Nākamā lapa

Radoša ideja: oriģināli ābolu svečturi pašu rokām 20.01.2018 13:31

Vēlaties izveidot kaut ko vēl nebijušu, oriģinālu un reizē vienkāršu? Mēs piedāvājam ābolu svečturus. Tie burvīgi smaržo un izstaro pozitīvu enerģiju.

Kā vecās mēbeles pārvērst mākslas darbos 20.11.2017 15:43

Kā zināms, interjera priekšmeti, pat ļoti mīļi, ar laiku iznēsājas, nosmērējas, apdilst un kļūst ne pārāk izskatīgi, līdz ar to prasās pēc nomaiņas. Ir lietas, kas tik apnikušas, ka nav žēl no tām šķirties, taču ko darīt, ja vecā mēbele ir ļoti mīļa? Nu protams,- atjaunot! Darīt to var arī ar dekupāžas metodi. Pie kam izdarāms tas ir ļoti vienkārši un paveikt to ir pa spēkam jebkuram no mums.

Adīta māja. Tas ir satriecoši! 09.10.2017 19:03

Varētu šķist, ka patreizējā stilu un dizaina novirzienu daudzveidībā jautājums par to, kāds varētu būt telpas interjers, atkrīt pats par sevi. Šodien mājas un dzīvokļi tiek noformēti pēc katra īpašnieka individuāla lūguma, ņemot vērā visas nianses un īpatnības. Bez tam katram stilam ir kopīga ideja, uz kuru balstīties. Bet īpaši radošām personībām vienmēr gribas papildināt šo ideju ar kaut ko nestandarta un ekskluzīvu. Un vieni no oriģinālakajiem dekoriem vienmēr ir bijuši pašu rokām veidotie.

TOP krāsas apģērbā un interjerā šoruden – drosmīgi sarkans, rozā nokrāsas un dabīgie toņi 09.10.2017 16:02

Rudens ir laiks, kad atjaunināt gan garderobi, gan atsvaidzināt interjeru savās mājās. Papildus modernākajām krāsām un tekstūrām modē, mājās aktuāla būs arī materiālu funkcionalitāte, dabiskums un ērtība. Padomus par rudens sezonas modes un interjera krāsu tendencēm sniedz tirdzniecības centrs Domina Shopping sadarbībā ar modes blogeri Aneti Ozoliņu un arhitektu, interjera dizaineru Dinu Vecānu.

Mācību prieks sākas skolēna istabā. Remontējam un dekorējam! 03.09.2017 13:08

Līdz ar skolas sākumu vecāki savai atvasei vēlas sagādāt ne tikai visus mācību līdzekļus, bet arī nodrošināt arī maksimāli ērtu darba un dzīves vidi mājās. Ja skolēnam vai skolniecei atvēlēta istaba, tad ir visdažādākās iespējas tās uzlabošanai. Turklāt daudz iespējams paveikt pašu rokām, kombinēt krāsas, mēbeles pēc saviem ieskatiem, kā arī papildus arī lūgt speciālista padomu. Vajadzētu gan ņemt vērā pašu galveno – šeit dzīvos skolēns vai skolniece ar savu gaumes izjūtu un vajadzībām.

Padomi telpas ekonomijai nelielos mājokļos 29.08.2017 17:06

Pieaugot urbanizācijas tendencēm, cilvēki arvien straujāk pārvācas no laukiem uz pilsētām - kļūst aizvien grūtāk atrast pieejamu dzīves telpu. Dzīvojamās telpas izmēriem samazinoties, pieaug minimālisma un kompakta dizaina popularitāte - funkcionalitāte un vienkāršība kļūst aizvien aktuālāka. Tāpēc Sony, sadarbībā ar Keitu Seinthilu, radījuši virkni dizaina padomu trim dažādiem mazo viesistabu tipiem: pāriem, ģimenēm un īrniekiem, tādējādi nodrošinot katram piemērotāko dizaina risinājumu.

