Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Aicina kultūras procesus Rīgā baudīt internetā 19.03.2020 13:50

Kultūras process galvaspilsētas iestādēs notiek e-vidē; iedzīvotāji aicināti izmantot piedāvātās iespējas. Valstī noteiktajā ārkārtējā situācijā Rīgas pašvaldības kultūras iestādes un kolektīvi piedāvā iedzīvotājiem iesaistīties kultūras procesā, izmantojot e-vidi – iepazīt muzeju krājumus, apskatīt izstāžu ekspozīcijas, reģistrēties e-grāmatu bibliotēkai, klausīties koncertierakstus, mākslinieku sagatavotus stāstījumus, kā arī izmantot iestāžu un kolektīvu sniegtās iespējas.

#Ēkultūra aicina kultūras norises izbaudīt virtuāli, paliekot mājās 19.03.2020 07:49

Kultūras ministrijas (KM) iestādes no šodienas, 16. marta, uzsāk informatīvu kampaņu #Ēkultūra, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli, savukārt kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus saņemt attālināti, iestādes klātienē neapmeklējot.

Latvijas Pasākumu producentu asociācija aicina nerīkot arī mazos pasākumus 13.03.2020 15:02

Ārkārtas situācijas izsludināšana valstī no 13. marta līdz 14. aprīlim paredz būtiskus ierobežojumus pasākumu norisei, aizliedzot pasākumu norisi, ja to dalībnieku skaits pārsniedz 200 cilvēkus. Ārkārtas stāvoklis un pasākumu aizliegums Latvijā tiek ieviests, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā. Tādēļ Latvijas Pasākumu producentu asociācija aicina visus pasākumu rīkotājus ne tikai pārcelt vai atlikt visus savus lielos pasākumus, bet arī līdz 14. aprīlim nerīkot nevienu pasākumu pat ar mazu dalībnieku skaitu. Tikai darbojoties kopīgiem spēkiem, varam panākt situācijas izmaiņas, ierobežojot Covid-19 izplatību Latvijā, lai dzīve un uzņēmējdarbība atgrieztos ierastajā ritmā pēc iespējas ātrāk.

Svinīgā ceremonijā apbalvoti Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2019“ saņēmēji 24.02.2020 14:48


Tikko Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, klātesot Latvijas Republikas kultūras ministram Naurim Puntulim, noslēgusies svinīgā Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks” pasniegšanas ceremonija, kurā godināti desmit aktīvākie, spilgtākie un plašāko rezonansi guvušie latgaliskās kultūras notikumi, personības, aktivitātes 2019. gadā. Balvas saņēma podnieka Evalda Vasilevska piemiņas izstāde un grāmata, Ligija Purinaša par dzejas krājumu „Sīvīte“, izdevums par kordiriģentes Terēzes Brokas mūžu, dokumentālā filma „Latgalīši Sibirī“, KUUP COFFEE, grupa „Bez PVN” un citi. Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tika godināts tēlnieks Indulis Folkmanis.

Notiks Rīgas tautas deju kolektīvu skates – koncerti 23.02.2020 14:18

2020. gada 29. februārī un 1. martā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments rīko Rīgas tautas deju kolektīvu skates – koncertus. Koncertos piedalīsies trīsdesmit trīs Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu un citu dibinātāju jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi, kuru sniegumu vērtēs deju eksperti. Divos koncertos katrs kolektīvs izdejos divas dejas no sava kolektīva repertuāra.

Ciklā „Vēstures otrdienas” izspēlēs Latvijas 100 gadus Ventspilī 19.02.2020 20:16

Otrdien, 25. februārī plkst. 17.30 Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17, ciklā „Vēstures otrdienas” vēsturniece Stella Lindenberga lasīs lekciju par Latvijas 100 gadiem Ventspilī un sadarbībā ar muzejpedagoģi Ilvu Buntiku iepazīstinās ar spēli “Spēlējam Latvijas 100 gadus Ventspilī”.

Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020 izziņo dalībniekus 18.02.2020 14:39

Starptautiskais laikmetīgās mākslas notikums Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020, kas norisināsies no 9. aprīļa līdz 19. jūlijam Rīgā, Cēsīs un Daugavpilī, izziņo dalībniekus. Turpinot sekot attēlu kultūras attīstībai, Rīgas Fotogrāfijas biennāle šogad ir izvēlējusies pievērsties realitātes arheoloģijai. Attēls kā viens no informācijas nesējiem mūsdienās lielā mērā ir zaudējis savu dokumentāli reprezentējošo funkciju. Vienlaikus tas ir ieguvis bezgalīgu nozīmju un realitāšu radīšanas un imitēšanas brīvību. Straujā tehnoloģiju attīstība ir ne vien nodrošinājusi līdz šim nepieredzētu komforta līmeni, bet arī mainījusi mūsu apziņu un uztveri. Cenšoties orientēties tik daudzo līdzās pastāvošu realitāšu sistēmās, nākas apgūt jaunas vizuālās lasītprasmes.

Rīgas Latviešu biedrība aicina uz pavasarīgu balli “Uzlūdz dāmas” 13.02.2020 11:00

6.martā no plkst. 20 līdz pusnaktij RLB Lielajā zālē pavasarīgi priekpilnā atmosfērā tiks svinēti gada sievišķīgākie svētki – svētki, kuros galvenā varone ir Sieviete. Tāpēc svētku organizatori ir parūpējušies, lai šajā vakarā katra apmeklētāja un viņas pavadonis sajustos īpaši un loloti. Vakara gaitā ikvienai dāmai būs iespēja apmeklēt stila un meikapa konsultācijas, piedalīties kopīgā vēlējuma un iedvesmas mākslas darba tapšanā, iemūžināt neaizmirstamu mirkli kopā ar sev mīļu cilvēku foto galerijā, piedalīties dažādos konkursos un iemācīties kādu jaunu deju soli meistarklasēs profesionālu deju pasniedzēju pavadībā, kā būs iespēja iepazīties ar iedvesmojošu sieviešu stāstiem, viedokļiem un viņu pieredzi.

Noskaidroti Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2019“ nominanti 05.02.2020 12:19

Noslēdzies žūrijas darbs, izvērtējot Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2019“ pretendentus, un nu zināmi 30 balvas nominanti. Šogad balvas par aktivitātēm, darbu un sasniegumiem latgaliskajā kultūrā tiks pasniegtas jau divpadsmito reizi. Ceremonijā tiks paziņoti desmit balvas „Boņuks 2019“ saņēmēji un godināts arī balvas „Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā“ saņēmējs. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks svētdien, 23. februārī, plkst. 16.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē.

Par godu Vijas Vētras 97. dzimšanas dienai “Vijas Vētras FONDS” aicina uz koncertu “Deju Vētra 2020” 04.02.2020 18:04

Latvijā un pasaulē slavenā latviešu dejotāja, māksliniece un deju pedagoģe Vija Vētra, neskatoties uz ievērojamo gadu nastu, ik vasaru mēro tālo ceļu no Ņujorkas, lai Latvijā dejotu, iestudētu horeogrāfijas, sniegtu meistarklases un tiktos ar publiku sirsnīgās sarunās. Tas ir viens no leģendārās, allaž kustībā esošās, Vijas Vētras dzīves vadmotīviem - nerimstoša jaunrade. 2019. gada vasarā Vija Vētra sajūsmināja ar jaunu deju - neaizmirstamu interpretāciju kustībā Artura Maskata skaņdarbam “Tango”. Šogad Vijas Vētras dejas varēs redzēt Rīgā 12. jūnijā RTU mazajā zālē koncertā “Personība izdaiļo sabiedrību”, kā arī vairākās indiešu deju meistarklasēs.

