Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:370, Did:0, useCase: 0


Aizvadīts pirmais jauniešu teātru festivāls “Rainis un Aspazija Tev”

Redakcija
Redakcija

Nedēļas nogalē Jūrmalā norisinājās pirmais jauniešu teātru festivāls-konkurss “Rainis un Aspazija Tev”. Deviņi jauniešu teātru kolektīvi no Jūrmalas, Kuldīgas, Limbažiem, Ķekavas, Liepājas, Iecavas izrādīja deviņus teātra iestudējumus. Visas izrādes bija veidotas, iedvesmojoties no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Pirmās dienas izskaņā jauniešiem tika sarūpēta arī izklaidējoša un veselīga aktivitāte – nakts peldes rituāls Raiņa stilā, kur Latvijas Ziemas peldētāju klubs “Latvijas roņi” devās peldē pagājušajā gadsimta peldkostīmos un sniedza noderīgus padomus par spirgtā jūras gaisa un vēsā ūdens labvēlīgo ietekmi uz veselību.

Festivālu ar teatrāliem pārsteigumiem atklāja Lielupē, pēc tam sekoja kolektīvu gājiens līdz Jūrmalas teātrim. Divu dienu garumā vairākās Jūrmalas vietās tika izrādītas deviņas konkursa izrādes. Jauniešu teātri festivālam bija iestudējuši gan esošas Raiņa un Aspazijas lugas, gan veidojuši izrādes pēc dzejas motīviem, gan radījuši jaunas interpretācijas un performances. Teātru festivālā viesojās arī teātra studija no Baltkrievijas, kas izrādīja Raiņa lugu “Pūt vējiņi!”. Jauniešu sniegumu vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija režisors Juris Jonelis, dramaturgs Jānis Balodis un režisors Imants Jaunzems, sniedzot arī vērtīgus padomus katram kolektīvam.

Galveno balvu konkursā saņēma Ķekavas “Jaunais Miltu teātris” par Sandas Zālamanes un Esteres Pumpuras teatrāli nepieradinātu performanci “5 Raiņi un Aspazija”. Izrāde arī saņēma specbalvu par oriģinālāko dramaturģiju. Pārējās izrādes saņēma atzinības, balstoties uz žūrijas vērtējumu.

“Pirmais jauniešu teātru festivāls-konkurss Jūrmalā aizvadīts tiešām veiksmīgi – ir liels prieks un gandarījums par aizrautīgo un talantīgo jauno paaudzi, kas saredz mūsu bagātās kultūras vērtības,” saka Agnese Miltiņa, Jūrmalas pilsētas domes Kultūras nodaļas vadītāja. “Latvijas jauniešu teātra festivāls tika organizēts par godu Raiņa un Aspazijas jubilejas gadam ar mērķi aktualizēt dzejnieku daiļradi jauniešu vidū. Līdz ar dzejnieku 150.jubilejas gada beigām Rainim un Aspazijai veltītas kultūras norises Jūrmalā neapstāsies, un domāju, ka mums ir jārod iespēja turpināt jauniešu teātru festivālu par jaunas teātra valodas meklējumiem Jūrmalā arī turpmāk.”