Nākamā lapa

Dārzs ir kā brīvdabas telpa, bet kā lai to izbauda? 19.01.2017 14:04

Tas varētu šķist savādi, taču bailes no dārzkopības nav nekas neparasts. Dažiem sāpīgs ir stila jautājums, bet citus biedē dārzaugu izvēle – plaša un sarežģīta sfēra, kurā lieto tādas frāzes kā “ilga ziedēšanas sezona” un visvisādus neskaidrus apzīmējums latīņu valodā.

Lieliski ēdieni, kurus iespējams pagatavot cepeškrāsnī 17.01.2017 17:17

Mājās gatavots ēdiens vienmēr garšo daudz labāk, nekā veikalā iegādātais. Tāpēc reizēm ir vērts papūlēties un pašam pagatavot kādu gardu maltīti. Tādējādi tiksi iepriecināts ne tikai tu pats, bet arī tava ģimene un viņu vēderi.

Kā gudrā māja var palīdzēt sagatavoties Ziemassvētkiem 20.12.2016 13:38

Ziemassvētki tepat aiz stūra – gaisā virmo mandarīnu un tikko ceptu piparkūku smarža, tiek pušķota eglīte un saiņotas dāvanas, taču Ziemassvētki ir arī laiks, kas daudziem mājokļu īpašniekiem mēdz sagādāt rūpes un raizes. Automatizēto ēku vadības sistēmu centra JUNG pārstāvniecības Austrumeiropā vadītājs Raimunds Skurdenis dalās ar padomiem, kā gudrā māja var atvieglot dzīvi šajā līksmajā, bet arī saspringtajā svētku laikā.

Kāpēc ir izdevīgi iepirkties interneta veikalā? 08.12.2016 10:50

Arvien vairāk cilvēku izvēlas iespēju iepirkties ērtāk un vienkāršāk – iepirkties interneta veikalā. Tam ir savas noteiktas priekšrocības – iespēja iepirkties sēžot mājās dīvānā, atpūšoties ar kafijas tasi rokās, izvēloties no plaša dažādu preču klāsta, neapmeklējot ārkārtīgi daudz dažādu veikalu – ietaupām gan laiku, gan enerģiju.

Mūsdienīgs naudas kredīts dažādām prasībām 23.11.2016 12:46

Dzīvojam laikmetā, kas paver ļoti plašas iespējas – dažādi vilinoši piedāvājumi sagaida ik uz stūra. Tas, protams, nozīmē arī neplānotus tēriņus. Šī iemesla dēļ svarīgi plānot savu budžetu, meklējot iespējas ietaupīt, kā arī palielināt savus ienākumus.

Sintētisko līdzekļu gūstā – laiks revīzijai vannas istabā! 17.11.2016 10:14

Tīrot māju vai mazgājot apģērbu, bieži mēdzam paļauties uz līdzekļiem, kas visu padara spodru un nevainojami tīru. Taču lielākā daļa veikalos pieejamo līdzekļu ir veidoti uz sintētisko ķīmisko vielu bāzes un var saturēt videi un veselībai potenciāli bīstamas ķīmiskās vielas. Kam pievērst uzmanību, iegādājoties tīrīšanas līdzekļus?

Melns uz balta – kad nepieciešams taustāms materiāls 01.11.2016 16:59

Arvien vairāk laika sanāk pavadīt pie datora – lasot, rakstot vai pārskatot dažādus tekstus. Un, lai gan šādi iespējams ātrāk paveikt dažādas darbības, paturēt tekstus datorā vienmēr nav ne iespējams, ne nepieciešams. Bieži vien mums sarakstītais, saveidotais vai lasāmais teksts nepieciešams taustāmā formātā uz papīra lapas. Ar printeriem esam pazīstami jau labu laiku – vieglākais veids, kā uzrakstīto izdrukāt. Turklāt ne tikai tekstu vien – attēlus, grafikus, krāsaini, melnbalti, vairumā – ko tik visu nevar izdrukāt ar printeri. Un ne tikai izdrukāt vien!