Bērnam droša un draudzīga mājokļa iekārtošana 25.08.2017 16:41

Bērni ir mūsu prieks un acuraugs, tāpēc vecāki vienmēr vēlas iekārtot mājokli tā, lai bērns tajā justos ērti un patīkami. Ir ļoti rūpīgi jāapdomā tas kā iekārtot mājokli, it īpaši, ja bērns ir tajā vecumā, kad viņš vēl visu tikai iepazīst un var piekļūt ikvienai vietai. Ir jāsaprot, ka mazajiem ir milzīga vēlme izzināt mājokli, tāpēc viņi bieži vien dodas pat uz tādām dzīvokļa vietām, kurās Tu nevēlies, lai viņš dotos, jo ir iespējams savainoties. Dažādi slēdži, rozetes – to visu bērni ļoti veikli aptausta, kad pārvietotas pa dzīvokli.

Krāsas un smaržas nozīme mājoklī (1) 19.08.2017 19:04

Iekārtojot māju vai dzīvokli, mēs parasti vadāmies pēc savas gaumes, aizmirstot, ka eksistē noteiktas telpas un enerģijas likumsakarības, kas palīdz mājokli padarīt ne tikai komfortablāku, bet arī pašiem tajā justies labāk. Un tas neattiecas tikai uz mēbeļu izkārtošanu telpā, bet arī uz krāsu un smaržu...

Latvijā durvis vēris Baltijā lielākais “Berry” mēbeļu un interjera veikals (1) 10.04.2017 10:31

31.martā tika svinīgi atklāts Latvijā pirmais mēbeļu un interjera veikals “Berry”. Baltijā lielākā “Berry” veikalailgi gaidītā atvēršana norisinājās brīvā gaisotnē, klātesot gan veikala vadībai no Lietuvas, gan jaunajam personālam, partneriem, klientiem un sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem. “Berry” veikala izveidē Brīvības gatvē 201 investēts vairāk nekā viens miljons eiro un tā piecos stāvos izvietotas mēbeles dažādām gaumēm un cenu kategorijām.

Cilvēka emocionālais stāvoklis un interjera krāsas, vai tās mijiedarbojās? 03.10.2016 09:35

Rudens, kas nu jau nomainījis vasaru, ir viens no krāsainākajiem gadalaikiem. Visapkārt sarkans, dzeltens, oranžs, mazliet zaļš – krāsas un to salikumi, ko varam novērot dabā, arī mūs mudina uz dažādību. Gluži kā dabā, mainoties gadalaikiem un krāsām, arī cilvēku emocionālo stāvokli var ietekmēt dažādas krāsas, radot pozitīvas vai negatīvas emocijas.

Kas jāzina ikvienam, kurš plāno uzcelt gudro māju? 29.07.2016 16:07

Viedie mājokļi ne tikai visā pasaulē, bet arī Baltijā strauji iemanto savu popularitāti – tie ilgtermiņā spēj samazināt elektroenerģijas izmaksas, turklāt uzlabo mājas iedzīvotāju komforta līmeni. Plānojot dzīvokļa iegādi vai arī mājas būvniecību, mēs rēķināmies ar to, ka ēka kalpos mums par mājokli daudzu gadu garumā, turklāt, iespējams, to mantos arī nākamās paaudzes. Dzīvojot laikmetā, kurā tehnoloģijām mūsu dzīvē ir liela loma, ir pavisam skaidrs, ka arī gudro māju tehnoloģijas pavisam drīz kļūs par mūsu ikdienu. Par to, kādi kritēriji ir jāņem vērā, ja savu īpašumu vēlaties aprīkot ar gudrās mājas sistēmu, stāsta automatizēto ēku vadības sistēmu centra „JUNG” vadītājs Raimundas Skurdenis.

Kā pareizi izmantot dzelteno krāsu interjerā 20.07.2016 13:10

Ja mīlat sauli un dzelteno, jums noteikti patiks šīs krāsas akcenti interjerā, un, lūk, dažas idejas, kā to realizēt.

