Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:369, Did:0, useCase: 0


NVO namā aicina atzīmēt Starptautisko tolerances dienu

Redakcija
Redakcija

Pēc UNESCO iniciatīvas 16. novembris visā pasaulē tiek atzīmēts kā Starptautiskā tolerances diena, lai rosinātu sabiedrības apziņu par to, ka iecietība ir cieņa pret kultūru bagātību, indivīda pašizteiksmes un izpausmes veidiem, kā arī to pieņemšanu un pareizu izpratni. Atzīmējot šo dienu, 15. novembrī plkst. 13.30 NVO namā (Ieriķu iela 43A, Rīga) ikviens interesents aicināts piedalīties Starptautiskās tolerances dienai veltītos pasākumos, kas šoreiz izcels gruzīnu, baškīru un tatāru kultūru bagātību.

Apmeklētājiem NVO nama telpās būs iespēja dzirdēt un iesaistīties Latvijā dzīvojošo gruzīnu, tatāru un baškīru biedrību priekšnesumos un radošajās darbnīcās.

Pasākumā uzrunu teiks UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, būs iespēja dzirdēt arī Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieces, biedrības „Patvērums „Drošā māja”” konsultantes Agitas Misānes priekšlasījumu „Tolerance - jēdziens, teorija un prakse”, kas sniegs ieskatu tolerances idejā kā starpkultūru dialoga un kultūru tuvināšanās virzītājspēkā.

Savas tautības pārstāvju iespējas uzturēt un saglabāt tradīcijas prezentēs Latvijas Gruzīnu biedrības „Samšoblo” valdes locekle Elenē Žoržoliani, Latvijas Tatāru-baškīru kultūras biedrības „Čisma” un Latvijas baškīru biedrības pārstāvis Ramils Kadirovs. Skanēs arī muzikāli sveicieni gruzīnu un baškīru valodās.

Noslēgumā gan lieli, gan mazi pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties radošajās darbnīcās „Iepazīstam baškīru kultūru! Kas kopīgs un atšķirīgs baškīru un latviešu kultūrās?” un veidot baškīru, tatāru tradicionālās galvassegas – „tibeteikas”, izkrāsot baškīru tautastērpus, izgatavot apsveikuma kartiņas ar tatāru ornamentiem un minēt mīklas.

Pasākumu rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un nevalstiskajām organizācijām - Latvijas Tatāru-baškīru kultūras biedrību „Čišma” un Latvijas baškīru biedrību „Akbuzat”.

Turklāt NVO namā 15. novembrī plkst. 19.00 pēc baškīru biedrības „Akbuzat” ielūguma koncertu sniegs spilgta baškīru etniskās mūzikas grupa „Zaman”, kas pēdējos gados kļuvusi par baškīru etniskās mūzikas vizītkarti pasaulē.

Laipni aicinām atzīmēt Starptautisko tolerances dienu NVO namā un iepazīt tuvāk Latvijā dzīvojošo gruzīnu, tatāru un baškīru nacionālo bagātību – kultūru un tradīcijas. Ieeja pasākumos – brīva!