Kā droši iepirkties internetveikalos 27.10.2016 10:20

Iepirkties internetā ir visnotaļ vienkārši un pat aizraujoši! Iespējams apskatīt ļoti plašu nepieciešamo preču klāstu, izvēlēties no dažādiem modeļiem, cenām, funkcijām un iespējām – turklāt, bez lielās staigāšanas pa dažādiem veikaliem un laika tērēšanas. Tiesa, iepērkoties internetā, ja patiešām vēlamies iegādāties kvalitatīvu preci par saprātīgu cenu, nāksies pavadīt noteiktu laika daudzumu, meklējot starp dažādiem piedāvājumiem, veikaliem, iespējām, tāpēc ar laika patēriņu nāksies rēķināties. Tomēr, ir taču daudz ērtāk meklēt kaut ko sēžot dīvānā ar datoru klēpī, nekā pavadīt neskaitāmas stundas reāli staigājot pa lielveikalu!

5 dzīves mācības, kuras būtu jāapgūst ikvienam 26.10.2016 10:43

Sākt ir pats grūtākais
Saskaršanās ar jebkāda veida problēmām nomācoša. Skaidrs, ka jebkuru problēmu risināšana ir neizbēgama, tāpēc to ignorēšana neizbēgamo atliek uz vēlāku laiku. Ignorējot problēmas, mēs tās neatrisinām, bet gan novilcinām, nereti padarot tās vēl lielākas un grūtāk risināmas. Spilgts piemērs ir ātrais kredīts internetā – nespējot to atmaksāt, daudzi gluži vienkārši to ignorē, vēlāk dabūjot atmaksāt ne vien parādu, bet arī soda procentus par atmaksas kavēšanu. Galvenais ir nebaidīties no savām problēmām un atcerēties, ka tās, iespējams, nemaz nav tik trakas, kā jums šķiet. Mēs nekad nezināsim, cik sarežģīta vai, gluži pretēji, vienkārša ir situācija, kamēr neķersimies pie tās risināšanas.

Kā izvēlēties atbilstošu datora galdu? 18.10.2016 07:42

Mūsdienās ir pagrūti iztēloties cilvēka dzīvi bez datora. Tas spēj aizstāt gan televizoru, telefonu, gan arī radio un dažādus video un mūzikas centrus, nemaz jau nerunājot par to, ka ļoti lielam skaitam cilvēku dators ir pastāvīga darbvieta. Tieši tādēļ jāparūpējas par to, lai vieta, kur mēs ikdienā pavadām daudz laika, būtu aprīkota ērti un funkcionāli un neradītu problēmas neērta iekārtojuma dēļ. Galdu izvēle datoriem mūsdienās ir neierobežota, un atrast tādus, kas neizjauks telpas dizaina koncepciju, nesagādā nekādas grūtības. Tomēr, galvenā loma datorgalda izvēlē ir ne tikai skaistumam.

Dabas muzejā pārsteigs ķirbju daudzveidība 05.10.2016 16:23

Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu klubu „Tomāts” no 12. līdz 16. oktobrim organizē izstādi „Ķirbis jūsu veselībai 2016”.

Cilvēka emocionālais stāvoklis un interjera krāsas, vai tās mijiedarbojās? 03.10.2016 09:35

Rudens, kas nu jau nomainījis vasaru, ir viens no krāsainākajiem gadalaikiem. Visapkārt sarkans, dzeltens, oranžs, mazliet zaļš – krāsas un to salikumi, ko varam novērot dabā, arī mūs mudina uz dažādību. Gluži kā dabā, mainoties gadalaikiem un krāsām, arī cilvēku emocionālo stāvokli var ietekmēt dažādas krāsas, radot pozitīvas vai negatīvas emocijas.

Kā ekonomiski ieplānot kāzas (1) 30.09.2016 06:54

Kāzas ir skaistākā diena jūsu mūžā, taču lielo izmaksu dēļ dažus sapņus nav iespējams piepildīt. Vidēji kāzas izmaksā līdz 15 tūkstošiem eiro, ko lielākā daļa cilvēku nespēj atļauties. Lai nebūtu jāaplūko ātro kredītu tops, piedāvājam dažus padomus, kā iespējams ieekonomēt jūsu, jaunās ģimenes, budžetu. Arī ekonomiskas kāzas var būt neaizmirstamas, modernas un jautras.

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā izstāde “Supersukulenti - dzīvie akmeņi” 22.09.2016 08:28

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā līdz 25. septembrim skatāma tuksnešu augu izstāde „Supersukulenti – dzīvie akmeņi”. Tajā ir Kaktusu un citu sukulentu draugu biedrības kolekcionāru eksotiskie lolojumi. Savukārt sestdien, 24. septembrī – īpaši pasākumi Meksikas noskaņā - dzīves mākslinieka Havjera Garsijas priekšlasījums par kaktusiem, botāniķa uzburtā “Ekskursija Meksikas tuksnesī” lielajiem un mazajiem dabas draugiem un kaktusu pārstādīšanas demonstrējumi.

Dāliju izstāde Rundāles pilī 22.09.2016 08:20

No 22. līdz 25. septembrim Rundāles pilī apskatāma Nacionālā botāniskā dārza dāliju izstāde.

Kā pavisam viegli palielināt savus ienākumus? (1) 15.09.2016 08:56

Sekojot zināmām sociālajām normām, ikvienam no mums ir nepieciešami lielāki vai mazāki līdzekļi, lai ne vien izdzīvotu, bet arī dzīvotu. Tradicionālie ienākumu gūšanas veidi ir darbs vai savs bizness, tomēr ar ienākumiem, kas gūti šādā veidā, vairākumā gadījumu var nosegt tikai neatliekamos izdevumus, piemēram, pārtiku, īri, kredītu, komunālos maksājumus, degvielu, apģērbu utml. Bet mūsu dzīves, kā zināms, neaprobežojas tikai ar pamatvajadzību apmierināšanu.

Altum Mājokļa galvojums - atbalsts vēl papildus 2100 ģimenēm un bērniem! (1) 14.09.2016 17:24

2015. gadā tika uzsākta mājokļu galvojumu atbalsta programma, ar mērķi palīdzēt ģimenēm ar bērniem tikt pie savām mājām, palīdzot nodrošināt pirmo iemaksu kredītam mājokļa iegādei vai būvniecībai. Uz šī gada 1. jūliju kopumā atbalstītas 2686 ģimenes. Jūlijā Ministru kabinets lēmis piešķirt papildu finansējumu 3,39 miljonu eiro apmērā mājokļu galvojumu programmas turpināšanai, vienlaikus precizējot atbalsta saņemšanas nosacījumus.

Izstāde „Latvijas vīnogas un vīndarība 2016” Dabas muzejā 09.09.2016 17:41

16. un 17. septembrī izstādē „Latvijas vīnogas un vīndarība 2016”, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrību, būs apskatāmi vairāk nekā 100 dažādu vīnogu šķirņu paraugi un vērtējami Latvijas ogu vīni.

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārā izstāde “Supersukulenti - dzīvie akmeņi” 09.09.2016 15:44

No 17. līdz 25. septembrim notiks pusdienziežu dzimtas augu izstāde „Supersukulenti – dzīvie akmeņi”, kur būs apskatāmi Kaktusu un citu sukulentu draugu biedrības kolekcionāru eksotiskie lolojumi. Sestdien, 24. septembrī – īpaši pasākumi Meksikas noskaņā - dzīves mākslinieka Havjera Garsijas priekšlasījums par kaktusiem, botāniķa uzburtā “Ekskursija Meksikas tuksnesī” lielajiem un mazajiem dabas draugiem un kaktusu pārstādīšanas demonstrējumi.

Tradicionālās sēņu dienas Dabas muzejā 07.09.2016 16:12

Kā jau katru gadu ierasts, arī šogad Latvijas Dabas muzejā no 14. līdz 18. septembrim Latvijā sastopamo sēņu daudzveidību varēs aplūkot izstādē „Sēņu dienas 2016”.

Dabas muzejā mirdzēs dāliju salūts 02.09.2016 11:21

No 8. līdz 11. septembrim Latvijas Dabas muzeja izstāžu zāli rotās rudens ziedu karalienes dālijas dažādās krāsās, kuras apmeklētāju priekam būs sarūpējusi Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības Dāliju audzētāju sekcija sadarbībā ar LU Botānisko dārzu un Nacionālo botānisko dārzu.

Vieglākais veids, kā palielināt ienākumus, ir samazināt izdevumus 01.09.2016 10:31

Cik reizes nav nācies dzirdēt par to, ka kāds laimīgais, kas kādā loterijā ir vinnējis vairākus miljonus, jau pēc pāris gadiem ir iztērējis laimēto naudas summu. Kā gan tas ir iespējams? Tāpat nereti nākas redzēt biznesmeņus, kuru uzņēmumi bankrotē, bet nav saprotams, kādēļ tas ir noticis. Vai zināt, cik daudz ir tādu ģimeņu, kas savu mantojumu ir zaudējuši neticami īsā laikā, jo ir izturējušies pret to vieglprātīgi. Atbilde uz šiem jautājumiem ir viena – šie cilvēki ir izšķērdīgi un pārsteidzīgi tērējuši savus līdzekļus. Lai arī cik daudz naudas mums būtu, mēs to itin viegli varam iztērēt, ja mēs to tērējam nepārdomāti un nelietderīgi.

Latvijā atkal atrastas cūktrifeles 24.08.2016 11:03

Sēņu pārpilnība šogad turpina priecēt gan sēņotājus, gan sēņu pētniekus. Latvijas Dabas muzeja mikoloģēm darba pilnas rokas, jo notiek gatavošanās ikgadējām Sēņu dienām un pēc padoma katru dienu vēršas daudzi sēņotāji un dabas mīļotāji.

Dabas muzejā atklās tomātu un veselības augu parādi 17.08.2016 14:01

No 24. līdz 28. augustam Latvijas Dabas muzejā notiks izstāde „Tomātu un veselības augu parāde 2016”, kas top sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu klubu „Tomāts”.

Dabas muzejā ziedēs gladiolas 10.08.2016 12:53

No 17. līdz 21. augustam Latvijas Dabas muzejā izstādē „Gladiolas 2016” būs apskatāmi vairāk nekā 200 dažādu šķirņu ziedi, kurus apmeklētāju vērtējumam sniegs Latvijas gladiolu selekcionāri un audzētāji.

Lupatiņas dažādu virsmu uzkopšanai, to atšķirības 09.08.2016 14:45

No kā izgatavotas mūsdienu tīrīšanas lupatiņas? Kuras no tām vislabāk uzsūc mitrumu, kalpo ilgāk un neatstāj ūdens paliekas? Atbildes atradīsiet šajā rakstā.

Kas jāzina ikvienam, kurš plāno uzcelt gudro māju? 29.07.2016 16:07

Viedie mājokļi ne tikai visā pasaulē, bet arī Baltijā strauji iemanto savu popularitāti – tie ilgtermiņā spēj samazināt elektroenerģijas izmaksas, turklāt uzlabo mājas iedzīvotāju komforta līmeni. Plānojot dzīvokļa iegādi vai arī mājas būvniecību, mēs rēķināmies ar to, ka ēka kalpos mums par mājokli daudzu gadu garumā, turklāt, iespējams, to mantos arī nākamās paaudzes. Dzīvojot laikmetā, kurā tehnoloģijām mūsu dzīvē ir liela loma, ir pavisam skaidrs, ka arī gudro māju tehnoloģijas pavisam drīz kļūs par mūsu ikdienu. Par to, kādi kritēriji ir jāņem vērā, ja savu īpašumu vēlaties aprīkot ar gudrās mājas sistēmu, stāsta automatizēto ēku vadības sistēmu centra „JUNG” vadītājs Raimundas Skurdenis.