Noderīgi padomi, kas ļaus mājīgi iekārtot dzīvokli 13.07.2016 10:06

Bieži vien mājokļa remontam nepietiek finansiālo līdzekļu. Ikdienas izdevumu ir daudz, bet tā īsti atlikt un iekrāt palielākas naudas summas kādam konkrētam mērķim ne vienmēr izdodas. Reizēm, jo īpaši ja mājoklis ir īrēts, nevēlamies ieguldīt svešā īpašuma remontā lielas naudas summas, tomēr savu dzīves telpu vērst omulīgāku gribam gan. Un tad nu jārod dažādi risinājumi, kā ekonomiskāk, bet vienlīdz patīkami un jauki iekārtot telpas. Vislabāk šādu mērķi izdodas sasniegt ar dažādu dizaina elementu palīdzību, komfortablām un patīkamām mēbelēm, bet reizēm pietiek vien ar atjaunotu un košu sienu krāsojumu, kas nebūt nav pārāk dārgs ieguldījums.

Būtiskākie faktori, ja esi jauna dīvāna meklējumos 08.07.2016 17:40

Jauna dīvāna iegāde visbiežāk ir ļoti liels piedzīvojums ikvienam. Nereti notiek arī tā, ka cilvēki savā starpā sastrīdas, meklējot piemērotāko dīvānu savam mājoklim. Lai strīds nenotiktu, vēlamies sniegt pāris noderīgus padomus, kuri ļaus izvēlēties piemērotāko dīvānu, kas kalpos ilgi un kvalitatīvi.

Gada krāsas 2016 18.05.2016 18:21

Pirmo reizi Pantone gada krāsu goda statusā nokļuvuši divi ļoti neparasti toņi- rozā kvarca tonis un ceriņkrāsa, parādot, ka šis salikums rada lielisku līdzsvaru starp silti rozā nokrāsām un vēsu zilgmi, atspoguļojot mieru, apgarotību un laimes sajūtu. Rozā kvarca un ceriņkrāsas kombinācija met izaicinājumu tradicionālajai krāsu uztverei.

5 noslēpumi, kā izveidot harmonisku interjeru (1) 07.03.2016 16:56

Pirmais nosacījums, lai izveidotu harmonisku interjeru- nesekojiet citu cilvēku izdomātām norādēm un likumiem, bet gan ieklausieties savā sirdī. Tikai tad jūs varēsiet radīt telpu, kurā tieši jums būs pa īstam patīkami un komfortabli. Patiesībā ir tikai dažas nianses un knifi, kas jāzina, lai jums viss izdotos, un jūsu izveidotais interjers izskatītos ne sliktāk par dizainera darbu.

Svece- ne tikai stilīgs interjera aksesuārs, bet arī līdzeklis labsajūtai 12.11.2015 15:36

Sveces mājas interjerā iederas jebkurā gadalaikā, tāpat kā jebkurā gadalaikā tās ikvienu mirkli pārvērš maģiskā dvēseles tauriņu dejā. Vasarā, aizdegtas dārzā vai uz balkona, sveces piešķir īpašu nokrāsu vakara stundām , rudenī tās vieš mājīguma sajūtu, ziemā garantē svētku noskaņu, bet pavasarī dāvā saulainu prieku. Un ikvienā gadalaikā, uzliktas uz pusdienu vai vakariņu galda, piešķir jūsu mājoklim greznību un eleganci.

Radošas idejas rudenīgi krāšņiem interjera rotājumiem 19.10.2015 10:02

Rudens ir krāšņs gadalaiks- daba visapkārt veido aizraujošas krāsu spēles, kas priecē mūsu acis un sirdi. Lai kaut daļu no šī krāšņuma ienestu mājā, varam veidot skaistus interjera dekorus no visdažādākajām dabas veltēm. Šim nolūkam noderēs itin viss, kas tuvākajā apkārtnē atrodams- ozolzīles, kastaņi, čiekuri, āboli, pīlādžogas un, protams, krāsainās koku lapas. Neslaukiet tās visas mēslainē. Izlasiet skaistākās un veidojiet burvīgus dekorus savā virtuvē, ēdamistbā, viesistabā. Ja vēlaties (un, ja jums ir sava māja) izpušķojiet to arī no ārpuses. Nosviniet rudeni, jo rudens- tasir neatkārtojams brīnums...

