Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:163, Did:0, useCase: 0

Septiņgadīgajai Elīnai steidzami vajadzīga palīdzība

Redakcija
Redakcija

Septiņgadīgajai Elīnai steidzami vajadzīga palīdzība, lai apmaksātu gūžas rekonstrukcijas operāciju Tallinas bērnu slimnīcā. Tieši pēc nedēļas, 16. oktobrī, 7 gadus vecajai Elīnai jānonāk uz operāciju galda Tallinas bērnu slimnīcā. Pavisam steidzami ir nepieciešama sarežģīta gurnu operācija. Faktiski viena kājiņa Elīnai ir izgājusi ārā no gūžas locītavas. Par laimi, tika rasta iespēja operēt meitenīti Tallinā, piedaloties ārstiem no Vācijas. Tikpat sarežģīta operācija Vācijas klīnikā maksā desmit reizes dārgāk. Tagad, lai palīdzētu Elīnai, ir jāapmaksā klīnikas rēķins – 4400 eiro.

Labdarības tālrunis 90006384 darbojas līdz nākamajai otrdienai, lai palīdzētu Elīnai Padomai. Zvans maksā 1,42 eiro.
Lai apmaksātu operāciju, labdarības fondā BeOpen septiņgadīgajai Elīnai Padomai tika atvērts ziedojumu konts. Pārskaitīt palīdzību varēs, uzklikšķinot uz projekta Zaļā lampa saiti links
https://www.beopen.lv/lv/projects/z...

Zelta bērns
Kopš mazotnes meitenīte nespēj staigāt. Paaugstinātas spasticitātes kājās un pazemināta tonusa vēdera daļā dēl, gūžas kauls tiek „vilkts” uz āru. Izmežģīta gūža ilgtermiņā var radīt mugurkaula skoleozi, kas tālāk var ietekmēt iekšējos orgānus. Pēc atlabšanas Elīnu varēs vertikalizēt, kas krietni paaugstinās fizioterapijas efektivitāti. Pēc operācijas Elīnu gaida ļoti garš un grūts atveseļošanās process.

Mamma un tētis tic, ka pēc operācijas meitenīte varēs jau pastāvīgi līst un vismaz stabili pati sēdēt vertikālā stāvoklī, nevis sašķobījusies uz sāniem. Tad viņi turpinās darbu viņas veselības uzlabošanā.
Ilze un Mārcis dievina meitiņu un dēvē par savu princesi. „Viņa arī uzvedās kā princese – parāda savu raksturiņu, katrā ziņā ar mums un ar dakteriem arī,” - smejas Ilze. Elīna patiešām ir līdzīga maigai pasakainai būtnei – smaidīga, mīļa, trausla... Toties skolā ar auklīti un vecvecākiem īsts „ zelta bērns” - paklausīga un nosvērta, nekad nečīkst.

Elīnas vecāki ir apbrīnojami optimisti un paši sevi uzskata tikai par reālistiem. Viņi pieņēma meitiņas slimību kā dabisku faktu, viņiem nav ilūziju un abi ir gatavi cītīgi strādāt, lai palīdzētu savam bērnam. Viņi ir enerģiski, atbildīgi un mīloši. Ilze ir no Aizkraukles, Mārcis – no Limbažiem. Kopā jau 10 gadus. Elīna bija gaidīts bērns. Nekas nevēstīja par iespējamo nelaimi. Taču 37. grūtniecības nedēļā Ilze sajuta, ka kaut kas nav tā, kā vajadzētu. Tobrīd viņa studēja institūtā. Uzreiz pēc eksāmena devās uz dzemdību namu. Tur konstatēja, ka bērnam ir pazemināti sirdstonīši un nekavējoties veica ķeizargriezienu.
Kā pēc tam tika noskaidrots, problēmas radušās tādēļ, ka ārste, kas novēroja Ilzi grūtniecības laikā, palaida garām viņas analīzēs ar cukura līmeni saistītā rādītāja dramatisku lielumu. Ilzei bija grūtnieču diabēts, kas, diemžēl, netika konstatēts. Tāpēc smadzeņu barošanas traucējums meitenītei notika jau pirms dzimšanas. Tas izraisīja bērnu cerebrālo trieku un vēl dažas blakusslimības.

