Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:369, Did:0, useCase: 0


Decembrī norisināsies festivāls „Prozas lasījumi 2016”

Redakcija
Redakcija

Decembrī, jau tradicionāli nedēļas garumā norisināsies literatūras festivāls “Prozas lasījumi 2016”. Šogad festivāls notiks divdesmit pirmo reizi, aicinot autorus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Slovēnijas, Somijas, Maltas un vēl citām valstīm vienoties domas brīvā, radošā lidojumā. Festivāla laikā no 6. līdz 11. decembrim notiks autoru lasījumi, paneļdiskusijas, radošās darbnīcas un grāmatu atvēršanas pasākumi.

Vēl pirms festivāla atklāšanas aicinām interesentus uz īpašiem festivāla ieskaņas pasākumiem: jau 3. decembrī plkst.15.00 „Literārās akadēmijas prozas pēcpusdiena” – pasākums, kas ar “Literārās akadēmijas” gādību kļuvis par “Prozas lasījumu” ikgadēju notikumu, un plkst. 18.30 „Transcendentie lasījumi”, kurus organizē „Latvijas Marsela Prusta biedrība” sadarbībā ar Anglikāņu baznīcu. Savukārt 5. decembrī plkst. 19.00, festivāla atklāšanas priekšvakarā kultūras un pastāvīgās domas portāls „Satori” aicina uz „Satori” prozas lasījumiem. 100 gramu drosmei”.

Festivāla “Prozas lasījumi“ atklāšanas vakars 6. decembrī plkst. 19:00 Rīgas mākslas telpā, Kungu ielā 3. Pasākumu vada Arno Jundze un piedalās iepriekšējo festivālu laureāti – Māra Zālīte, Māris Bērziņš, Dace Rukšāne-Ščipčinska, Ilmārs Šlāpins, Juris Zvirgzdiņš, Gundega Repše. Pasākums tiks atklāts ar fragmentiem un domugraudiem no dokumentālā cikla "Rakstnieks tuvplānā", kas iemūžina literatūras un kultūras svarīgākos cilvēkus. Dokumentālais cikls tapis filmu studijā "Deviņi" (idejas autore un režisore – Ināra Kolmane). Materiāls tiek filmēts kopš 1999. gada.

Jau tradicionāli, festivāla pamatprogrammā atradīsiet arī citus galvenos pasākumus – Prozas vakariņas, Stāstu vakars, Baltijas autoru prozas vakars, Ārvalstu viesu vakars, Prozas brokastis, Noslēguma un apbalvošanas vakars, kas šogad organizēts sadarbībā ar interneta portālu “Punctum” un tajā piedalīsies dzejnieki, kas raksta prozu. Īpaši padomāts par jaunākā skolas vecuma bērniem – Gaismas pils Bērnu literatūras centrā norisināsies „Stāstu darbnīca bērniem ar Māri Runguli”, kurā tiks lasīti spoku stāsti un bērni varēs līdzdarboties stāstu radīšanā. Festivāla programmā iekļauts arī Latvijas Rakstnieku savienības lasījumu cikls „Process”.

Šogad interesentiem piedāvāta plaša un daudzveidīga festivāla starptautiskā programma, kura organizēta sadarbībā ar ES programmu „Radošā Eiropa” un organizāciju “Literatūra pāri robežām” (Literature Across Frontiers). Būs iespēja apmeklēt autoru lasījumu vakarus un diskusijas – „Vai viegli tulkot prozu”, kā arī „Vai Tu mani dzirdi? Mazās valodas rakstnieku izaicinājumi” (pasākumi notiek angļu valodā). Sadarbībā ar grāmatu apgādu „Jānis Roze” 7. decembrī plkst. 17.30 aicinām uz tikšanos ar somu rakstnieci, romāna „Ūdens atmiņa” autori Emmi Itäranta un tulkotāju Maimu Grīnbergu, bet 10. decembrī plkst. 15.00 apgāds „Zvaigzne ABC” un Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā “Norden” gaidīs klausītājus uz diskusiju „Vēstījums nākotnes rakstniekam” (pasākums notiek angļu valodā).

Festivāls “Prozas lasījumi” norisinās kopš 1995. gada, un tā pamatprogrammu veido vietējo autoru lasījumi, kuros klausītāji tiek iepazīstināti ar līdz šim nepublicēta teksta fragmentu. Tekstus vērtēs nozares profesionāļu un alternatīvā – studentu žūrija.

Sekojiet festivāla detalizētai programmai: facebook.com

Ieeja pasākumos - BEZ MAKSAS.

Festivālu organizē biedrība “Latvijas Rakstnieku savienība” ar Rīgas domes, Valsts kultūrkapitāla fonda un ES programmas “Radošā Eiropa” un organizācijas “Literature Across frontiers” atbalstu.