Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Aicina uz Latvijas un Lietuvas svētkiem veltītu pasākumu “Starp divām simtgadēm” Ezerē

Redakcija
Redakcija

Svētdien, 2018. gada 25. februārī, Saldus novada Ezerē visi interesenti - lieli un mazi tiek aicināti uz Latvijas un Lietuvas simtgadēm veltītu pasākumu –starpkultūru dienu “Starp divām simtgadēm”. Lai kaimiņu tautas iepazītos tuvāk, starpkultūru dienā tiksies mazākumtautību kolektīvi un biedrību pārstāvji no Latvijas un Lietuvas. Pasākums notiks plkst. 13.00 Ezeres kultūras namā, ieeja bezmaksas.

Starpkultūru dienas gaitā dalībniekiem būs iespēja gan nopietni, gan caur jokiem iepazīt ne tikai latviešu un lietuviešu dziesmas un dejas, bet arī piedalīties Erudītu viktorīnā un radošajās darbnīcās, izzināt abu tautu ornamentus un rakstus, meklējot kopīgo, vienojošo un atšķirīgo.

Pasākumu organizatore un idejas autore, biedrības “Mūsu ligzda” vadītāja Raina Boguža uzsver: “Lai gan mazākumtautību pārstāvji aktīvi piedalās dažādos pasākumos, šāds starpkultūru sarīkojums Ezerē notiks pirmo reizi. Turklāt šajā pierobežas ciemā vairāk nekā 80% ģimeņu dzimtu atzari un saknes stiepjas Lietuvā, te saplūst divas brāļu tautas – latvieši un lietuvieši. Pasākums sniegs iespēju gan latviešiem, gan lietuviešiem akcentēt un parādīt savas vērtības, iepazīt kaimiņu tautas darbošanos, kā arī pavērs durvis turpmākai draudzībai un sadarbībai.”

Pasākumā piedalīsies kolektīvi no Lietuvas - Papeles lauku kapela “Liepa”, Urviķu tautas kapela “Jautrie zēni”, Mažeiķu kapela “Tēvišķe” un kolektīvi no Latvijas – Ezeres sieviešu koris “Kaprīze”, vokālais ansamblis “Alianse”, Ezeres vidējās paaudzes deju kolektīvs un Jaunauces jauniešu deju kolektīvs.

Starpkultūru dienu “Starp divām simtgadēm” rīko biedrība “Mūsu ligzda” projekta „Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija” ietvaros. Savukārt šo projektu īsteno biedrība “Sadarbības platforma” sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā un nevalstiskajām organizācijām.

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk