Nākamā lapa

Dabas muzejā izstāde „Kaktusi un citi sukulenti” 18.05.2017 20:19

Latvijas Dabas muzejā no 2017. gada 24. līdz 28. maijam norisināsies izstāde „Kaktusi un citi sukulenti”. Tā organizēta sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrību un Latvijas Universitātes Botānisko dārzu.

Pieci svarīgi finanšu lēmumi, kas jāpieņem jauniešiem 17.05.2017 17:54

Finansiālus lēmumus mēs pieņemamam katru dienu. Daži no tiem ir nelieli, piemēram, kāda pirkuma veikšana, citi daudz nozīmīgāki – piemēram, jauna darba uzsākšana. Taču ikviens no tiem var ietekmēt mūsu nākotni.

Kā sasniegt savus finansiālos mērķus? 15.05.2017 16:36

Pozitīvas pārmaiņas personīgajās finansēs gandrīz vienmēr sākas ar mērķu uzstādīšanu. Tas ir ļoti svarīgi, jo labs, stratēģisks un pārdomāts finanšu mērķis ļaus daudz vieglāk sasniegt vēlamo rezultātu, tomēr ne visiem tas palīdz. Ja neizdodas sasniegt savus finanšu mērķus, iespējams jūs kaut ko darāt nepareizi vai par kaut ko esat piemirsis. Lai vai kā, šeit būs padomi, kas ļaus sasniegt gandrīz jebkuru uzstādīto finanšu mērķi.

5 padomi zāles pļāvēja izvēlē un ikdienas lietošanā 26.04.2017 12:27

Ir sākusies jaunādārza darbu sezona, kad viens no dārznieka svarīgākajiem un arībiežāk veicamajiem uzdevumiem ir zāliena pļaušana. Tākādārza tehnika tiek iegādāta lietošanai vairākus gadus, un tās iegāde ir investīcija, Hyundai Power Products eksperti iesaka, kas jāņem vērā, izvēloties Jums piemērotāko tehniku no plašāzāles pļāvēju klāsta.

Dabas muzeja pavasara krāšņākā izstāde „Orhidejas un citi eksotiskie augi’’ 21.04.2017 16:28

Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociāciju no 24. līdz 30. aprīlim piedāvā apmeklēt pavasara krāšņāko izstādi „Orhidejas un citi eksotiskie augi”. Tajā būs apskatāmas interesantas tropisko orhideju sugas, krāšņi selekcionēti hibrīdi, kā arī citi savdabīgi un eksotiski augi.

Kā izvairīties no apkrāpšanas un garantēti saņemt visu naudu par pārdoto dzīvokli? (1) 12.04.2017 19:22

Katrā dzīvokļa pārdošanas gadījumā pircējs ir ieinteresēts pasargāt sevi, izslēdzot maldināšanas iespēju, bet pārdevējs vēlās saņemt līgumā norunāto summu, lai nepaliktu uz ielas bez nekustamā īpašuma un naudas. Tāpēc svarīgi naudu uzticēt trešajai pusei, piemēram, notāram. Runa ir par glabājumu kontu pie zvērināta notāra, kuru pagājušajā gadā izmantoja 1480 darījumu slēdzēji, kamēr 2010. gadā – tikai 128.

Pieci padomi, kā vislabāk rūpēties par balkona un palodzes dārziņu 12.04.2017 17:14

Pavasaris ir laiks, kad savu palodzi un balkonu varam sākt pārvērst par nelielu dārziņu ar pašu audzētām puķēm, garšaugiem un dārzeņiem. Skaidrs, ka šādā veidā neizdosies izaudzēt lielu ražu, taču pašu audzēts baziliks, čili pipari un zemenes sniegs lielāku baudījumu nekā veikalā iegādātie, kā arī izskatīsies ļoti pievilcīgi, augot skaistos traukos. Iepirkšanās centra K Senukai dārzniecības konsultante Līga Arbuzova sniedz noderīgus padomus, kā izvēlēties un kopt savu dārziņu “pilsētas apstākļos”.

