epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Foto: VLADLENAS pasakainās autorlelles tagad arī Rīgā

Vladlena ir mūsu pašu Latvijas māksliniece, kas savu ikdienu vada Preiļos. Tur atrodas arī viņai un viņas vīram piederošais Leļļu muzejs, kas ir otrais apmeklētākais objekts Latgalē pēc Aglonas baznīcas. Pavisam nesen savas durvis vērusi arī Vladlenas leļļu galerija Rīgā. Vaļņu ielā 19 (ieeja no gleznotāju ielas), kur jau tapusi jauna pasaku valstība. Tā regulāri tiek papildināta un atjaunota, tāpēc apmeklējot galeriju pēc kāda laiciņa, jūsu priekšā var pavērties pavisam cita piedzīvojumu un stāstu pasaule, nekā iepriekšējā reizē. Tā ir pārsteidzoša, unikāla un neaizmirstama. Sajūtas, kas pārņem, raugoties leļļu grācijā, to noslēpumainajos skatienos un izsmalcinātajos, līdz sīkākajām detaļām izstrādātajos tērpos, nav aprakstāmas. Pie kam, katram galerijas apmeklētājam domās, droši vien, dzims cita, atšķirīga sapņu, abstrakciju un pasaku pasaule, kurā iegremdēties.

Taču lelles nav vienīgais, kas jūs sagaidīs galerijā. Te ir arī plaša karaliskā galma tērpu kolekcija, kas ļaus jums pārtapt princesēs, galma dāmās, karaļos, šeihos, šeherezadēs un citos burvīgos pagājušo gadsimtu tēlos.

Foto: Iveta Apškrūma, KultūrasVēstis.lv
  • Vladlena un viņas lelles

Tev jābūt autorizētam,

Dienas citāts vairāk

“Cik jauka diena! Es esmu skaista!” – cilvēkam ir jābūt ar humora sajūtu, lai, ieraugot sevi no rīta spogulī, kaut ko tādu pateiktu.

― teic aktrise Raimonda Vazdika intervijā, atbildot uz jautājumu par sevis mīlēšanu.

Izrāžu videofragmenti vairāk

Videointervijas vairāk