Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:246, Did:0, useCase: 0

Apgaismojums interjerā

Labi izplānots un pārdomāts apgaismojums ne tikai papildina interjeru, ar tā palīdzību Jūs varat arī pilnībā izmainīt telpas izskatu.

Apgaismojuma sistēmu projektēšana sākas no analīzes un savu vēlmju izvērtēšanas :
1) jānoskaidro, kā telpā ieplūst dabiskā gaisma
2) kā telpā izvietotas mēbeles
3) kādu efektu vēlamies panākt ( intīmu un mājīgu vai lietišķu telpu )

Ar gaismas plūsmas palīdzību mēs varam „veidot" telpu . Piemēram, tumši stūri vizuāli samazina istabu, savukārt spilgts un vienmērīgs apgaismojums liek telpai izskatīties plašākai.
Šaurās telpas efektu var panākt, izgaismojot sienas. Lai vizuāli paceltu griestus, gaismas staram jāvirzās uz augšu. Būtu jāatceras, ka svarīgi ir nevis paši gaismekļi, to dizains un forma, bet gan tas, kādā veidā
tiek izgaismota telpa un plakne, tāpēc noteikti uzmanība būtu jāpievērš spuldzes jaudai un tipam. Gaismas plankumi uz sienām, gaismas „spēlēšanās" un ēnas - tas var kalpot kā dekoratīvs efekts un būtiski mainīt telpu.

Relatīvi apgaismojumu mēs varam iedalīt četros tipos : kopējais, vietējais, virzītais un dekoratīvais.

Kopējā apgaismojuma uzdevums ir vienmērīgi izgaismot visu telpu, radīt, tā saucamo, „fona" apgaismojumu. Parasti šāda veida apgaismojumu panāk izmantojot griestu gaismekļus: lustras, spuldzes, iebūvētās halogēna spuldzes. Pēdējā laika tendence - piekarināmās gaismas sistēmas.

Vietējo apgaismojumu izmanto, lai izceltu noteiktas telpas zonas, piemēram, darbagaldu, dīvānu. Visbiežāk izmantotie gaismekļi: galda lampas, bra ( sienas lampas) un stāvlampas.Ar šādu apgaismojuma veidu var ne tikai izcelt noteiktas zonas, bet arī radīt telpā attiecīgu noskaņu.

Piemēram, ja gaismekli novietosiet zem griestu līmeņa ( apmēram acu līmenī), to abažūrs izkliedēs un ieklusinās gaismu, radot telpā intīmu noskaņu.

Virzīto apgaismojuma veidu izmanto viena objekta izgaismošanai, visbiežāk tas ir mākslas darbs, glezna, dekoratīvs priekšmets. Šim apgaismes veidam ir izstrādāts daudz dažādu apgaismes ķermeņu. Jaunums šajā sfērā - trosu sistēmu izmantošana, ar kā palīdzību panāk gan labu vizuālo izskatu, gan arī iespēju variēt un kombinēt dažādus gaismas efektus.

Dekoratīvajam apgaismojumam visbiežāk nav nekādas funkcionālās vērtības, tas tiek radīts tīri estētisku mērķu dēļ.

21.gadsimta interjerā svarīgi ir neaprobežoties tikai ar viena veida apgaismojumu, savienojot vienā telpā kopējo un vietējo apgaismojumu un pievienojot tam ar dekoratīvo apgaismojumu izgaismotus interjera objektus, Jūs panāksiet efektīgu apartamentu izskatu. Turklāt - tas ļaus viegli mainīt telpas raksturu - ieslēdzot vai izslēdzot kādu no gaismām.

Raksts tapis sadarbībā ar dizaineri Natāliju Mitinu.
Dizaina studija Koncepcija

Http://www.RezervesDALAS24.Lv