Latvijā durvis vēris Baltijā lielākais “Berry” mēbeļu un interjera veikals 10.04.2017 10:31

31.martā tika svinīgi atklāts Latvijā pirmais mēbeļu un interjera veikals “Berry”. Baltijā lielākā “Berry” veikalailgi gaidītā atvēršana norisinājās brīvā gaisotnē, klātesot gan veikala vadībai no Lietuvas, gan jaunajam personālam, partneriem, klientiem un sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem. “Berry” veikala izveidē Brīvības gatvē 201 investēts vairāk nekā viens miljons eiro un tā piecos stāvos izvietotas mēbeles dažādām gaumēm un cenu kategorijām.

Siltumnīcas sagatavošana sezonai 04.04.2017 11:35

Ātrāk par visiem dārza sezonu uzsāk siltumnīcu īpašnieki. Pirmais darbs gatavojoties sezonas sākumam – jāpārbauda visas siltumnīcas karkasa nesošās konstrukcijas.

Mēness ietekme uz augiem 03.04.2017 11:53

Gada laikā Saules ceļš vienu reizi apiet zodiaka apli. Vasarā, kad Saule ir augstu, zeme virzās gar Vērsi, Dvīņiem un Vēzi. Ziemā Saules ceļš sastopas ar Skorpionu, Strēlnieku un Mežāzi. Vidū paliek Ūdensvīra, Zivju un Auna zvaigznājs, kas norāda uz kosmisko pavasari. Lauvas, Jaunavas un Svaru zvaigznāji iezīmē rudeni.

Raksts tapis sadarbībā ar, lielāko Baltijā, nojumju un siltumnīcu tirgotāju “AVERTO”.

Ieteikumi, kā pasargāt savu mājokli no zādzībām 21.03.2017 12:13

Sākot ar šo gadu ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle sadarbībā ar Latvijas glābšanas dienestiem un drošības nozares pārstāvjiem ir uzsākusi iniciatīvu “Mājokļa Drošības Mēnesis”, kas turpmāk ik gadu norisināsies martā. Tā mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju informētību un izpratni par mājokļa drošības jautājumiem, tādējādi mazinot negadījumu skaitu valstī, kas saistīti ar mājokļa drošību. Šis ir īstais laiks, lai izvērtētu situāciju, kādā atrodas katra mājoklis. ADB “Gjensidige”Latvijas filiāle kopā ar apsardzes kompāniju “GRIFS AG” piedāvā praktisku informāciju un noderīgus padomus, kas palīdzēs uzlabot mājokļa drošību pret zādzībām.

Kāpēc akcijas preču pirkšana nereti ir finansiāli neizdevīga? (1) 20.03.2017 15:25

Kad cilvēkiem apnīk dzīvot no algas līdz algai un ik mēnesi ņemt pikalaina jeb ātros kredītus, lai izdzīvotu, nereti tiek meklēti visdažādākie veidi, kā ietaupīt naudu, būtiski nemainot savus ieradumus un tajā pašā laikā nepazeminot dzīves kvalitāti. Kā viens no naudas taupīšanas veidiem nereti tiek minēta preču pirkšana uz atlaidēm.

Kā atvieglot zemes apstrādi dārzā? 15.03.2017 18:02

Iegādajies rokas kultivatoru "Tornado" un uz visiem laikiem atrisini augsnes apstrādes problēmu, izmantojot šo ērto un moderno instrumentu.

Vai esi padomājis par mīlas augļiem? 07.03.2017 10:42

Tomāti ir nākuši no Dienvidamerikas. Acteku valodā, kas apdzīvoja tagadējās Meksikas teritoriju, tomātus sauca par “tomatļ”, no kā arī cēlies tomāta nosaukums. Drīz pēc Amerikas atklāšanas arī Eiropā parādījās šis spilgti sarkanais dārzenis, ko uzskatīja par mīlestības simbolu. Tā nu tomātus pārdēvēja par mīlas augļiem (franciski – pomme d’amoure).

Raksts tapis sadarbībā ar, lielāko Baltijā, nojumju un siltumnīcu tirgotāju “AVERTO”.