LU Botāniskajā dārzā uzziedējusi agave 25.07.2016 20:22

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā izplaukusi agave, kuras ziedkāta augšana vairāku metru garumā cauri jumtā speciāli ierīkotai atverei un pumpuru attīstība bija vērojama jau kopš marta beigām.

Dienlilijas Dabas muzejā 21.07.2016 11:15

Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar SIA „Hedera Pluss” no 28. līdz 31. jūlijam rīko izstādi „Dienlilijas 2016”.

Kā pareizi izmantot dzelteno krāsu interjerā 20.07.2016 13:10

Ja mīlat sauli un dzelteno, jums noteikti patiks šīs krāsas akcenti interjerā, un, lūk, dažas idejas, kā to realizēt.

Bērnam droša un draudzīga mājokļa iekārtošana 15.07.2016 12:25

Bērni ir mūsu prieks un acuraugs, tāpēc vecāki vienmēr vēlas iekārtot mājokli tā, lai bērns tajā justos ērti un patīkami. Ir ļoti rūpīgi jāapdomā tas kā iekārtot mājokli, it īpaši, ja bērns ir tajā vecumā, kad viņš vēl visu tikai iepazīst un var piekļūt ikvienai vietai. Ir jāsaprot, ka mazajiem ir milzīga vēlme izzināt mājokli, tāpēc viņi bieži vien dodas pat uz tādām dzīvokļa vietām, kurās Tu nevēlies, lai viņš dotos, jo ir iespējams savainoties. Dažādi slēdži, rozetes – to visu bērni ļoti veikli aptausta, kad pārvietotas pa dzīvokli.

Noderīgi padomi, kas ļaus mājīgi iekārtot dzīvokli 13.07.2016 10:06

Bieži vien mājokļa remontam nepietiek finansiālo līdzekļu. Ikdienas izdevumu ir daudz, bet tā īsti atlikt un iekrāt palielākas naudas summas kādam konkrētam mērķim ne vienmēr izdodas. Reizēm, jo īpaši ja mājoklis ir īrēts, nevēlamies ieguldīt svešā īpašuma remontā lielas naudas summas, tomēr savu dzīves telpu vērst omulīgāku gribam gan. Un tad nu jārod dažādi risinājumi, kā ekonomiskāk, bet vienlīdz patīkami un jauki iekārtot telpas. Vislabāk šādu mērķi izdodas sasniegt ar dažādu dizaina elementu palīdzību, komfortablām un patīkamām mēbelēm, bet reizēm pietiek vien ar atjaunotu un košu sienu krāsojumu, kas nebūt nav pārāk dārgs ieguldījums.

Sākusi augt Gada sēne 2016 – gaidām ziņojumus! 12.07.2016 13:34

Latvijas Mikologu biedrība par Gada sēni 2016 ir izraudzījusies bārkstaino mušmiri (Amanita strobiliformis). Par sēnes atrašanu šogad pirmā ziņojusi Jeļena Belova, kura jau 5. jūlijā Augstkalnes pagasta centrā novērojusi apmēram divdesmit eksemplārus.

Būtiskākie faktori, ja esi jauna dīvāna meklējumos 08.07.2016 17:40

Jauna dīvāna iegāde visbiežāk ir ļoti liels piedzīvojums ikvienam. Nereti notiek arī tā, ka cilvēki savā starpā sastrīdas, meklējot piemērotāko dīvānu savam mājoklim. Lai strīds nenotiktu, vēlamies sniegt pāris noderīgus padomus, kuri ļaus izvēlēties piemērotāko dīvānu, kas kalpos ilgi un kvalitatīvi.