Sākumā Ilze gribēja panākt, lai tiktu atzīta ārstes kļūda, bet viņa ātri šo domu atmeta, jo bija jāsaņemas, liekot lietā visus spēkus un nervus elementārai bērna glābšanai. „Es biju šokā no notikušā un nesapratu, kas jādara,” atzina Ilze. Pirmajā Elīnas dzīves gadā 7 mēneši tika pavadīti slimnīcas.

Tallina dod iespēju
Elīnai drīz būs 8 gadi. Staigāt un pat stāvēt kājās pati viņa nespēj. Vecāki ir izmēģinājuši visas iespējamās metodikas, konsultējušies ar dažādiem speciālistiem vairākās valstīs, izgājuši medicīniskās komisijas un konsīlijus. Izrādījās, ka „sapņa operācija” (ja tā varētu izteikties) pēc jaunākajām tehnoloģijām, kad pēc slimnīcas pat nav jāguļ ieģipsētai, Vācijā maksā 44 000 eiro. Pēc apskates pie slavenā daktera Berniusa, kas sadarbojas ar Latviju, meitenīti bija gatava pieņemt klīnika Mihnenē – par 23 000 eiro. Šādas summas vecāku prātam nebija aptveramas...
Palīdzēja laimīgs gadījums – lieliskā fizioterapeite Egija Bidiņa, kas strādā ar Elīnu, uzzināja, ka uz Tallinas bērnu slimnīcu atbrauks speciālisti no Vācijas, lai mācītu vietējos ķirurgus un ortopēdus. Izpētījuši Elīnas medicīniskos dokumentus, vācieši apņēmās projekta ietvaros izdarīt Tallinā operāciju kā paraugdemonstrējumu Igaunijas kolēģiem. 16. oktobrī meitenīti gaida klīnikā. Operācija, anestēzija un Elīnas uzturēšanās slimnīcā maksā 4400 eiro.

Spēks, lai virzītos tālāk
Ilze un Mārcis strādā viesmīlības jomā. Darbs ir maiņās. Ķeras klāt jebkādai iespējai piestrādāt, ieskaitot nakts maiņas, lai apmaksātu rehabilitacijas, auklīti un kredītu. Bet reizēm paši tomēr nespēj tikt galā ar to visu.
„Ziniet, nesen izlasīju kāda pētījuma rezultātus, kas mani pārsteidza,” dalījās ar mums Mārcis. „Trakākajos krīzes gados tika novērots, ka vairāk tiek ziedots labdarībai. Kāpēc? Tāpēc, ka tad, ja viss ir labi, cilvēki dzīvo viegli, paviršāk uztver dzīvi. Bet kad nāk virsū grūtības, viņi paskatās apkārt un saprot, cik daudz ir to, kuriem klājas vēl daudz grūtāk... Un sāk palīdzēt.”

Šobrīd Elīnai ir ļoti vajadzīgs atbalsts. Vecāki lūdz palīdzību. Ir jāsavāc 4400 eiro. Lai apmaksātu operāciju, labdarības fondā BeOpen līdz 16.oktobrim ir atvērts palīdzības konts. No ziedojumiem netiek ieturēta nekāda komisijas maksa, tāpēc ziedojumu Elīna saņems pilnā apmērā.

Speciāli Elīnai līdz nākamajai otrdienai darbosies labdarības tālrunis 90006384. Zvans maksā 1,42 eiro.
Palīdzēt var arī, veicot bankas pārskaitījumu mērķa kontā

Labdarības fonds BeOpen
Reģ.Nr. 50008218201,
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 0001 0
Mērķis: Zaļā lampa, palīdzība ElīnaiPadomai