Pavasaris tuvojas. Vai Tu jau esi atradis siltumnīcu? 28.02.2017 09:00

Ikviens sapņo par lietderīgu zemes platības izmantošanu savā dārza mājā, kas ļautu priecēt sevi un radiniekus ar veselīgiem, pašu audzētiem augļiem un dārzeņiem. Lai veiksmīgi audzētu lielāko daļu stādu un augu, tie ir savlaicīgi un pareizi jākultivē.

Raksts tapis sadarbībā ar, lielāko Baltijā, nojumju un siltumnīcu tirgotāju “AVERTO”.

9 ierīces un aplikācijas, kas uzlabo produktivitāti 24.02.2017 09:12

Uz galda mētājas piezīmju blociņi, līmlapiņas un dokumenti, bet uz monitora ir atvērti vairāki logi ar dažādiem darba čatiem, e-pastiem un atskaitēm. Vai atpazīsti šo ainu? Dažiem cilvēkiem radoša nekārtība palīdz, taču lielai daļai šāda darba vide traucē sasniegt labākus rezultātus. Produktivitāte ir atkarīga ne tikai no spējām un prasmēm, bet arī no tā, kā tiek organizēts darba process. Labu produktivitātes līmeni nodrošina moderno tehnoloģiju ieviešana ikdienā. Kādu? Pāris lietderīgas idejas ir apkopojuši SMScredit.lv speciālisti!

Cik izdevīgi ir pirkt apģērbu internetā? 20.02.2017 11:38

Ne visiem pietiek laika doties rūpīgos šopinga gājienos, lai atjaunotu, papildinātu vai uzlabotu savu garderobi. Staigāšana pa veikaliem ir nogurdinoša un bieži vien nerezultējas, kā esam to iecerējuši – nevaram atrast pareizo izmēru, krāsu, cenu, audumu, apģērba veidu un tā tālāk. Tāpēc var gadīties, ka, dodoties iepirkties, atgriežamies mājās tukšām rokām un vīlušies, un dusmīgi par patērēto laiku. Veids, kā vienkāršāk un ērtāk iegādāties apģērbu, ir to pirkt internetā.

Klajā nākusi grāmata makšķerniekiem “Copes meistara padomi” 16.02.2017 15:15

Apgāds “Jumava” laidis klajā Eināra Siliņa padomu grāmatu makšķerniekiem gan iesācējiem, gan profesionāļiem - “Copes meistara padomi”. Grāmatā ietverta informācija gan par labākajām copes vietām, gan copes veidiem. Būs apspēlēti vairāki desmiti ļoti dažādu makšķerēšanas un reizē atpūtas vietu izklāsti kā individuāliem copmaņiem, tā kompānijā ar visu ģimeni, ar smalkākām piezīmēm un piedzīvoto ne kā pamācību, bet vienkārši ierosmi domāt, salīdzināt un izvēlēties. Vairāk būs runa par mūsdienām un copes iespējām, kas notiek tieši pašreiz, tūlīt un uz vietas.

Dabas muzejā notiks tradicionālā ābolu izstāde 13.02.2017 18:14

Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Dārzkopības institūtu no 16. līdz 19. februārim piedāvā apmeklēt izstādi „Latvijas ziemas augļi – vitamīnu avots”. Tajā varēs aplūkot vairāk nekā 200 dažādas ābolu un bumbieru šķirnes, kā arī to hibrīdus.

LU Botāniskajā dārzā krāšņu pilnziedu sasniegušas acālijas 02.02.2017 16:44

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Acāliju mājā bagātīgi zied acālijas. Balto, sārto un violeto ziedu krāšņums priecē acis un tuvina pavasari. Acāliju siltumnīca Kandavas ielā 2, Rīgā ir atvērta katru dienu no plkst. 10.00 līdz 16.00.

LG pārsteidz ar savu labāko OLED televizoru 27.01.2017 13:44

Jauns gads sākas ar jaunām tehnoloģijām un piedāvājumiem no zināmākajiem un pircēju atzītākajiem ražotājiem. Patērētājiem tiek piedāvātas gan jaunākās tehnoloģijas sadzīves tehnikā, gan izklaidē, gan dažādās citās precēs, kas ikdienu var padarīt nedaudz vienkāršāku, ērtāku vai vienkārši patīkamāku.