Mēbeļu laka – kokam un saimniecei par prieku 16.10.2015 11:23

Pat blāvs, neizteiksmīgs koka galdiņš, pārklāts ar mirdzošu laku, kļūs par pamanāmāko mēbeli istabā. Un tūliņ pat tikpat košu mirdzumu gribēs iegūt arī krēsli, tad taburetes, un katrs skapītis tā vien domās: ak, ja arī mani saimniece šoruden nolakotu...

Ikebana- japāņu ziedu kārtošanas māksla iekšēja miera un harmonijas sasniegšanai 15.10.2015 21:50

Ikebana ir japāņu ziedu kārtošanas māksla, ko varētu tulkot kā- "dzīvie ziedi" vai "sakārtotie ziedi". Cits japāņu vārds, lietots šim pašam nolūkam,- kadō (ziedu ceļš).
Valda uzskats, ka nodarbošanās ar ikebanu cilvēkam ļauj sasniegt iekšēja miera un harmonijas stāvokli.
Ikebanas pirmsākumi Japānā meklējami 6. gadsimtā un ir cieši saistīti ar budisma ienākšanu šajā valstī- jau tad budistu mūki veica rituālus, kuru laikā uz altāra pie Budas kājām tika likti dzīvie ziedi. Pakāpeniski ikebana attīstījās, līdz 15. gadsimta vidū Rokkakudo templī (Kioto pilsētā) radās pirmā ikebanas skola ar nosaukumu Ikenobo, līdz ar to- pirmie ikebanas klasiskie stili. Skolas dibinātājs- Ikenobo Senno, bet pirmie skolnieki un skolotāji- budistu priesteri un sekotāji.

Sagaidi jauno apkures sezonu ar baltiem, skaistiem radiatoriem! 06.10.2015 11:24

NEIZMET ČUGUNA RADIATORUS! Lai cik pievilcīgi un viegli tev izskatās mūsdienīgie radiatori, nemaini pret tiem savus vecos, labos čuguna radiatorus! Kamēr vien tie kalpo, zini: čuguna radiatoriem ir vislabākā siltuma atdeve, turklāt to cena ar katru gadu pieaug. Kā saimnieces virtuvē vieglās pannas un katlus nomaina pret izturīgajiem čuguna traukiem, tā arvien lielākā cieņā ir arī čuguna radiatori. Ja nepatīk izskats – pārkrāso, bet nemaini tikai tāpēc, ka tie ir veci.

Krāsa interjerā un tās ietekme uz cilvēka emocionālo labsajūtu (1) 05.10.2015 16:15

Krāsas kopumā var sadalīt trīs grupās - siltās, vēsās un neitrālās. Siltie toņi ir sarkanais, oranžais, dzeltenais un visi pārējie, uz minēto trīs krāsu bāzes balstītie, toņi. Par vēsām uzskatāmas zilā, gaišzilā krāsa, kā arī zilganzaļo un zilganvioleto krāsu grupas. Zaļā krāsa, kurā dominē zilais tonis, ir vēsa, savukārt tā, kurā dominē dzeltenais vai sarkanais - silta. Šeit ir viegli saskatīt saistību ar dzīvo dabu - saules gaismu, uguni, ūdens vēsumu un lapotnes ēnu. Balta, pelēka un melna ir neitrālās krāsas, tās krāsu paletē „atšķaida" košās krāsas.

Veiksmes un veselības aromāti tavai mājai un ofisam 24.09.2015 12:05

Aromātiem ir liela nozīme mūsu dzīvē. Tieši aromāts ir tas, kas sākotnēji rada attieksmi pret vienu vai otru telpu. Aromātu daudzveidība, kas rada pozitīvu attieksmi un komfortablu sajūtu, ir pietiekami liela, lai katrs varētu izvēlēties sev piemērātoko. Turklāt jāatgādina arī tas, ka patīkama aromāta ēteriskās eļļas ne tikai uzlabo garastāvokli, bet ir arī efektīvs ārstniecības līdzeklis. Tāpēc izmantot tās ikdienā ir divtik vērtīgi.

Jauna dzīve vecajam parketam 21.09.2015 12:18

Gribi, lai apdarē izmantotais koks ir neparastākā tonī, tomēr tā neatkārtojamais raksts saglabājas? Izvēlies lazēšanu!

5 dažādi stili virtuves iekārtošanai 16.09.2015 13:44

Virtuve ir tā vieta, kur parasti pulcējas visa ģimene, lai ne tikai kopā ieturētu maltītes, bet arī parunātos pie tējas tases. Tāpēc ir tik svarīgi, lai katrs no mums savā virtuvē justos ērti un labi. Mēs izvēlējāmies piecus virtuves noformēšanas stilus, par kuriem jums pastāstīt šajā reizē.

Burvīgs minidārziņš un jauka dekorācija 07.09.2015 12:41

Piedāvājam lielisku veidu, kā izveidot interesantu minidārziņu pie sienas. Jums tikai nepieciešami vīna pudeļu korķi, nedaudz zemes un nelieli augu stādiņi (zariņi). Protams, jebkurš augs nederēs, taču droši varat stādīt nelielus kaktusiņus, biezlapes, akmensdārzu augus.

Svaiga krāsa, un mēbeles kā jaunas 30.07.2015 09:32

Pārkrāsots vecais galds, vecais skapītis un vecā kumode. Svaigā krāsa mudinās noticēt: tev tiešām ir jaunas un košas mēbeles!

Koka fasādes krāsainās pārvērtības 17.06.2015 17:47

Mājas fasādes koka dēlīši šovasar gluži vai noskumuši: krāsa jau tā garlaicīgi tumša, bet nu pavisam nolupusi... Ja saimnieki ņemtu otu un labu krāsu, astoņus gadus varētu dzīvot mierā un priekā par fasādes spožumu. Ko tur domāt!? Krāsojam!

Lai terase vasarai gatava! 15.05.2015 14:34

Dzīve vasarā vienmēr sākas kā no jauna: saule spīd, grilā smaržo gaļa un glāzēs vizuļo kokteiļi. Ko darīt, ja dārza koka mēbeles un terase izskatās pelēcīgi un skumji? Ļoti vienkārši – jāpāreļļo, lai jauna vasaras dzīve arī terasei!

Metāla žogs – gluži kā jauns! 08.05.2015 12:07

Bija tik skaists žogs! Bet nu uz metāla parādās rūsa – kāds tur vairs skaistums... Arī dārza soliņa metāla kājas un šūpoles tādas nobružājušās slikti... Ko darīt? Metāla detaļas jāpārkrāso, un viss atkal būs kā jauns!

Jauna dzīve vecajam parketam (1) 23.04.2015 15:33

Tava mājokļa parkets zaudējis savu kādreizējo spožumu? Palīdzi to atgūt! Izvēlies pareizo laku, ievēro parketa lakošanas noslēpumus, un jau šopavasar varēsi priecāties par sava parketa brīnumainajām pārvērtībām. Turklāt ar parketa pārlakošanu tiksi galā saviem spēkiem.

Kā mūs ietekmē apgaismojuma krāsa 26.03.2015 10:14

Nebaidieties lietot dažādu krāsu gaismu, tikai ievērojiet to, kā dažādas gaismas krāsas ietekmē cilvēku.

Kā ieaicināt mājās pavasari. Pavasaris sirdī un interjerā 23.02.2015 12:59

Pēc sniegotās un aukstās ziemas mūs gaida brīnišķīgais pavasaris. Jau drīz saulīte mums kutinās vaigus, priecēs putnu dziesmas un pirmie pavasara ziedi. Nevar vien sagaidīt. Tik ļoti jau tagad gribas izbaudīt pavasara dienas aromātisko svaigumu. Taču pavasari baudīt var ne tikai laukā, bet arī mājā. Tāpēc sāksim veidot pavasarīgu interjeru. Jāienes tikai nedaudz svaiguma un saulainu ideju, lai savās mājās jau tagad sajustos labāk, priecīgāk un pavasarīgāk.