Izsludināta pieteikšanās konkursam par dalību Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskajā orķestrī 21.01.2020 23:45

VSIA "Latvijas Koncerti" aicina mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu audzēkņus piedalīties atlases konkursā, lai kļūtu par daļu no Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskā orķestra sastāva. Orķestris spēlēs diriģenta Aināra Rubiķa vadībā 31. jūlijā Dzintaru koncertzālē kopā ar pasaulslaveniem, Latvijā dzimušiem mūziķiem. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - līdz 5. februārim plkst. 12.00.

“Dzirnas” atkārtos dejas fantāziju MANA DABA 21.01.2020 23:42

Pēc skatītāju ierosinājuma deju skola “Dzirnas” atkārto dejas fantāziju MANA DABA visiem tiem, kas neredzēja vai vēlas to redzēt atkārtoti. Jau 21. februārī pl. 19:00 un 22., 23. februārī pl. 18:00 deju skolas Dzirnas telpās varēs noskatīties šo vizuāli, muzikāli un horeogrāfiski krāšņo izrādi MANA DABA, ko pirms diviem gadiem iestudēja horeogrāfi Agri Daņiļevičs un Kārlis Božs. Tāpat kā dabā, arī mākslā miera stāvoklis nav iespējams - izrāde turpina attīstīties un nemainīgi paliek Tax Free, Dzirnas un Kompanija NA.

Liepājā šogad barikāžu atceres pasākums notiks Vienotības un karogu dienas zīmē 15.01.2020 13:20

Pirmdien, 20. janvārī, plkst. 17 Liepājas muzeja filiāles ”Liepāja okupāciju režīmos” pagalmā K. Ukstiņa ielā 7/9 notiks 1991. gada janvāra barikāžu atceres pasākums, kas šogad veidots kā Vienotības un karogu diena. Ikviens ir aicināts tajā piedalīties.

Aicina pieteikt projektus 2020. gada “Tradicionālo kultūras pasākumu finansēšanas konkursa” pirmā pusgada pasākumiem 15.01.2020 12:22

Lai nodrošinātu tradicionālo kultūras pasākumu norisi Rīgā 2020. gadā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina pieteikt projektus “Tradicionālo kultūras pasākumu finansēšanas konkursa” pirmā pusgada pasākumiem. Pieteikumu iesniegšana konkursam tiek organizēta vairākos posmos.

Baibas Sipenieces īpašā jubilejas stāvizrāde “Vienreiz jau var” 14.01.2020 14:35

21.februārī kinoteātra “Splendid Palace” lielajā zālē notiks vienreizējs BSG (Baibas Sipenieces-Gavares) iznāciens stāvizrādes formā ar bufetes elementiem – īpašā jubilejas izrāde “Vienreiz jau var”. Sākums – plkst.19. Ar šo izrādi sāksies Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāžu tūre. Deviņas izrādes Rīgā notiks kinoteātrī “Splendid Palace”, trīs – VEF Kultūras pilī; trīsreiz viņa viesosies arī Jelgavā, divreiz – Rēzeknē, Cēsīs, Ogrē, Ādažos, Liepājā, Valmierā, Siguldā, Mārupē, Rojā, kā arī citur Latvijā.

Aicina apmeklēt 1991. gada barikāžu atcerei veltītu koncertu Rīgas Domā un piemiņas pasākumus pilsētā 12.01.2020 00:06

Janvāris ir barikāžu atceres mēnesis, tāpēc Rīgā notiks vairāki šiem spriedzes pilnajiem notikumiem veltīti pasākumi, un viens no lielākajiem ir barikāžu aizstāvju atcerei veltītais koncerts “Piesaukšana” Rīgas Domā, kas notiks 20. janvārī plkst. 19.00. Ieeja koncertā ir bez maksas. Tradicionāli barikāžu aizstāvju atcerei Rīgas Domā notiek koncerts. Šogad Rīgas dome iedzīvotājus aicina uz koncertu “Piesaukšana”, kurā piedalīsies komponisti Mārtiņš Brauns un Uģis Prauliņš, dziedās postfolkloras grupa “Iļģi”, Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris “Gaudeamus”, jauktais koris “Cantus fortis” diriģenta Ivara Cinkuss vadībā.

Pauž bažas par latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks“ pastāvēšanu 05.01.2020 13:17

Decembra vidū Latgales vēstniecība GORS izsludināja pretendentu pieteikšanu ikgadējai Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks”, kas katru gadu ir viens no gaidītākajiem notikumiem latgaliskajā kultūrā un vienīgā neatkarīgā balva, kura īpaši izceļ un godina sasniegumus un padarīto latgaliskās kultūras dzīvē, kā arī parāda tās tendences. Taču pašās gada beigās tika saņemta ziņa par Valsts kultūrkapitāla fonda lēmumu par atbalstu valstiski nozīmīgiem pasākumiem 2020. gadā un Latgaliešu kultūras gada balvas atbalstāmo aktivitāšu vidū vairs nav. Balvas rīkotāji neslēpj, ka ar līdzšinējām aktivitātēm gadu gaitā viesušās cerības, ka latgaliskās norises tiek augstu novērtētas, taču atbalsta nesaņemšana un radusies situācija liek domāt par Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” turpmākās pastāvēšanas iespējām.

Jaungada naktī Rīgas Latviešu biedrības namā brīnumus uzburs burvju mākslinieks Dante Pecolli 30.12.2019 13:59

Šogad, Rīgas Latviešu biedrības nams, atjaunojot tradīcijas, durvis vērs krāsainam Jaungada sagaidīšanas pasākumam, aicinot ikvienu sagaidīt gadumiju kopā ar komponistu Mārtiņu Braunu, mūziķi Normundu Jakušonoku , Latvijas jaunāko profesionālo burvju mākslinieku Danti Pecolli un daudziem citiem vakara dalībniekiem.

Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu 11. novembra krastmalā 27.12.2019 12:32


Rīdzinieki un pilsētas viesi laipni gaidīti Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā 11. novembra krastmalā, kas risināsies no 31. decembra plkst. 21.00 līdz 1. janvāra plkst. 3.00. Apmeklētāji varēs klausīties mūzikas grupu priekšnesumus, dejot dīdžeja atskaņoto melodiju pavadībā, vērot gadu mijas svētku uguņošanu, kā arī apmeklēt krastmalā izvietotās tirdzniecības vietas un kopā ar saviem draugiem un ģimeni svinēt svētkus. Jau no plkst. 21.00 krastmalā darbosies izbraukuma tirdzniecības vietas, apmeklētājus sagaidīs vakara vadītājs Kārlis Anitens un par muzikālo noskaņu gādās dīdžejs Ex da Bass. No plkst. 22.00 klātesošos priecēs grupa “Contryside”, bet plkst. 23.00 uzstāsies Atis Ieviņš & The Rock Brothers.

Kāpēc mūsu nākotne ir atkarīga no lasīšanas un iztēles 26.12.2019 08:31

Ja jums ir draugi - matemātiķi, kas jautā - kāpēc jālasa daiļliteratūra, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jums ir draugi, kas uzskata, ka drīz visas grāmatas būs pieejamas tikai elektroniskā formātā, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jūs ar labpatiku vai, tieši otrādi, ar šausmām iedomājaties par gājieniem uz bibliotēku, izlasiet šo publikāciju. Ja jums ir bērni, izlasiet ar viņiem kopā šo publikāciju, un ja jūs tikai domājat par to, ko un kā lasīt kopā ar bērniem, vēl jo vairāk iesaku izlasīt jums šo publikāciju.