SMScredit.lv vs Vivus.lv - kuru nebanku aizdevēju izvēlēties? 26.01.2017 12:10

Ja esi nolēmis aizņemties naudu, ir svarīgi izvēlēties sev piemērotu aizdevēju. Gadījumā, ja papildu līdzekļi nepieciešami steidzami un Tev ir atbilstoša maksātspēja, tad kā viens no risinājumiem var būt ātro kredītu piedāvājums. Vieni no zināmākajiem aizdevējiem ir SMScredit.lv un Vivus.lv. Ar ko tie atšķiras un kuru izvēlēties?

Kā tikt galā ar uzbāzīgiem parādu piedzinējiem? 24.01.2017 14:38

Ja jums ir paņemts kāds credite rapide jeb ātrais kredīts, bet ir radušās ilglaicīgas problēmas ar tā atmaksu, jūs, visticamāk, jau esat saskārušies ar parādu piedzinējiem vai arī tas tuvākajā laikā notiks. Parāda piedziņas process vienmēr ir nepatīkams, jo apziņa, ka esat kādam parādā, pati par sevi nav patīkama, taču vēl sliktāk viss var izvērsties tad, ja jūsu parādu piedzinējs nezina savas robežas. Bieži vien viņi cenšas parādniekus iebiedēt ar dažādām metodēm, līdz ar to parādnieki var tikt izprovocēti un pieļaut muļķīgas kļūdas, kas visu tikai vēl vairāk pasliktina. Lai parādu piedzinējs nevarētu jūs nostādīt neērtā situācijā, ir jāzina, kā ar viņiem gudri tikt galā.

Dārzs ir kā brīvdabas telpa, bet kā lai to izbauda? 19.01.2017 14:04

Tas varētu šķist savādi, taču bailes no dārzkopības nav nekas neparasts. Dažiem sāpīgs ir stila jautājums, bet citus biedē dārzaugu izvēle – plaša un sarežģīta sfēra, kurā lieto tādas frāzes kā “ilga ziedēšanas sezona” un visvisādus neskaidrus apzīmējums latīņu valodā.

Lieliski ēdieni, kurus iespējams pagatavot cepeškrāsnī 17.01.2017 17:17

Mājās gatavots ēdiens vienmēr garšo daudz labāk, nekā veikalā iegādātais. Tāpēc reizēm ir vērts papūlēties un pašam pagatavot kādu gardu maltīti. Tādējādi tiksi iepriecināts ne tikai tu pats, bet arī tava ģimene un viņu vēderi.

Kā gudrā māja var palīdzēt sagatavoties Ziemassvētkiem 20.12.2016 13:38

Ziemassvētki tepat aiz stūra – gaisā virmo mandarīnu un tikko ceptu piparkūku smarža, tiek pušķota eglīte un saiņotas dāvanas, taču Ziemassvētki ir arī laiks, kas daudziem mājokļu īpašniekiem mēdz sagādāt rūpes un raizes. Automatizēto ēku vadības sistēmu centra JUNG pārstāvniecības Austrumeiropā vadītājs Raimunds Skurdenis dalās ar padomiem, kā gudrā māja var atvieglot dzīvi šajā līksmajā, bet arī saspringtajā svētku laikā.

Kāpēc ir izdevīgi iepirkties interneta veikalā? 08.12.2016 10:50

Arvien vairāk cilvēku izvēlas iespēju iepirkties ērtāk un vienkāršāk – iepirkties interneta veikalā. Tam ir savas noteiktas priekšrocības – iespēja iepirkties sēžot mājās dīvānā, atpūšoties ar kafijas tasi rokās, izvēloties no plaša dažādu preču klāsta, neapmeklējot ārkārtīgi daudz dažādu veikalu – ietaupām gan laiku, gan enerģiju.

Mūsdienīgs naudas kredīts dažādām prasībām 23.11.2016 12:46

Dzīvojam laikmetā, kas paver ļoti plašas iespējas – dažādi vilinoši piedāvājumi sagaida ik uz stūra. Tas, protams, nozīmē arī neplānotus tēriņus. Šī iemesla dēļ svarīgi plānot savu budžetu, meklējot iespējas ietaupīt, kā arī palielināt savus ienākumus.

