Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:246, Did:0, useCase: 0

Mājokļa pārbūve un remonts ar dizainera palīdzību

Vasara ir remontu laiks. Kāds to dara pats, bet kāds varbūt apsver domu, lai mājokļa pārbūve un remonts notiktu ar dizainera palīdzību.

Dizaina projekts un tā sastāvs:

Ir iespējamas divas dizaina projekta komplektācijas – pilnais dizaina projekts un skiču dizaina projekts.

Pilnais dizaina projektā ietilpst:
- telpu plāni ar mēbeļu izvietojumu;
- griestu plāni ar gaismas ķermeņu izvietojumu;
- telpu plāni ar rozetēm un slēdžu piesaisti;
- telpu grīdu plāni ar grīdu seguma zīmējumu;
- telpu sienu notinumi ar rozetēm un slēdžu piesaisti un sienu apdares zīmējumu.
- visu telpu krāsu pases ar konkrēto apdares materiālu izvēli;
- konkrēto mēbeļu un gaismas ķermeņu paraugu izvēle;
- galveno telpu vizualizācijas;
- apraksts, rekomendācijas tekstila, aksesuāru, gleznu un citu interjera priekšmetu izvēlei, kā arī logu noformēšanai

Skiču dizaina projektā ietilpst:
- telpu plāni ar mēbeļu izvietojumu;
- griestu plāni ar gaismas ķermeņu izvietojumu;
- telpu krāsainas skices ar mēbeļu un apdares materiālu piedāvājumu.

Dizaina projekta izstrādāšanas galvenie etapi:

Pirmā konsultācija
Savstarpējā dizainera un pasūtītāja pirmās tikšanās ir viens no nozīmīgākajiem etapiem. Ir svarīgi noskaidrot cik nopietna ir pasūtītāja attieksme pret topošo sadarbību, vai viņš ir noprecizējis savas vēlmes un tieksmes, cik viņš ir spējīgs uzticēties izvelētajam profesionālim.

Ir ļoti svarīgi, lai dizaineris pēc iespējas labāk saprastu pasūtītāja dzīves stilu, pieradumus un pat saprastu viņa raksturu. Jo tieši raksturs un dzīves stils nosaka topošā interjera dizaina individualitāti. Ir ļoti labi, ja uz pirmo tikšanos ar dizaineri pasūtītājam jau ir zināma nojausma par to kādu rezultātu viņš grib iegūt.

Var atnest bildes no žurnāliem ar iepatikušos interjeru fotogrāfijām vai arī otrādi – ar kategoriski nepieņemamiem variantiem. Vajag atnest dizainerim arī tehnisko dokumentāciju (telpas, dzīvokļa vai mājas inventarizācijas plānus), aprakstīt esošo inženieru komunikāciju stāvokli (ūdensapgādes un siltuma sistēmu, kanalizācijas sistēmu, vēdināšanu). Pirmās konsultācijas gaitā pasūtītājam tiks piedāvāts aizpildīt „Tehnisko uzdevumu dzīvojamās telpas dizaina projekta izstrādāšanai”. Šis dokuments ir nepieciešamais pamats dizaina projekta izstrādāšanai. Tajā ir definētas galvenās prasības pret topošo interjeru pēc funkcionalitātes, stilistikas, krāsu risinājuma. Tehnisko uzdevumu var aizpildīt konsultācijas laikā vai arī mājās. Ir iespējams ielādēt tehnisko uzdevumu elektroniskā veidā un uz konsultāciju to atnest jau aizpildītu.

Skices izstrādāšana
Pēc pirmās tikšanas dizainerim rodas iespaids un kopējais tēls, kuru viņš varēs attēlot vizuālā formā. Var būt ka tām vajadzēs vairākas tikšanās. Pēc tam sākas tieši interjera dizaina projektēšana – neatkārtojama telpas tēla izveidošana. Šī procesa rezultātā pasūtītājs saņem skiču projektu: telpu plānu ar mēbeļu un gaismas ķermeņu izvietojumu, kā arī krāsainus telpas perspektīvas skatus – digitālas vizualizācijas vai akvareļu skices. Pēc iepriekšējas norunas ar dizaineri tie var būt vairākos variantos.

Pēc tam, kad skiču projekts ir apstiprināts, sākas diezgan ilgstošs projektēšanas periods. Laikā gaitā būs nepieciešamas vairākas dizainera tikšanas ar pasūtītāju apgaismojuma koncepcijas precizēšanai, sanitāro un elektrības iekārtu izvietošanai, kā arī izbraukšanas uz veikaliem apdares materiālu, mēbeļu un gaismas ķermeņu izvēlei. Paralēli notiek iebūvējamo mēbeļu (virtuves, iebūvējamo skapju) izstrādāšana un arī individuāla projekta mēbeļu izstrādāšana, jā tādas ir paredzētas. Darba rezultātā pasūtītājs saņem dizaina projektu divos eksemplāros (tas ir visu nepieciešamo rasējumu, specifikāciju un paskaidrojošo dokumentu komplektu), pēc kura tiks īstenots interjera dizains.

