Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:246, Did:0, useCase: 0

Kā atrast skolēna istabai piemērotāko risinājumu

Redakcija
Redakcija

Pirmā skolas diena aizsāk jaunu darba cēlienu un ir īpaša ikvienam – no mazākā zinību krājēja līdz topošajam absolventam. Sakārtota un mācībām atbilstoša darba vide mājās ir viens no priekšnosacījumiem, lai skolēns spētu gan sekmīgi mācīties, gan labi atpūsties.

Vasaras nogalē raksturīgi, ka vecāki kopā ar savām atvasēm nāk uz K- rauta veikalu, lai rastu risinājumu skolēna istabas remontam, labiekārtošanai, liecina veikalu tīkla K- rauta interjera dizaina konsultantes Polinas Beļajevas vērojumi. Izvērtējot iespējas, klienti izvēlas – veikt pilnīgu istabas remontu, vai tajā iekļaut tikai dažus akcentus, uzlabot apgaismojumu, iegādāties skolēnam savu galdu un krēslu.

No multfilmu varoņiem līdz modernam krāsu salikumam

Klientu gaumes un prasības ir dažādas, bet K- rauta interjera dizaina konsultante Polina Beļajeva cenšas apvienot klientu vēlmes ar ieteikumiem no veikalā pieejamā preču klāsta un interjera dizaina tendencēm. Interesanti, ja runa ir par bērna, jaunāko klašu skolēna istabas iekārtošanu, vecāku vēlmes kopīgajam istabas stilam var iedalīt divās grupās – vieni iztēlojas sava bērna istabu, kurā dominē pasaku un multfilmu varoņi, mākonīši un puķītes. Te gan jāatzīmē, ka bieži vien bērni ir tie, kuri, ieraugot, piemēram, tapetes ar iemīļoto varoni, lūdz vecākiem tās nopirkt. Otra vecāku grupa cenšas izveidot ieturētāku dizainu ar moderniem interjera elementiem. Faktiski no šādas istabas bērnam ir mazākas iespējas izaugt.

Piemēram, interjers, kurā izmantots krāsojums vai tapetes ar strīpām, cipariem, burtiem, plaukstu nospiedumiem utml. uz vienas sienas, bet parējām izvēlēts vienkrāsains un saskaņots tonis, būs gan šogad aktuāli pirmklasniekam, gan, kad būs uzsāktas skolas gaitas jau, piemēram, 3. klasē. Taču te jāņem vērā vēl citi aspekti – bērnam viena veida noformējuma istaba pēc dažiem gadiem tāpat varētu apnikt, kā arī bērnu istabām paredzētās tapetes galvenokārt ir papīra (rullis maksā aptuveni Ls 5-6) un pēc gadiem būs jau nolietojušās.

Jārēķinās ar istabas saimnieku vēlmēm un vajadzībām

Veikalu tīkla K- rauta interjera dizaina konsultante Polina Beļajeva ikdienas darbā secinājusi, ka liela daļa dzīvo standarta lieluma dzīvokļos un visbiežāk ir grūti atvēlēt atsevišķu istabu bērnam, īpaši, ja ģimenē aug vairākas atvases. Ja atsevišķas istabas nav, labi, ja pie loga tomēr var novietot galdu un krēslu mācībām, piestiprināt vai novietot turpat kādu plauktu bērna personīgajām lietām. Interesantu risinājumu var izdomāt, ja vienā istabā jādzīvo, piemēram, diviem bērniem. Te jāņem vērā arī viņu vecuma atšķirība, istabu var tematiski nodalīt, veidojot dažādus savstarpēji saskanīgus krāsu salikumus sienu krāsojumā vai tapešu izvēlē. Polina Beļajeva iesaka nebaidīties bērna istabā izmantot arī košas krāsas, kas netraucējot viņiem atpūsties. Daudziem patīk sev apkārt redzēt spilgtas krāsas, zīmējumus. Bērnu istabās bieži vien izvēlētās krāsas ir zaļa, dzeltena, zila, oranža, kā arī atsevišķos interjeros pasteļtoņi.

Var izvēlēties arī vienai sienai fototapeti, bet savas perspektīvas dēļ tā labāk izskatīsies lielākā istabā. Ja nav iespēja atkāpties un paskatīties uz izvēlēto attēlu, fotogrāfiju no attāluma, būs grūti uztvert redzamo. Ir tādas fototapetes, kuras var uzklāt vienas sienas centrā, piemēram, kā pasaules karti, pilsētu naktī u.c. Sienu rotāšanai noder arī dažādas speciālās uzlīmes. Var pirkt krāsojamās tapetes un kopīgi ar bērnu izdomāt kādu radošu risinājumu. Vēl viens variants - ar līmlenti piestiprināt K- rauta nopērkamos trafaretus un izkrāsot zivis, kuģus u.c. tēlus. Ir pieejami speciāli dažādu formu sūklīši, ar kuriem var uzspiest zīmējumus uz sienas, tapetēm. Var sienai izmantot tāfeles krāsu, ir arī tāda, kas magnetizējas un skolēna ikdienā būs vēl interesantāk izmantojama. Tāpat var izmantot struktūrmasas, spīduma krāsojumu u.c., bet par precīzu to veidošanu un krāsas izvēli vislabāk konsultēties uz vietas K-rauta veikalā.