Sintētisko līdzekļu gūstā – laiks revīzijai vannas istabā! 17.11.2016 10:14

Tīrot māju vai mazgājot apģērbu, bieži mēdzam paļauties uz līdzekļiem, kas visu padara spodru un nevainojami tīru. Taču lielākā daļa veikalos pieejamo līdzekļu ir veidoti uz sintētisko ķīmisko vielu bāzes un var saturēt videi un veselībai potenciāli bīstamas ķīmiskās vielas. Kam pievērst uzmanību, iegādājoties tīrīšanas līdzekļus?

Melns uz balta – kad nepieciešams taustāms materiāls 01.11.2016 16:59

Arvien vairāk laika sanāk pavadīt pie datora – lasot, rakstot vai pārskatot dažādus tekstus. Un, lai gan šādi iespējams ātrāk paveikt dažādas darbības, paturēt tekstus datorā vienmēr nav ne iespējams, ne nepieciešams. Bieži vien mums sarakstītais, saveidotais vai lasāmais teksts nepieciešams taustāmā formātā uz papīra lapas. Ar printeriem esam pazīstami jau labu laiku – vieglākais veids, kā uzrakstīto izdrukāt. Turklāt ne tikai tekstu vien – attēlus, grafikus, krāsaini, melnbalti, vairumā – ko tik visu nevar izdrukāt ar printeri. Un ne tikai izdrukāt vien!

Kā droši iepirkties internetveikalos 27.10.2016 10:20

Iepirkties internetā ir visnotaļ vienkārši un pat aizraujoši! Iespējams apskatīt ļoti plašu nepieciešamo preču klāstu, izvēlēties no dažādiem modeļiem, cenām, funkcijām un iespējām – turklāt, bez lielās staigāšanas pa dažādiem veikaliem un laika tērēšanas. Tiesa, iepērkoties internetā, ja patiešām vēlamies iegādāties kvalitatīvu preci par saprātīgu cenu, nāksies pavadīt noteiktu laika daudzumu, meklējot starp dažādiem piedāvājumiem, veikaliem, iespējām, tāpēc ar laika patēriņu nāksies rēķināties. Tomēr, ir taču daudz ērtāk meklēt kaut ko sēžot dīvānā ar datoru klēpī, nekā pavadīt neskaitāmas stundas reāli staigājot pa lielveikalu!

5 dzīves mācības, kuras būtu jāapgūst ikvienam 26.10.2016 10:43

Sākt ir pats grūtākais
Saskaršanās ar jebkāda veida problēmām nomācoša. Skaidrs, ka jebkuru problēmu risināšana ir neizbēgama, tāpēc to ignorēšana neizbēgamo atliek uz vēlāku laiku. Ignorējot problēmas, mēs tās neatrisinām, bet gan novilcinām, nereti padarot tās vēl lielākas un grūtāk risināmas. Spilgts piemērs ir ātrais kredīts internetā – nespējot to atmaksāt, daudzi gluži vienkārši to ignorē, vēlāk dabūjot atmaksāt ne vien parādu, bet arī soda procentus par atmaksas kavēšanu. Galvenais ir nebaidīties no savām problēmām un atcerēties, ka tās, iespējams, nemaz nav tik trakas, kā jums šķiet. Mēs nekad nezināsim, cik sarežģīta vai, gluži pretēji, vienkārša ir situācija, kamēr neķersimies pie tās risināšanas.

Kā izvēlēties atbilstošu datora galdu? 18.10.2016 07:42

Mūsdienās ir pagrūti iztēloties cilvēka dzīvi bez datora. Tas spēj aizstāt gan televizoru, telefonu, gan arī radio un dažādus video un mūzikas centrus, nemaz jau nerunājot par to, ka ļoti lielam skaitam cilvēku dators ir pastāvīga darbvieta. Tieši tādēļ jāparūpējas par to, lai vieta, kur mēs ikdienā pavadām daudz laika, būtu aprīkota ērti un funkcionāli un neradītu problēmas neērta iekārtojuma dēļ. Galdu izvēle datoriem mūsdienās ir neierobežota, un atrast tādus, kas neizjauks telpas dizaina koncepciju, nesagādā nekādas grūtības. Tomēr, galvenā loma datorgalda izvēlē ir ne tikai skaistumam.