Autoruzraudzība
Kad visi būvdarbi un remontdarbi ir pabeigti, parkets un flīzes ieliktas, sienas nokrāsotas un sanitārās iekārtas uzstādītas, sakās dekorēšanas process. Tajā ietilpst mēbeļu un gaismas ķermeņu pirkšana, tekstila izvēle (aizkari, žalūzijas, paklāji), gleznu vai fotoattēlu, dekoratīvo elementu izvēle. Bieži vien šis etaps notiek paralēli autoruzraudzībai, tādā veidā samazinot darba laiku.

Interjera dekorēšana
Kad visi būvdarbi un remontdarbi ir pabeigti, parkets un flīzes ieliktas, sienas nokrāsotas un sanitārās iekārtas uzstādītas, sākas dekorēšanas process. Tajā ietilpst mēbeļu un gaismas ķermeņu pirkšana, tekstila izvēle (aizkari, žalūzijas, paklāji), gleznu vai fotoattēlu, dekoratīvo elementu izvēle. Bieži vien šis etaps notiek paralēli autoruzraudzībai, tādā veidā samazinot darba laiku.

Dizaina projekta apmaksa
Dizainera darba apmaksas shēma ir izstrādāta tādā veidā, lai nodrošinātu maksimālo komfortu un garantijas abām pusēm – gan pasūtītājam, gan dizainerim. Tāpēc darbs ir nosacīti sadalīts pa etapiem. Pabeidzot katru no tiem dizaineris atdod gatavo projekta dokumentāciju, bet pasūtītājs apmaksā darbu par šo etapu. Tādā veidā abas puses ir nodrošinātas – dizaineris saņem apmaksu par izpildīto darbu, bet pasūtītājs par savu naudu saņem konkrētos dokumentus. Dizaina projekta darba etapi var atšķirties atkarībā no projekta specifikas. Standarta dizaina projekta darba etapi ir:

1. Kopējās koncepcijas, skiču (pārplānojums un mēbeļu izvietojums, gaismas ķermeņu izvietojums, galveno telpu vizualizācijas) – 55% no kopējās projekta vērtības;

2. Telpu galīgās vizualizācijas (izņemot noliktavas, ģērbtuves un citas) – 15% no kopējas projekta vērtības;

3. Tehnisko rasējumu izstrādāšana (pārplānojuma plāni, iekārtu izvietojuma plāni, apdares materiālu izklājumi un citi) – 15% no kopējas projekta vērtības;

4. Papildus dokumentācijas izstrādāšana (apdares, mēbeļu un gaismas ķermeņu specifikācijas, paskaidrojuma raksts) – 15% no kopējas projekta vērtības.

Bieži no pasūtītāju puses rodas jautājums, kāpēc pirmais etaps (skiču izstrādāšana) ir tik dārgs salīdzinoši ar citiem projektēšanas etapiem. Un šeit ir nepieciešams neliels paskaidrojums. Pasūtot dizaina projektu pie interjeru dizainera pasūtītājs saņem divus „produktus” – oriģinālo interjera ideju un tehniskās dokumentācijas komplektu šīs idejas īstenošanai. Ideja, kopējā interjera koncepcija tiek izstrādāta tieši pirmā etapa gaitā. Turklāt, tā ir dizainera radošā darba produkts. Tieši tāpēc pirmā etapa izmaksas sastāda vairāk nekā pusi no kopējas projekta vērtības. Autoruzraudzības un interjera dekorēšanas etapi tiek apmaksāti atsevišķi. Apmaksa tiek aprēķināta pēc darba stundām.

Raksta autore arhitekte, dizainere Natālija Mitina Dizaina salona "Koncepcija" vadītāja
Dizaina studija Koncepcija

     [+] [-]

, 2011-07-16 23:40, pirms 8 gadiem
Paņemtu jau gan to dizaineri, ja tik ienākumi būtu lielāki.

     [+] [-]

, 2011-12-20 12:38, pirms 7 gadiem
Paklāju malu apšūšana un labošana
Paklāju malu apšūšana | Paklāju Ātrā Palīdzība,...
Paklāju ķīmiskā tīrīšana
Paklāju, tepiķu un mīksto grīdas segumu ķīmiskā...

     [+] [-]

, 2016-07-30 12:48, pirms 3 gadiem
Vi ir iespējams arī dizainēt ārējo fasāžu siltināšnau?

Piem. Māju Siltināšana un Fasāžu Remontdarbi | Pro Dev

Ceru, ka sapratāt, ko domāju..
Http://www.RezervesDALAS24.Lv