Rīgā notiks izrādes uz ledus “Īstais Riekstkodis” pasaules pirmizrāde 21.12.2019 14:17

28. decembrī, plkst. 18:00 ledus hallē Arēna Rīga pirmo reizi notiks krāšņa muzikālā izrāde uz ledus “Īstais Riekstkodis”, kas tapusi pēc E.Hofmana pasakas “Riekstkodis un Peļu karalis” un P.Čaikovska baleta motīviem. Skatītājus priecēs iespaidīga multimediju scenogrāfija, milzīgas video dekorācijas, kas ļaus pilnībā izbaudīt pasakas brīnumaino pasauli, virtuozi daiļslidotāji, krāšņi tērpi un aizraujošs Jaungada sižets.

Ceturtajā adventē Rīgā notiks dažādi svētku ieskaņas pasākumi 20.12.2019 15:55

Ar garīgas noskaņas koncertiem, tradicionālo Ziemas saulgriežu svinēšanu un labdarības koncertu “Cerības gaisma” Rīgā sagaidīs Ceturto adventi. Adventa laikā turpinās koncerti Rīgas dievnamos. 18. decembrī Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā skanēs koncerts “Ziemassvētku zvaigzne”, bet Rīgas Lutera baznīcā apmeklētāji gaidīti koncertā “Lielā svinēšana”.

Iedzīvotājus aicina iesaistīties akcijā “Citāda egle” 19.12.2019 10:31

Gaidot svētkus, vides objektu festivāla “Ziemassvētku ceļš” organizatori aicina ikvienu iesaistīties akcijā “Citāda egle”, sūtot foto fiksāciju par mājas, pagalma, darba vietas svētku noformējumu, kuru esat veidojuši pašrocīgi. Šogad vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” atzīmē 10 gadu jubileju, un tai par godu aicina iedzīvotājus dalīties ar savu radošumu. Šim nolūkam derēs oriģināls, radošs darbs, dekors, priekšmets vai kompozīcija, ārtelpas vai iekštelpas noformējums, ko varētu raksturot ar nosaukumu “Citāda egle”. Savas neparastās idejas jānofotografē un līdz 12. janvārim jānosūta e-pastā eglufestivals@riga.lv. Darbi tiks izvērtēti, un interesantāko ideju autori – apbalvoti!

Multimediālais šovs GADALAIKI sola unikālu video performanci 17.12.2019 08:30

28. martā pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” multimediāla projektā - koncertšovā pianista Vestarda Šimkus un vijolnieces Darjas Smirnovas izpildījumā varēs baudīt Antonio Vivaldi un Pētera Vaska radīto mūziku, ko saista nosaukums „Gadalaiki”, kur mūzika tiks papildināta ar krāšņu gaismu un video performanci no Latvijas vadošajiem video un gaismas māksliniekiem! GADALAIKI koncertuzveduma apmeklētājiem tiks dota unikāla iespēja klasiskās mūzikas slavenos skaņdarbus baudīt reizē ar speciāli radītu 3D video un gaismas performanci vienkopus ar Vestardu Šimku, Darju Smirnovu, Liepājas kamerorķestri, piedaloties Latvijas labākajiem video un gaismu māksliniekiem. Tas būs Mārtiņa Feldmaņa gaismu šovs koncerta pirmajā daļā, savukārt koncerta otrajā daļā tās būs video projekcijas, ko katrs savam gadalaikam radīs Artis Dzērve, Ineta Sopunova, Vikijs (Viktors Keino) un Mīnus Astoņi (Andris Vētra).

Aicina pieteikt pretendentus Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks 2019“ 12.12.2019 08:36

2020. gada 23. februārī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, notiks ikgadējā Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” pasniegšanas ceremonija, kas ir arī viena no gaidītākajām latgaliešu kultūras aktīvistu un interesentu satikšanās reizēm. Līdz 6. janvārim GORS aicina pieteikt balvas “Boņuks 2019” pretendentus. Māla statuetes saņems 11 latgaliskās kultūras aktivitātes, notikumi, procesi un personības. “Boņuks” ir vienīgā balva, kura īpaši izceļ un godina sasniegumus un padarīto latgaliskās kultūras dzīvē.

