epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Video: Viesos leļļu galvaspilsētā Preiļos

Drukāt
Vērtējums: +1

 

Šogad Preiļu novada svētku laikā no 21. augusta līdz 23. augustam norisinājās īpaši svarīgs un grandiozs notikums leļļu un mākslas cienītāju pasaulē – Pirmais Starptautiskais ekskluzīvo autorleļļu festivāls.

Festivālā piedalījās starptautiski atzīti mākslinieki no Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Azerbaidžānas un Nīderlandes. Latviju pārstāvēja tādi māklsinieki kā Solvita Baudele, Ričards Blagovs, Nataļja Pavļenko, Tatjana Kolosova, kā arī unikālā Preiļu Leļļu muzeja un festivāla idejas autore VLADLENA.Festivāls atklāja plašo un unikālo autorleļļu pasauli, kas ne tuvu nav tikai glīta porcelāna sejiņa. Tie ir dažādi stili un izpildes tehnikas, tas ir neaprakstāms fantāzijas lidojums un katra mākslinieka profesionālo roku pieskāriens, izmantojot gan klasiskos, gan visneparastākos materiālus.

Portāla “KultūrasVēstis.lv” komanda arī viesojās Preiļos. Video atskatā piedāvājam ekskluzīvu iespēju virtuāli izdzīvot un sajust krāsaino piedzīvojumu leļļu pasaulē.

Tev jābūt autorizētam,

Dienas citāts vairāk

Visi cilvēki ir dabas daļa. Visi ir nākuši no jūras, izgājuši caur mežu, un daba ir viņus barojusi, bet tagad, 21. gadsimtā, mēs bieži vien aizmirstam par cilvēka saikni ar dabu.

Atcerieties, ka pašas lielākās vērtības dzīvē ir bez maksas: tā ir saule, gaiss, ūdens, – un mums par to nav jāmaksā.

/Modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs/

Avots: EpadomiTV arhīvs

Izrāžu videofragmenti vairāk

Videointervijas vairāk