Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:363, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Folkloras kopa Rāmupe aicina uz Veļu vakaru

19. oktobrī plkst. 19.00 Katlakalnā, Atpūtas vietā Nēģīši Daugavmalā notiks VEĻU VAKARS – uguns un ziedu ceļš Daugavā, uz kuru aicina Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE. Veļu laika dziesmās, rotaļās un stāstos pieminēsim savus aizgājušos tuviniekus, savus tautas dižgarus, stiprināsim savus dzīvības spēkus. Laidīsim Daugavā ziedu laivu.

Kopīgai labnoskaņai un veltījumam veļiem ņemsim līdzi vaska svecītes, ziedus, mazliet ēdienu un citas dabas veltes laivas sapošanai un nelielu cienastu pašu kopīgam mielastam.

Tradicionāli par Veļu laiku latviešu kalendārā uzskata laikposmu no Miķeļiem līdz Mārtiņiem. Ticējumi vēsta, ka šai laikā sērst savās dzimtas mājās un ciemos pie mums nāk mūsu senču gari. Mūsu svēts pienākums viņus atcerēties, aicināt, pamielot. Vietumis veļi mieloti vēl līdz pat Ziemassvētkiem, ziemas un tumšā laika vidum.

Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE svētī Veļu vakarus kopš savas darbības sākuma. Un arī šai reizē, 19.oktobra vakarā aicina piebiedroties jebkuru, kas kopā ar mums vēlas pieminēt un daudzināt savus priekšgājējus.

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk