Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:163, Did:0, useCase: 0

Lauma ārstējas, pateicoties ziedotāju palīdzībai

Redakcija
Redakcija

Deviņgadīgā jelgavniece Lauma jau kopš pērnā gada novembra aktīvi cīnās ar smagu kaulu vēzi, un šobrīd viņas ārstēšanās Vācijā ir iespējama, pateicoties ziedotāju labajām sirdīm, jo Latvijas valsts ar meitenes ārstēšanas apmaksu nesaprotamu iemeslu dēļ kavējas.

Lauma šobrīd turpina ārstēšanos Vācijā, un 11.maijā meitenei būs pirmā plaušu operācija (Vācijā tika atklāts arī veidojums plaušās). Lauma un viņas vecāki saka paldies visiem, kuri meiteni šajā smagajā dzīves posmā atbalsta. Ceturdien bija jāsāk ķīmijas terapija, bet S2 veidlapa, kas ļautu saņemt valsts finansējumu ārstēšanai, kavējās, tādēļ, pateicoties saziedotajiem līdzekļiem, procedūras apmaksu par 6900 eiro veica Jelgavas biedrības «Labdarība lapa Snowflake», kura pērnā gada nogalē aktīvi iesaistījās palīdzības sniegšanai Laumai un ziedojumu vākšanā. Pa šo laiku izdevies savāk aptuveni 50 000 eiro, un daļa no saziedotās naudas jau izmantota, lai sniegtu atbalstu Laumas ārstēšanai.

Daudzi Latvijas iedzīvotāji aktīvi iesaistījās palīdzības sniegšanā deviņgadīgajai Laumai, ziedojot līdzekļus viņas operācijai. Jāatgādina, ka Latvijā Laumai tika noteikta nepareiza diagnoze (to atzinuši Vācijas mediķi), tādējādi tika zaudēts ārstēšanai tik būtiskais laiks. Laumai Latvijā tika noteikta diagnoze “Juinga sarkoma” un veikti vairāki ķīmijas terapijas kursi, taču slimība turpināja progresēt, un vecāki veica atkārtotas analīzes Vācijā, kur mediķi noteica pavisam citu diagnozi – osteosarkomu.

Par saziedotajiem līdzekļiem vecākiem izdevās nokļūt Vācijā un nodrošināt tur uzturēšanos. Pamata medicīniskās manipulācijas tika apmaksātas no valsts budžeta – nepieciešamās operācijas izmaksas un divas ķīmijas terapijas, izmeklējumus un Laumas uzturēšanos slimnīcā, pārējos izdevumus – vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā, vecāki sedza no saziedotajiem līdzekļiem. Vācijā meitenei sākotnēji tika veikta rotoplastika – operācija, kas ilga 12 stundas. Audzējs bija ļoti progresējis, un kāju pilnībā saglabāt nebija iespējams. Diemžēl pēc veiksmīgas operācijas desmitajā dienā Laumai sākās komplikācijas, tādēļ tika veiktas vēl papildus četras operācijas, pēdējās no kurām laikā kājiņa tika amputēta pilnībā. Lauma ir stipra un turas kā vien var, bet par stabilu atveseļošanos un atgriešanos mājās pašlaik runāt ir pāragri.

Jāpiebilst, ka, pateicoties saziedotajiem līdzekļiem, ir izdevies nosegt arī kājas protēzes un protezēšanas izmaksas. «Labdarības lapa Snowflake» un Laumas vecāki pateicas ziedotājiem par atbalstu. Laumiņ, mēs visi esam domās kopā ar tevi!!!!! Gaidām Tevi atpakaļ!!!

Tā kā Laumas ārstēšana turpināsies, tad joprojām iespējams sniegt atbalstu meitenei, ziedojot ar norādi «Laumas ārstēšanai»:

Biedrība "Labdarības lapa Snowflake"
Reģ.nr.: 40008234435
Banka: AS SWEDBANK
Konts: LV08HABA0551039748727
PAYPAL: snowflakechildren@gmail.com
Ziedojumu tālrunis: 90006180 (Maksa par zvanu 1.42 eiro)

Jāpiebilst, ka biedrībai piešķirts sabiedriskā labuma statuss, kas paredz būtiskas nodokļu atlaides ziedotājiem.
Biedrība “Labdarības lapa Snowflake” izveidota uz sociālā tīkla Facebook Labdarības labas “Snowflakes” bāzes. Šajā laikā palīdzēts vairāk kā 100 ģimenēm visā Latvijā, sagādājot viņām ne tikai apģērbu, mēbeles un citas sadzīves lietas, bet arī sniedzot finansiālu atbalstu gan ārstniecībai, gan citiem mērķiem. Biedrības valdes locekles Linda Freiberga un Inga Karlinska šā gada decembrī saņēma balvu “Gada brīvprātīgais Jelgavā 2015”, jo labdarības jomā darbojas bez atlīdzības.