīja neko satraucošu. Un tikai tad, kad viņš kļuva gadu vecs, es, satraukusies par to, ka viņš nemaz nemēģina celties un staigāt, sāku meklēt citu ārstu, ” stāsta Karela mamma Olga.

“Atradu ļoti labu neirologu – ārsti Vizmu Meikšāni. Pirmais, ko viņa jautāja: “Vai bērnam ir invaliditāte? Es biju mēma…”

Izrādījās, ka Karelam ir ķermeņa labās puses daļēja paralīze.

Kas zina, varbūt ja diagnoze tiktu uzstādīta uzreiz, varbūt būtu vieglāk tikt galā ar bērnu cerebriālās triekas sekām. Taču Olga nevēlas atcerēties un teoretizēt. Viņai ir cits uzdevums – lai dēls nostātos pats uz savām kājām un izaugtu par laimīgu cilvēku.

Sākot jau no Karela dzīves pirmā gada puiša un viņa mammas ikdiena ir masāžas, ārstnieciskā vingrošana, fizioterapijas procedūras. Dēla veselībā Olga ir ieguldījusi visu iespējamo – spēkus, nervus, un, protams, naudu. Sešu gadu vecumā Karelam tika veikta pirmā operācija uz kājām. Pēc tam katru dienu nodarbības ar ārstiem, bez brīvdienām. Sākumā ārstnieciskā vingrošana bija ļoti mokoša un smaga – caur sāpēm un stresiem. Deviņu gadu vecumā Karels sāka peldēt un tas ļoti palīdz šādos gadījumos.

Lielu paldies Karels vēlas pateikt fizioterapeitei Dacei Bērtulei, kas daudzu gadu garumā palīdzēja Karelam ar nodarbībām un vērtīgiem padomiem. Īpašs paldies arī Marekam Osovskim – tas ir fizioterapeits, labi pazīstams sportistu vidū, strādājis ar Karelu pirms operācijas, lai viņa kāju stāvoklis nepasliktinātos, bet pēc operācijas “nolika Karelu uz kājām” un arī patlaban dara visu, lai Karels spētu staigāt kā mēs visi.

Otra operācija Karelam tika veikta pirms gada. Laikam neviens bērns pasaulē tā negaidīja savu 16.dzimšanas dienu kā viņš. Viņam tika izstiepti muskuļi, iztaisnota kāja un ielikts metāla implants. Tagad šis implants ir jāņem ārā, lai tas neieaug kaulā. Un tad Karels varēs mierīgi staigāt. Un, iespējams, piepildīsies viņa lielākais sapnis – spēlēt basketbolu parastā basketbola komandā.

Tagad viņš trenējas, viņam ir ļoti spēcīgs metiens, taču skriet pa laukumu viņš nevar. Taču viņam jau ir vesela sporta medaļu un diplomu kolekcija.
Kad mēs ieradāmies pie viņa ciemos, puisis ar lepnumu parādīja savu iespaidīgo kolekciju. Protams, tās ir sacensības bērniem ar ierobežotām iespējam. Bet galvenais ir saprast, ka Karelam katra uzvara – vispirms tā ir uzvara pār sevi tāpēc, ka katrs solis tiek sperts ar grūtībām.

Mamma Olga pastāstīja, kā atveda deviņus gadus veco dēlu uz peldēšanas nodarbību. Lai gan treneris bija noskaņots skeptiski, ka nekas nesanāks, Olga pārliecināja viņu paskatīties, kā Karels darbojas ūdenī. Kad treneris ieraudzīja, ka Karels pāris minūšu laikā pārpeld baseinu, izmantojot roku spēku, viņš piekrita paņemt puisi grupā, tad vēl nezinot, ka Karels ar laiku sasniegs ļoti labus rezultātus un kļūs par viņa lepnumu.

Zinātnē to sauc par kompensācijas mehānismu, ko izstrādā citi orgāni un sistēmas. To, ko nevar paveikt kājas, izdara rokas. Tieši tāpēc Karels arī sasniedzis panākumus basketbolā. Skriet pa laikumu viņš nevar, bet viņam ir ļoti spēcīgs metiens.
Viņa sapnis vienmēr ir bijis spēlēt basketbolu kopā ar citiem.

Karelam ir tāda iespēja. Ar viņa spējām un mērķtiecību, kā arī tad, ja tiks vēl viena operācija, kuras laikā izņems metāla implantu, mēs ticam, ka viss ir iespējams.

Ģimene lūdz palīdzību – jo ilgāks laiks būs nepieciešams naudas savākšanai, jo sarežģītāka un sāpīgāka būs operācija. Gaidīt ilgi nevar.

Kopš gada sākuma Karelam var ziedot arī ziedot.lv mājas lapā. Operācijai Minhenes ortopēdiskajā klīnikā kopā ar ceļa izdevumiem nepieciešami 10 176 eiro. Patlaban ir saziedoti nedaudz vairāk kā 400 eiro.

Pašam Karelam galvenais ir doma, ka pēc šīs operācijas viņš var mēģināt iekļūt sporta skolas basketbola komandā. Tas ir viņa sapnis. Lai tas piepildās!

Labdarības telefons 90006383 (1,42 euro) strādā Karelam līdz otrdienai.

Palīdzēt var šeit - www.ziedot.lv

Liels paldies visiem, kas palīdz!