7 jaukas idejas pozitīvam vannas istabas iekārtojumam 15.12.2014 21:40

Pirmā vieta uz kuru dodamies no rīta ir vannas istaba. Un pēc manām domām tai būt jābūt vispozitīvākajai, mājīgākajai telpai mājoklī, lai radītu labu garastāvokli. Tai jāpiepilda mūs ar pozitīvām emocijām un mundruma lādiņu visai garajai darba dienai.Vislabāk, ja tā ir gaiša, visas lietas noliktas ērti pa rokai, nekādu putekļu un netīrumu, kas varētu mūs tracināt. Tādēļ piedāvāju 7 idejas, lai vannas istaba būtu ideāla un pilna ar pozitīvismu.

Kā radīt Ziemassvētku noskaņu mājās svētku gaidīšanas laikā 04.12.2014 11:58

Tuvojoties Ziemassvētkiem un Jaunā gada sagaidīšanas brīdim, arvien vairāk veikalu skatlogu, kafejnīcu fasāžu u.c. celtņu sāk mirdzēt Ziemassvētku rotājumos. Tiek izgreznoti pat parku koki un gaismas stabi, radot patiesu svētku noskaņu, kuru tik ļoti bail pazaudēt. Skatoties tajā visā, rodas vēlme izrotāt arī savu māju, lai ne uz brīdi nezaudētu pacilājošo svētku gaidīšanas sajūtu. Kā rotāt un ko izmantot rotāšanai, uzziniet šajā rakstā.

Kā labiekārtot mazu vannasistabu. Visi iespējamie varianti 19.11.2014 21:03

Reti kurš no mums var palepoties ar lielu vannasistabu. Plašu un ērti iekārtotu šo telpu mēs parasti redzam tikai filmās. Taču arī dzīvē katram, pamostoties, gribas sajust komfortu un prieku par jaunu dienu, uzlādējoties ar mundrumu tieši vannasistabā. Tāpēc, plānojot remontu, likumsakarīgi, ka rodas jautājums: kā iekārtot šo sev tik svarīgo telpu? No kā atteikties un ko, tieši otrādi,- pievienot, lai uzlabotu funkcionalitāti un ērtības?

Ienes veiksmi ar fen šui dīvāna spilveniem (1) 16.11.2014 15:41

Mājās spilvenu nekad nevar būt par daudz, jo to uzdevums ir radīt omulību un atmosfēru atpūtai. Taču, ja spilveni pamanās sniegt arī tīri estētisku baudījumu, tie jau kļūst īpaši vērtīgi. Bet, ja spilvenam vēl piemīt maģiskas īpašības?

6 paņēmieni kā noformēt un sadalīt telpu zonās 15.10.2014 12:52

Ja jums patīk lielas un brīvas telpas minimālisma stilā, tad sava dzīvokļa galvenajā zonā varat izveidot paaugstinājumu (podiumu), kuru bez visa pārējā, varēs izmantot arī mantu glabāšanai. Turklāt, šādā interjerā iederēsies visdažādākās transformējamās mēbeles.

Kā pareizi izvēlēties krāsas guļamistabas interjerā 10.10.2014 12:58

Krāsai ir liela nozīme guļamistabas dizainā. Jau senie dziednieki zināja, ka apkārtesošo objektu krāsa rada stipru ietekmi uz cilvēka organismu un var kļūt par iemeslu dažādām, bieži vien nopietnām, novirzēm no normas. To apstiprina arī jaunās zinātnes- hromoterapijas speciālisti.

Mākslīgo istabas augu spēks un enerģētika 03.10.2014 12:31

Jau daudzus gadus modē ir mākslīgie augi. Mēs redzam mākslīgās palmas birojos, veikalu skatlogus rotā mākslīgo ziedu virtenes un arī mājās arvien biežāk vāzēs tiek ievietoti mākslīgo ziedu pušķi un nokarenie augi. Jā, mākslīgie augi ir skaisti, bet, pats galvenais, tie nav jākopj.
Bet vai tiem piemīt arī kāds maģisks spēks? Vai no tiem ir kāds labums, izņemot dekoratīvo?

Nākamā lapa