Paklāji, gaismekļi – praktiski interjera elementi

Grīdai skolēna istabā visbiežāk izvēlas ieklāt laminātu. Savukārt uz tā var klāt interjeram pieskaņotu nelielu paklāju vai novietot paklājiņu tikai pie gultas. Iespējams, piemēram, vienā istabas stūrī izveidot plauktus, pakaramos drēbēm no K- rauta nopērkamām plauktu sistēmām.

Apgaismojumam var izvēlēties visdažādākās galda lampas, lasīšanai noderēs sienas lampa, griestu lampu izvēlē arī ir pieejamas lampas ar pasaku motīviem, kā arī vienkrāsainas, bet jauniešu stilam atbilstošas lampas košos toņos, kā arī baltas. K- rauta pieejamas ar žalūzijas, bērnu istabām labāk izvēlēties savelkamās romiešu stila žalūzijas. Tāpat nopērkami arī gatavi aizkari.

Uzziņa

Nepieciešamo materiālu piemērs skolēna istabai

Divu veidu tapetes
Lamināts (ozola, 32. klase)
Grīdlīste
Tapešu līme
Krāsošanas komplekts
Lāpstiņa tapešu izlīdzināšanai
Grunts
Sienas lampa (hromēta)
Galda lampa (niķeļa)

Noderīgi!

Apgāda Zvaigzne ABC rokasgrāmatā "Paveic pats! Remontdarbu paņēmieni" ļoti sīki soli pa solim paskaidrots un fotoattēlos uzskatāmi parādīts, kā mājas vai dzīvokļa saimnieks vai saimniece saviem un pārējo ģimenes locekļu spēkiem var veikt dažādus remontdarbus un pārbūvi mājā, pagalmā un dārzā. Sniegti ieteikumi par to, kādos gadījumos vēlams darba izpildei uzaicināt profesionāļus.
Grāmata ir universāla. Tajā aprakstīti rokas un mehanizētie instrumenti, nepieciešamie aizsarglīdzekļi, izmantojamie materiāli un palīgierīces. Aplūkota mājas struktūras elementu – pārsegumu, sienu, logu, durvju, grīdu, kāpņu, kamīnu, jumtu – uzbūve un ar tiem saistītie darbi. Sīki izklāstīti apdares darbu veidi – virsmu sagatavošana, apmešana, krāsošana, tapsēšana, flīzēšana, grīdas segumu ieklāšana, dekoratīvā apdare ar koku. Atsevišķa nodaļa veltīta virtuvēm un vannasistabām. Aplūkota mājas siltumizolācija un ventilācija, drošības aprīkojums, enerģijas taupīšana, telpas izmantošana, mitruma kaitīgās ietekmes novēršana, kukaiņu invāziju apkarošana. Nodaļā par pagalmu un dārzu sniegtas ziņas par akmens, mūra un koka konstrukcijām. Aplūkotas santehniskās un apkures ierīces, īsi pastāstīts par elektroierīcēm.
Rokasgrāmatā stāstīts gan par vienkāršiem, gan sarežģītiem remontdarbiem un projektiem. Lasītājs var novērtēt savas prasmes un izlemt, kurus darbus spēs paveikt pats. Ja darbu izpildei vajadzēs izmantot profesionāļu palīdzību, grāmatā sniegtās ziņas dos iespēju mājas saimniekam kompetenti ar viņiem apspriest iecerēto projektu un kontrolēt tā īstenošanu.

Jautājiet grāmatu Zvaigzne ABC grāmatnīcās visā Latvijā!

     [+] [-]

, 2012-08-17 18:43, pirms 7 gadiem
skolniekiem noteikti patiktu

     [+] [-]

, 2012-08-17 19:20, pirms 7 gadiem
Mēs savam skolniekam uzlimējām baltas tapetes,lai izpaužas ar apzīmēšanu.rakstāmgaldu nolikām pie loga,lai gan dators ventilējas,gan dabīgais apgaismojums ilgāk,gan svaigais gaiss,jo logs vaļā ir 24h dienaktī,gan ziema gan vasarā.Logam priekšā ir smalkais siets,gaiss labi tiek cauri,bet kukaiņi.putekļi un koku lapas-nē.
Tepiķu nav,jo nav vajadzības...

     [+] [-]

, 2012-08-20 12:05, pirms 7 gadiem
Skaistie žurnāli ar lielajām istabām katram bērnam ir viens, bet mūsu dzīvokļu realitāte otrs, par ko arī labi izstāstīts.
Http://www.RezervesDALAS24.Lv