Kādēļ plānot iepirkšanās procesu un ēdienreizes ir efektīvi? 30.06.2016 14:11

Daži no mums mēdz plānot ikdienas iepirkšanos, daži nē. Viena iespēja – sapirkties vienreiz nedēļā, pārsvarā plānojot ēdienreizes visai nedēļai un piepildot ledusskapi svētdien, papildus nedodoties iepirkties līdz nākamajai svētdienai. Otra iespēja – doties uz veikalu katru otro dienu, lai sagādātu visu nepieciešamo nākamās dienas vajadzībām, nedomājot tālāk. Tiesa, ne vienmēr atliek laika katru otro dienu doties uz veikalu un stāvēt garās rindās – jo īpaši, darba dienu vakaros. Tāpat, iepērkoties tik bieži ir grūtāk izsekot līdzi saviem tēriņiem, ja tas ir tas, kam cenšamies pievērst uzmanību. Sapērkoties reizi nedēļā, summa, ko samaksājam, būs lielāka, toties rēķinot uz visu nedēļu – sanāks lētāk, kā pērkoties biežāk.

10 lietas, ko apsvērt pirms pirkuma veikšanas 27.06.2016 16:35

Ikvienam, kas taisās veikt jebkāda veida pirkumu, vajadzētu uzdot sev vairākus jautājumus. Kādus? Iepazīstieties ar tiem raksta turpinājumā. Šie jautājumi palīdzēs jums izlemt, vai tiešām jums konkrētais pirkums ir nepieciešams, un palīdzēs to izdarīt maksimāli izdevīgi. Šie jautājumi attiecas kā uz lieliem, tā arī uz maziem pirkumiem, tādēļ, veicot arī šķietami nenozīmīgus tēriņus, neaizmirstiet sev uzdot šos jautājumus.

Divpadsmit dārzu maģija. Zivis un viņu dārzs. Mans dārzs ir mana paradīze! 10.06.2016 15:52

Kura gan no divpadsmit zodiaka zīmēm pārspēs Zivtiņas romantismā, skaistuma mīlestībā un galvenais- dabas mīlestībā!? Nu tikai, ka – neviena!
Zivis bez dabas tuvuma nav Zivis. Tāpēc šīs zodiaka zīmes pārstāvji savu dzīvi bez ziediem nevar iedomāties. Zivju izpratnē zieds varētu būt Dieva vietā, ja tā varētu izteikties. Tas ir skolotājas dabas veidojums, paraugs vislabākajai gaumei un izteiksmes līdzeklis harmonijai. Zivju zīmē dzimušie nevarētu izcelt kādu ziedu pārāku par citu, jo katram piemīt savs šarms un daile, savs burvīgums.

Lielā pavasara tīrīšana ar brīnumlīdzekli etiķi 07.06.2016 16:00

Pavasara neatņemama sastāvdaļa jebkurā mājā ir lielā pavasara tīrīšana

Rododendri zied Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā 23.05.2016 14:51

Maija otrā puse ir krāšņākais rododendru ziedēšanas laiks Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.

Noderīgi padomi, ja meklē jaunu veļas mašīnu! 20.05.2016 16:41

Sadzīves tehnikas iegāde parasti tiek plānota vien tad, kad esošā ierīce sabojājusies un atremontēt saremontēsalabot t to vairs nav iespējams, vai arī tad, ja patiešām uzskatām, ka vecā ierīce vairs nepilda savas funkcijas tik labi un nepieciešams kas lielāks, jaudīgāks, modernāks un labāks. Retāk cilvēki izvēlas nomainīt lielo sadzīves tehniku vien tāpēc, ka tirgū parādījies funkcionālāks un modernāks modelis, tomēr ir arī šādi gadījumi.

Nākamā lapa