Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:246, Did:0, useCase: 0

Atsvaidzini ierasto interjeru – sienu tetovējumi

Ja vēlies atsvaidzināt ikdienā ierasto interjeru, bet remontu taisīt negribas? Viens no risinājumiem ir sienu tetovējumi. Ar tradicionālajiem tetovējumiem šiem sienu rotājumiem ir visai mazs sakars, tāpēc varam tikai minēt, kāpēc tiem ir dots tieši šāds nosaukums. To uzklāšanas princips drīzāk līdzinās uzlīmēm, un, ja arī tev bērnībā piemita vājība ar tām aplīmēt skolas burtnīcas, klades un grāmatu vākus, tad tagad ir iespēja izpaust savu fantāzijas lidojumu arī uz sienas.

Uzliec uz sienas un piespied – tas ir vienkāršākais veids, kā atsvaidzināt sev tik ierasto un apnikušo istabas interjeru. Ražotāji piedāvā visdažādāko formu, krāsu un izmēru sienu tetovējumus, ko vari kombinēt pats pēc savas gaumes un vēlmēm, vai arī iegādāties īpašu komplektu, kas paredzēts konkrētas mājokļa telpas dekorēšanai, piemēram, guļamistabai, bērnistabai, viesistabai utt. Tetovējumus var līmēt gan uz krāsotām sienām, gan uz tapetēm (tiesa gan, šai gadījumā jārēķinās, ja tetovējumi apniks, noņemt tos varēs tikai kopā ar tapetēm), turklāt ar tiem var dekorēt arī logus, durvis, grīdas, griestus un mēbeles.

Ar savu vienkāršo un ērto uzklāšanas veidu un ilgo kalpošanas laiku sienu tetovējumi pēdējos gados ieguvuši milzīgu popularitāti daudzās pasaules valstīs. Tie ir īpaši piemēroti cilvēkiem, kuri nevēlas radikāli mainīt sava mājokļa interjeru, bet tikai to atsvaidzināt vai piešķirt telpai īpašu rozīnīti. Iespējams, zini, cik nomācoši ir dzīvot īrētā dzīvoklī un katru dienu raudzīties uz četrām vienmuļām sienām. Garlaicīgi, vai ne? Ar sienu tetovējumiem vienkārši un ātri vari piešķirt savai istabai individualitāti un tai pašā laikā neraizēties, ka dzīvokļa saimnieks tev pieprasīs kompensāciju par sabojātu sienu. Ja nu gadījumā bērni ir noplēsuši tapetes vai ar saviem mākslas darbiem izrotājuši tikai pirms mēneša nokrāsotās sienas, daudz vienkāršāk taču ir nomaskēt trūkumus ar sienu uzlīmēm nekā atkal krāsot sienas vai līmēt jaunas tapetes. Ja tev patīk eksperimentēt un izcelties ar ekstravagantu mājokļa iekārtojumu, arī šai gadījumā vari ņemt talkā sienu tetovējumus – iedomājies, kādu iespaidu uz taviem draugiem atstās konservatīvā stilā iekārtota viesistaba ar, piemēram, rozā ruksīšiem uz sienas.

Lai gan interjera dizaina industrija pasniedz sienu tetovējumus kā jauninājumu, dizainere Natālija Mitina apgalvo, ka to novitāte ir mazliet pārspīlēta, jo jau sen iespējams izgriezt zīmējumu uz līmējošās plēves vai nodrukāt uz tās jebkādu bildi. Šo tehnoloģiju plaši izmanto reklāmā un vitrīnu noformēšanā. Tāpat jau sen ir pazīstamas arī līmējošās tapetes, kam pamatā ir tā pati plēve, no kuras tikai jānoņem aizsargpapīrs, un tās ir gatavas līmēšanai.

Ja esi aizdedzies ar šo ideju un nevēlies gaidīt, tad vienmēr paliek alternatīva – pašam izgriezt jebkādu zīmējumu vai ģeometrisku formu no līmējošās plēves. Var pasūtīt sienu tetovējumu komplektu ārzemju interneta veikalos. Populārākie no tiem ir StickyUps and Sparkles: Beautiful Swarovski,... Lielbritānijā un AllPosters.com - The World's Largest Poster and... ASV. Viena sienu tetovējuma komplekta piegāde no Lielbritānijas uz Latviju izmaksās 20 mārciņu, no ASV – aptuveni 19 eiro.

Raksta autore arhitekte, dizainere Natālija Mitina Dizaina salona "Koncepcija" vadītāja
Dizaina studija Koncepcija

Http://www.RezervesDALAS24.Lv