Trešajā Adventē Rīgā turpinās Ziemassvētku ieskaņas pasākumi 11.12.2019 10:33

Sagaidot Trešo adventi, Rīgā turpinās Ziemassvētku ieskaņas pasākumi. Iedzīvotāji tiek gaidīti koncertos galvaspilsētas kultūras centros un dievnamos, kā arī aicināti iepazīt 25 dažādu Egļu stāstus vides objektu festivālā ”Ziemassvētku egļu ceļš”. Svētku noskaņu Rīgā būs iespēja gūt, apmeklējot koncertus dievnamos. 13. decembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs koncerts “Ir daudz pie debesīm zvaigžņu”, savukārt Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā notiks labdarības koncerts “Sirds gaida”. 15. decembrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā koncertā “Marijas šūpuļdziesmas” klausītājus priecēs
Evita Zālīte-Grosa, Raimonds Bramanis, Ilze Grunte, Ieva Nīmane, Ainārs Paukšēns un Kaspars Gulbis.

Festivāls LABA DABA ar īpašu akciju uzsāk biļešu tirdzniecību 09.12.2019 13:51

Mūzikas un mākslas festivāls LABA DABA 2020.gadā notiks jau 12. reizi, no 7.augusta līdz 9.augustam. Pirms svētku laikā sākas festivāla biļešu tirgošana Biļešu servisa kasēs. Tikai 3 nedēļas biļetes būs iegādājamas par 30,00Eur. Pirmās biļetes, par akcijas cenu, tirdzniecībā būs no 9.decembra līdz 29.decembrim (ieskaitot).

Sākas Dod Pieci! labdarības izsoles 05.12.2019 20:08

Sabiedrisko mediju labdarības maratona Dod Pieci! ietvaros notiks īpašas labdarības izsoles, piedāvājot unikālus piedzīvojumus, lietas un notikumus apmaiņā pret finansiālu atbalstu neārstējami slimiem cilvēkiem. Izsoles dalībnieki vairāksolīšanā varēs tikt pie vairāk nekā 15 ekskluzīvām lietām, tostarp, “Prāta Vētras” albuma “Viss ir tieši tā kā tu vēlies” vāciņa oriģinālgleznas – Dieviņa, kurš makšķerē – grupas bundzinieka Kaspara Rogas tēva Ulda gleznojumā, Mazā Prinča sirdi plosoša un kaislīga koncerta mājas ballītē, treniņa Siguldas bobsleja trasē ar skeletonistiem Dukuriem, basketbolista Rodiona Kuruca krekla vai iespējas pavadīt nakti īpašajā Dod Pieci! stikla studijā kopā ar maratona dīdžejiem. Izsoli rīko Ziedot.lv sadarbībā ar Pērkam Kopā, tā pieejama labdarības maratona mājaslapā Ziedo ar dziesmu! - Dod Pieci Visi ieņēmumi no labdarības izsoles tiks novirzīti neārstējami slimu cilvēku aprūpei.

Ar izstādi, uzvedumu un egles iedegšanu Rātslaukumā, Rīgā sāksies festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” 03.12.2019 10:37

Ceturtdien, 5. decembrī, ar izstādes “Rīgas egles stāsts” atklāšanu Rātsnamā, ar uzvedumu par pirmo rotāto svētku kociņu un egles iedegšanu Rātslaukumā, Rīgā sāksies 10. vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”. Tā atklāšanas norisēs piedalīsies Rīgas domes vadība, Rīgas svētku deju grupa, festivāla mākslinieki un organizatori, kā arī laipni gaidīts ikviens interesents, īpaši, ģimenes ar bērniem.