Dabas muzejā pārsteigs ķirbju daudzveidība 05.10.2016 16:23

Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu klubu „Tomāts” no 12. līdz 16. oktobrim organizē izstādi „Ķirbis jūsu veselībai 2016”.

Cilvēka emocionālais stāvoklis un interjera krāsas, vai tās mijiedarbojās? 03.10.2016 09:35

Rudens, kas nu jau nomainījis vasaru, ir viens no krāsainākajiem gadalaikiem. Visapkārt sarkans, dzeltens, oranžs, mazliet zaļš – krāsas un to salikumi, ko varam novērot dabā, arī mūs mudina uz dažādību. Gluži kā dabā, mainoties gadalaikiem un krāsām, arī cilvēku emocionālo stāvokli var ietekmēt dažādas krāsas, radot pozitīvas vai negatīvas emocijas.

Kā ekonomiski ieplānot kāzas (1) 30.09.2016 06:54

Kāzas ir skaistākā diena jūsu mūžā, taču lielo izmaksu dēļ dažus sapņus nav iespējams piepildīt. Vidēji kāzas izmaksā līdz 15 tūkstošiem eiro, ko lielākā daļa cilvēku nespēj atļauties. Lai nebūtu jāaplūko ātro kredītu tops, piedāvājam dažus padomus, kā iespējams ieekonomēt jūsu, jaunās ģimenes, budžetu. Arī ekonomiskas kāzas var būt neaizmirstamas, modernas un jautras.

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā izstāde “Supersukulenti - dzīvie akmeņi” 22.09.2016 08:28

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā līdz 25. septembrim skatāma tuksnešu augu izstāde „Supersukulenti – dzīvie akmeņi”. Tajā ir Kaktusu un citu sukulentu draugu biedrības kolekcionāru eksotiskie lolojumi. Savukārt sestdien, 24. septembrī – īpaši pasākumi Meksikas noskaņā - dzīves mākslinieka Havjera Garsijas priekšlasījums par kaktusiem, botāniķa uzburtā “Ekskursija Meksikas tuksnesī” lielajiem un mazajiem dabas draugiem un kaktusu pārstādīšanas demonstrējumi.

Dāliju izstāde Rundāles pilī 22.09.2016 08:20

No 22. līdz 25. septembrim Rundāles pilī apskatāma Nacionālā botāniskā dārza dāliju izstāde.

Kā pavisam viegli palielināt savus ienākumus? (1) 15.09.2016 08:56

Sekojot zināmām sociālajām normām, ikvienam no mums ir nepieciešami lielāki vai mazāki līdzekļi, lai ne vien izdzīvotu, bet arī dzīvotu. Tradicionālie ienākumu gūšanas veidi ir darbs vai savs bizness, tomēr ar ienākumiem, kas gūti šādā veidā, vairākumā gadījumu var nosegt tikai neatliekamos izdevumus, piemēram, pārtiku, īri, kredītu, komunālos maksājumus, degvielu, apģērbu utml. Bet mūsu dzīves, kā zināms, neaprobežojas tikai ar pamatvajadzību apmierināšanu.

Altum Mājokļa galvojums - atbalsts vēl papildus 2100 ģimenēm un bērniem! (1) 14.09.2016 17:24

2015. gadā tika uzsākta mājokļu galvojumu atbalsta programma, ar mērķi palīdzēt ģimenēm ar bērniem tikt pie savām mājām, palīdzot nodrošināt pirmo iemaksu kredītam mājokļa iegādei vai būvniecībai. Uz šī gada 1. jūliju kopumā atbalstītas 2686 ģimenes. Jūlijā Ministru kabinets lēmis piešķirt papildu finansējumu 3,39 miljonu eiro apmērā mājokļu galvojumu programmas turpināšanai, vienlaikus precizējot atbalsta saņemšanas nosacījumus.

Nākamā lapa