Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:363, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Sveču diena Kalnciema kvartāla tirgū 3. februārī

Redakcija
Redakcija

Sveču diena Kalnciema kvartāla tirgū 3. februārī
Foto: Edgars Blumbergs

Senie latvieši februāri dēvēja par sveču mēnesi, tāpēc pirmajā sestdienā, 3. februārī, no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāla tirgus priecēs ne tikai ar zemnieku un amatnieku produktiem un izstrādājumiem, bet arī ar dažāda sastāva un formu Latvijas ražotāju svecēm. Savukārt bērni aicināti paši izgatavot sveces radošajā darbnīcā.

Sveču dienas ēdienkartē tradicionāli ir sātīgi ēdieni – cūkgaļa, pupas un kāposti. Par šiem svētku gardumiem parūpēsies zemnieku saimniecības „Krauja”, „Pūku Priedītes”, „Oši”, „Vārpas” un „Zutiņi”. Sestdien amatnieki piedāvās plašu ziemas rokdarbu klāstu: zeķes, cimdus, cepures, šalles un citus siltus dižpārdokļus.

No plkst. 11.00 līdz 15.00 „Sveču darbnīcas” meistaru vadībā bērni varēs izgatavot sveces dažādās formās un krāsās, kā arī piešķirt tām īpašu smaržu. Darbnīcā uzzināsim vairāk par sveču izgatavošanas pamatprincipiem, svētku tradīcijām un ticējumiem. Katrs dalībnieks savu darinājumu varēs aiznest uz mājām.

Norises vieta – Rīga, Kalnciema iela 35.

10. februārī Kalnciema kvartālā kopā sagaidīsim Meteņus, bet 17. februārī notiks daudzu modes un dizaina mīļotāju gaidītais Aukstās modes izpārdošanas tirgus.

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk