Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: (Cid: 0), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Dzejnieka un dziesmu tekstu autora Vika 80 gadu jubilejas koncerti “Kalniņš & Kalniņš / Vikam 80” 13.09.2019 12:20

19. oktobrī Rīgā, VEF Kultūras pilī un 22.novembrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notiks koncerts “Kalniņš & Kalniņš / Vikam – 80”, kurā savā lielajā jubilejā tiks sumināts dzejnieks un daudzu populāru dziesmu tekstu autors Viktors Kalniņš (saukts arī par Viku). Dzejnieka jubilejas koncertos piedalīsies grupa “Turaidas Roze”, kā arī solisti Olga Rajecka, Uģis Roze un Zane Gudrā.

Maestro Raimonds Pauls un dziedātāja Dināra Rudāne aicina uz koncertprogrammu “Viņa un Viņš” 11.09.2019 10:35

16.septembrī VEF Kultūras pilī notiks Maestro Raimonda Paula un dziedātājas Dināras Rudānes jaunākā kopdarba – albuma “Viņa un Viņš” – prezentācijas koncerts. Sākums – plkst.19. “Šī programma ir jauna un no citām atšķiras ar to, ka radīta vienai no jaunās paaudzes talantīgākajām, daudzsološākājām dziedātājām – Dinārai Rudānei. Es ļoti augstu vērtēju Dināras balss īpašības, tembrālo krāsu un plašo diapazonu. Pie šīs koncertprogrammas repertuāra izvēles esmu strādājis, izceļot Dināras balss nianses. Koncertā izskanēs gan pilnīgi jaunas dziesmas ar dzejnieku Jāņa Patera, Leona Brieža un Guntara Rača vārdiem, gan varbūt piemirstas melodijas, kas savulaik radītas kinofilmām un citiem muzikālajiem projektiem,.” tā savu jauno koncertprogrammu raksturo Maestro Raimonds Pauls.

Rudens kamermūzikas festivālā skanēs izcila kamermūzika pasaulslavenu mūziķu izpildījumā 11.09.2019 10:33

VSIA “Latvijas Koncerti” aicina klausītājus baudīt izcilu kamermūziku Rudens kamermūzikas festivāla koncertos, kas notiks no 9. līdz 20. oktobrim Rīgā, Talsos, Daugavpilī un Jūrmalā. Klausītājus gaida tikšanās ar pasaulslaveniem kamermūzikas ansambļiem – “Quatuor Modigliani” un “Ensemble Raro”, ar spožiem solistiem - franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu un britu vijolnieku Tomasu Gūldu, kā arī ar jauno talantīgo latviešu pianistu Daumantu Liepiņu un kamerorķestri Sinfonietta Rīga. Festivāla patrons – komponists Pēteris Vasks.

19. Starptautiskajā Baha kamermūzikas festivālā Rīgā un Kuldīgā skanēs pieci krāšņi koncerti 11.09.2019 10:20

No 5.novembra līdz 1.decembrim norisināsies 19.Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, kura laikā klausītājiem Rīgā un Kuldīgā tiks piedāvāti pieci krāšņi koncerti ar izcilu mākslinieku piedalīšanos. “Priecājos, ka atkal tuvojas nemirstīgā Johana Sebastiāna Baha svētki! Vācu komponists, kura daiļrade pieder visai cilvēcei, dod garīgu spēku katram klausītājam. Viņa mūzika nepazīst šķēršļus starp valstīm un tautām, tā prot tuvināt gan klausītājus, gan izpildītājus. Jau deviņpadsmito reizi Baha Mūzikas Fonds aicina uz festivāla koncertiem un meistarklasēm visus tos, kas vēlas dot savai dvēselei nemirstības pieskārienu,” saka Aina Kalnciema, festivāla prezidente.

"Labvēlīgais Tips" piesaka rudens koncerttūri 09.09.2019 11:55

Par godu Tēvu dienai grupa "Labvēlīgais Tips" laidis klajā izteikti tematisku singlu "Fāters aiziet muterēs", kas jāuztver arī kā priekšvēstnesis oktobrī un novembrī sagaidāmajai grupas koncerttūrei. Startēs tā 5. oktobrī Latgalē, bet noslēgsies ar pirmo trīs novembra dienu priekiem galvaspilsētā. Atbildību par jaunā singla "Fāters aiziet muterēs" dziesmas tekstu un melodiju šoreiz pilnībā uzņēmušies grupas vokālista Andra Freidenfelda joprojām izturīgie pleci. Iemūžināta jaunā dziesma ar Lotara Lodziņa un Jāņa Kalves palīdzību “Labo ierakstu studijā” Rīgā. Savukārt dziesmas publiskā piedzimšana notika "Radio SWH" Līgo svētku speciālizlaidumā “Saulgriežņu ņuga 2019” grupas "Los Taburetos" interpretācijā. Kā zināms, grupa "Labvēlīgais Tips" un vokāli instrumentālais ansamblis "Los Taburetos" darbojas pēc savienoto trauku pricipa.

LSO koncertēs ar Krēmeru, māsām Balanas, Ļahovski, Šipkēvicu un Aminatu 09.09.2019 11:50

21. septembrī pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ar patiesi vērienīgu notikumu Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) tā galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā atklās savu 139. koncertsezonu. Jaunajā sezonā gaidāmi gan ievērojami pirmatskaņojumi, gan sadarbības ar izciliem mūziķiem.

Populāri dziedātāji un grupas prezentē jaunās sezonas koncertprogrammas 06.09.2019 13:33

Rudens un ziemas sezonā pašmāju mūziķi un grupas aicinās uz koncertiem: turpināsies dziedātāja Igo un leģendārās grupas “Credo” jubilejas koncerttūres, notiks dzejnieka Vika (Viktora Kalniņa) 80 gadu jubilejai veltītie koncerti, ar vairākiem koncertiem 65 gadu jubileju svinēs kantrīmūziķis Edvīns Zariņš; ar vērienīgu koncertu 70 gadu jubileju svinēs populārais šefpavārs Mārtiņš Rītiņš; gaidāmas arī vairākas interesantas Ziemassvētku un Vecgada koncertprogrammas.

Ģitārists Mārcis Auziņš aicina uz albuma “Aizrautība” papildkoncertiem Rīgā un reģionos 05.09.2019 14:02

2019.gada rudenī ģitārists Mārcis Auziņš aicina uz sava otrā albuma “Aizrautība” papildkoncertiem, kas notiks Rīgā, Kuldīgā, Tērvetē, Valkā, Salaspilī, Līgatnē un Lūznavas muižā. Gada sākumā, kad albums “Aizrautība” nokļuva pie klausītājiem, Mārcis paviesojās gan Mūzikas namā “Daile” Rīgā, gan Latvijas reģionos, ar savu virtuozo ģitāras spēli saviļņojot daudzus klausītājus. Pateicoties lieliskajām atsauksmēm, kā arī skatītāju pieprasījumam, koncertsērija turpināsies 2019.gada rudenī, turklāt šī pozitīvā saikne ar skatītājiem radījusi iedvesmojošu mijiedarbību, kas nākotnē varētu pārvērsties par jauniem un emocionāliem ģitāras skaņdarbiem. Albumā “Aizrautība” skan M. Auziņa komponēti skaņdarbi, kas papildināti ar divām kaverversijām – Viļņa Krieviņa pazīstamo dziesmu “Meitenei kafejnīcā” un Imanta Kalniņa dziesmu “Dūdieviņš”. Albumam dots nosaukums “Aizrautība”, kas ir Mārča Auziņa vadmotīvs, ne tikai radot mūziku, bet arī spēlējot kopā ar citiem kolēģiem un piedaloties priekšnesumos.

Normunds Rutulis prezentē albumu “Man nav žēl” un dodas koncerttūrē 05.09.2019 13:43

Klajā nācis Normunda Rutuļa desmitais albums “Man nav žēl” ar divpadsmit jaunām Raimonda Paula dziesmām. Tas tika prezentēts vakar, dziedātāja dzimšanas dienā, un tieši pēc nedēļas 13. septembrī Latgales vēstniecībā GORS sāksies koncerttūre ar tādu pat nosaukumu. Prezentācijas pasākums notika kafejnīcas “Kas Dārzā” vasaras koncertterasē sirsnīgā ballītes gaisotnē kopā ar Normunda Rutuļa draugiem, skatuves kolēģiem un ģimeni. Bija ziedu klēpji, pašceptas tortes, īpaši šai dienai gatavots alus “Man nav žēl” un paša jubilāra dziedātās dziesmas, kas patiesi aizrāva klātesošos.

Bahmosfēra – jauno ērģelnieku koncerttūre Latvijā 31.08.2019 09:31

Jauniešu mūzikas biedrība “Sforzando” jau otro gadu rīko koncertu sēriju “Bahmosfēra”, kurā vērsīs uzmanību uz Johana Sebastiana Baha daiļrades vissmalkākajām psiholoģiskajām niansēm. Septembrī, turpinot ikgadējas “Bahmosfēras” tradīciju, Rīgas lielāko mūzikas skolu audzēkņi apceļos Latvijas baznīcu ērģeles. Pie tām sēdīsies Jēkabs Bernāts no Pāvula Jurjāna mūzikas skolas un Lauris Šmits no Rīgas Doma kora skolas. Daudzpusīgu kokles, trompetes un ērģeļu saspēli radīs koklētēja Marta Paula Pauliņa no Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas un trompetisti Reinis Lozbers (Talsu mūzikas skola) un Bruno Ančāns (PIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas skola).

Aicina uz 16. Kremerata Baltica festivālu Dzintaru koncertzālē 30.08.2019 17:15

No 6. līdz 8. septembrim Dzintaru koncertzālē norisināsies 16. Kremerata Baltica festivāls. Līdzās pasaulslavenajam vijolniekam Gidonam Krēmeram un izcilajiem kamerorķestra “Kremerata Baltica” mūziķiem trijos muzikāli daudzpusīgos koncertos diriģenta Fuada Ibrahimova (Fuad Ibrahimov) vadībā tiksimies ar pasaulslaveno latviešu ērģelnieci, Hamburgas Elbas filharmonijas goda mākslinieci Ivetu Apkalnu, vijolnieku Džeraldu Bidvu (Gerald Bidva), operdziedātājiem Ievu Paršu un Alekseju Močalovu, kā arī talantīgajiem Osokinu dzimtas pianistiem - tēvu, profesoru Sergeju Osokinu, un dēliem, starptautisku konkursu laureātiem – Andreju un Georgiju Osokiniem.

Izsludināta pieteikšanās “Jauno bardu saietam” 30.08.2019 14:57

Līdz 2019. gada 22. septembrim jaunie dziesminieki ir aicināti pieteikties dalībai festivāla “Bardu rudens 2019” koncertā “Jauno bardu saiets”, kas notiks 12. oktobrī plkst. 16.00 Koka ēku renovācijas centra “Koka Rīga” zālē. Starptautiskais bardu un folkmūzikas festivāls “Bardu rudens” jau sešpadsmito reizi Rīgā pulcēs dziesminiekus, akustiskās autormūzikas izpildītājus no Latvijas un citām pasaules valstīm. Par festivāla tradīciju jau vairākus gadus kļuvis koncerts “Jauno bardu saiets”, kurā aicināti uzstāties jaunie, plašākai publikai vēl nezināmie dziesminieki, dalībnieku vecumam nav nozīmes. Koncerts ir lieliska iespēja satikties ar domubiedriem un iepazīstināt plašāku auditoriju ar savu muzikālo darbību. Koncertu vadīs Lauris Valters, kurš izpildīs arī savas dziesmas. Ieeja koncertā “Jauno bardu saiets” būs bez maksas.

Latvijas mūziķi apvienojas #GrupuKrekluDienas labdarības koncertam 29.08.2019 22:16

Jau rīt, 30. augustā, Grupu kreklu dienā 12 stundu garā labdarības koncertsērijā Latvijas Radio 2 un Latvijas Radio 5 – pieci.lv tiešajā ēterā uzstāsies 12 grupas, solo mākslinieki un muzikālās apvienības, tostarp Astro’n’out, The Sound Poets, Dons, Normunds Rutulis, Raimonds Pauls un citi. Koncerta laikā saziedotie līdzekļi nonāks „Fonds Līdzskaņa” rīcībā, nodrošinot atbalstu grūtībās nonākušo Latvijas mūziķu atbalstam. Līdztekus koncertam, klausītāji aizvien ir aicināti godināt savus mīļākos mūziķus, uzvelkot kreklu un publicējot foto sociālajos tīklos ar tēmturi #GrupuKrekluDiena.

Operetes teātris pirmo skolas dienu aicina svinēt ar radošajām darbnīcām un mūziklu “Karlsons” 29.08.2019 09:44

Lai pirmā skolas diena būtu neaizmirstams un emocijām bagāts pasākums bērniem kopā ar vecākiem un vecvecākiem, Operetes teātris 2. septembrī VEF Kultūras pilī organizē pasākumu “Ar Karlsonu uz skolu”. Tajā muzikālo piedzīvojumu spēli “Karlsons” papildinās desmit dažādas radošās darbnīcas un izzinošas aktivitātes, kas būs pieejamas jau no plkst. 16:00.