5. decembrī plaša starptautiska komanda atskaņos multimediālu projektu AISMA VEF Kultūras pilī 03.12.2019 10:27

VEF JAZZ CLUB šogad noslēdz sezonu ar pirmatskaņojumu: latviešu pianists un komponists Edgars Cīrulis kopā ar Jāni Ločmeli un mūziķiem no Latvijas, Itālijas, Dānijas un ASV rādīs klausītājiem starpžanru projektu AISMA Book I. Pirmā albumgrāmata no triloģijas AISMA ir pasaka par katra klausītāja svarīgāko dzīves daļu — bērnību: šajā projektā tiek atskaņota oriģinālmūzika, kas ir balstīta uz Edgara Cīruļa un Jāņa Ločmeļa autorpasaku. Starpžanru projekts ir audiovizuālā pieredze: katrai grāmatas sadaļai, ko pavada mākslinieces Aijas Pastares īpaši gleznotās ilustrācijas, atbilst savs albuma skaņdarbs.

Rīgā noritēs pirmais Baltijas literārais forums tALLk 02.12.2019 11:15

Piektdien, 6. decembrī, no pl. 10.00 līdz pl. 16.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Konferenču zālē norisināsies pirmais Baltijas literārais forums, kur visu trīs Baltijas valstu pārstāvji dalīsies pieredzē dažādos literatūras jomas procesos. Šī gada forums ir fokusēts uz jauno autoru ienākšanu apritē – tas palīdzēs izprast jauno autoru iespējas Baltijas valstīs, sniegs informāciju, kā prezentēt sevi sociālajos tīklos, vairāk pastāstīs par veiksmīgo reklāmas kampaņu I AM INTROVERT, kā arī diskusiju ietvaros ļaus izteikties arī apmeklētājiem.

Bezmaksas adventes vainagu pīšanas meistarklase 1. decembrī 30.11.2019 19:07

Adventes vainags, kā svētku priekšvēstnesis, ir kļuvis par iecienītu simbolu, ko attēlo gan apsveikuma kartītēs, gan izmanto kā telpu rotājumu, liekot to uz galda ar svecītēm, vai karinot pie ieejas durvīm. Oriģināla un kvalitatīva vainaga pīšana bieži vien tiek uzticēta tiem, kuri to prot vislabāk, taču, ja šogad vēlaties pārsteigt savus mājiniekus ar īpašu, pašdarinātu adventes vainagu, t/c Alfa aicina uz meistarklasi 1.decembrī.

Aicina uz diskusiju "Vai mūsdienās būtu iespējams Holokausts?" 26.11.2019 13:36

Interneta žurnāls "Satori" 30. novembrī plkst. 14.00 aicina uz filmas "Geto stāsti" seansu un diskusiju "Vai mūsdienās būtu iespējams Holokausts?". Pasākums notiek, pieminot pirms 78 gadiem Rumbulā noslepkavotos 25 000 Latvijas pilsoņu. 30. novembrī plkst. 14.00 Kaņepes Kultūras centra otrajā stāvā kinoteātrī "Augusts" bezmaksas seansā tiks izrādīta 2013. gadā tapusī režisores Lindas Oltes dokumentālā filma "Geto stāsti. Rīga", kurā apkopoti Rīgas geto un holokaustu pārdzīvojušo stāsti.

Aicina uz Egles atklāšanas pasākumu Liepājā 25.11.2019 10:25

Svētdien, 1. decembrī no pulksten 17:00 Rožu laukumā norisināsies Ziemassvētku egles atklāšanas pasākums. Liepājniekus un Liepājas viesus pasaku zemē aizvedīs krāšņs mūzikls par Skaistuli un Briesmoni. Mazie apmeklētāji varēs piedalīties radošās darbnīcās un aktivitātēs apburtās pils istabās. Kā ieraksts ikvienam būs iespēja apciemot Ziemassvētku vecīti un pačukstēt viņam savas vēlēšanās. Pasākumā darbosies arī Pils virtuve, kurā gardēži varēs iegādāties dažādus gardumus un našķus.

Aicina iedzīvotājus vērot valsts svētku uguņošanas priekšnesumu - informācija pasākuma apmeklētājiem 17.11.2019 13:05


Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienu, Rīgā paredzēta plaša svētku programma, ziedu nolikšanas ceremonija, Nacionālo Bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas un ārvalstu vienību militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, daudzveidīgi koncerti, kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana 11. novembra krastmalā un svētku uguņošana – viens no visplašāk apmeklētajiem pasākumiem.

Sākas labdarības akcija “Eņģeļi par Latviju” 13.11.2019 16:15

12.novembrī sākās TV3, Bērnu slimnīcas fonda un Rimi sirsnīgākā labdarības akcija “Eņģeļi pār Latviju”. Akcija norisinās jau divpadsmito reizi, un mēs ceram, ka ar skatītāju palīdzību izdosies iepriecināt daudzus bērnus un viņu vecākus, dāvinot to, kas patiesi svarīgs – iespēju būt veselam un laimīgam. Šogad palīdzēsim 139 bērniem, kuru atbalstam kopā nepieciešami 279 210 eiro.

Valsts svētku laikā Rīgā mirdzēs gaismas instalācija “Latvijas zvaigznājs” 13.11.2019 15:59

Atzīmējot Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu, Rīgā mirdzēs gaismas instalācija “Latvijas zvaigznājs”, kas būs apskatāma Brīvības bulvāra liepu alejā līdz 2020. gada 20.janvārim. Gaismas instalāciju veidojuši mākslinieks Atis Izands un vides dizainere Ligita Breģe. “Instalācija atspoguļo Latvijas valsts dibināšanas brīža zvaigžņu stāvokli virs Rīgas ar 27 rudenim raksturīgajiem zvaigznājiem, kas pilnībā bija redzami nozīmīgajā brīdī. Sadalot debesu jumu ziemeļu austrumu virzienā paralēli Brīvības ielas virzienam, ir veidots secīgs zvaigznāju izvietojums. Pēc šī principa izkārtotie zvaigznāji liepu alejā veido simbolisku zvaigžņu ceļu, iezīmējot kustības asi no Brīvības pieminekļa virzienā uz vides objektu “Goda vārti” un radot emocionāli interaktīvu vidi, kas iedarbojas uz vērotāju”, saka viens no gaismas instalācijas autoriem, mākslinieks Atis Izands.

"Staro Rīga" pamatprogrammas maršruta idejas 13.11.2019 13:25

Šogad gaismas festivāla "Staro Rīga" programmā iekļauti pavisam 35 objekti. 22 no tiem ir konkursa komisijas atlasīti mākslinieku iesniegtie darbi, kas veido pamatprogrammu. Festivāla kartē tās objekti atzīmēti ar sārtiem numuriem. 21 objekts būs izvietots ērti izstaigājamā maršrutā vecpilsētā un Rīgas centrā, bet vēl viens būs apskatāms Āgenskalna tirgū Pārdaugavā.

Rīgā valsts svētkus atzīmēs ar svinīgiem pasākumiem, koncertiem un uguņošanu 12.11.2019 13:48

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienu, Rīgā paredzēta plaša svētku programma – ziedu nolikšanas ceremonija, Nacionālo Bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas un ārvalstu vienību militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, daudzveidīgi koncerti, kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana 11. novembra krastmalā un svētku uguņošana. 18. novembrī svētku rīts galvaspilsētā sāksies ar Ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā, pēc tā iedzīvotāji gaidīti pie Brīvības pieminekļa, kur notiks ziedu nolikšanas ceremonija, bet vēlāk ikvienam interesentam 11. novembra krastmalā būs iespēja vērot Nacionālo Bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas un ārvalstu vienību militāro parādi.

Latvijas labākajam vīru korim “Dziedonis” - 95 07.11.2019 11:06

Latvijas Universitātes vīru koris "Dziedonis" ar jubilejas koncertu sestdien, 9.novembrī, plkst. 18:00, Latvijas Universitātes Lielajā aulā svinēs 95 gadu jubileju. Savā jubilejas koncertā “Dziedonis” klausītājus priecēs ar jaunu darbu izpildi kā arī ar jau pārbaudītām vērtībām.

Nākamā lapa