Koris “Kamēr…" ar trešo uzvaru Eiropas Grand Prix ieraksta vārdu kormūzikas vēsturē 27.08.2019 12:02

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas “Ave Sol” jauniešu koris “Kamēr…” galvenā diriģenta Aivja Gretera vadībā savu 30. jubilejas sezonu ir sācis ar uzvaru Eiropas kormūzikas Grand Prix, kas 24. augustā norisinājās Areco, Itālijā, un pulcēja sešu pasaules prestižāko koru konkursu uzvarētājus. Koris līdz ar to ir vienīgais kolektīvs no Latvijas, kas ieguvis šo augsto godalgu, un ir kļuvis par vienīgo kori pasaulē, kas šo balvu tās pastāvēšanas vēsturē izcīnījis trīs reizes.

Ar stāvovācijām noslēdzas Guntara Rača grāmatas “Mīlestība ir” atvēršanas koncerts Dzintaros 27.08.2019 11:25

22.augustā pilnībā izpārdotā “Dzintaru koncertzālē” notika dzejnieka un mūziķa Guntara Rača jaunās dzejoļu grāmatas “Mīlestība ir” atvēršanas svētku koncerts, kurā piedalījās grupas “bet bet” un “Saldās sejas”, kā arī viesmūziķi – Ivo Fomins, Mārtiņš Ruskis, Katrīna Bindere, Normunds Jaukušonoks, Kristena Cīrule, Roberts Dinters un Vilnis Krieviņš.
Koncerta divās daļās izskanēja dziesmas no grupas “Saldās sejas” jaunā albuma “Klausieties visi!”, dziesmu pirmatskaņojumi un grupas “bet bet” 28 gadu laikā izlolotais zelta repertuārs.

Mazajā Mežotnes pilī skanēs koncertprogramma “Dzīve kā kino - Kino kā dzīve” 27.08.2019 11:10

4.oktobrī Mazajā Mežotnes pilī skanēs māsu Kristīnes (vijole) un Margaritas (čells) Balanas un pianista Andreja Osokina kino mūzikas programma “Dzīve kā kino – kino kā dzīve”. Koncerta sākums – plkst.19. Koncertā klausītājiem būs iespēja izdzīvot cilvēka mūžu septiņu dažādu valstu kino mūzikas stāstā – no šūpuļdziesmas līdz pat dzīves saulrietam. Būs dzirdamas kompozīcijas no Federiko Fellīni “Saldās dzīves”, Ingmara Bergmana filmas “Mūzika tumsā”, Billija Vaildera “Saulrieta bulvāra”, Leonīda Leimaņa “Pie bagātās kundzes” un citām kinofilmām: Nino Rotas, Marģera Zariņa, Mišela Legrāna, Endrū Loida Vēbera u.c. kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm. Izcilo mūziķu sniegumu papildinās mākslinieka Jāņa Romanovska video projekcijas.

Jau šo sestdien Jelgavā notiks dziedošo aktieru salidojums 22.08.2019 12:47

Jau šo sestdien, 24.augusta vakarā Jelgavā, Pasta salas brīvdabas koncertzālē “Mītava”, norisināsies “Latvijas dziedošo aktieru salidojums”, kurā pulcēsies dziedošie aktieri no Valmieras, Dailes un Latvijas Nacionālā teātra. Koncerta sākums – plkst.18. Koncertā uzstāsies “Trio Saldais” (Zane Dombrovska, Ērika Eglija un Lelde Dreimane), duetā ar vīrišķīgās balss īpašnieku, Valmieras teātra aktieri Ģirts Rāviņš, Imants Strads un Elīna Vāne; priekšnesumus šim vakaram gatavo Latvijas Nacionālā teātra aktieris Zigurds Neimanis, Dailes teātra aktieris Lauris Subatnieks un bijušais “dailēnietis” – režisors Gundars Silakaktiņš, kuri uzņēmušies arī vakara vadītāju pienākumus.

Aicina uz metāloperu “Kurbads. Ķēves dēls” 21.08.2019 16:49

Atzīmējot akcijas “Baltijas ceļš” 30. gadadienu, viens no kulminācijas pasākumiem būs metālopera “Kurbads. Ķēves dēls”, kas būs skatāma 23. augustā Lucavsalā. Vērienīgais uzvedums ir pasakas par varonīgo Kurbadu mūsu gadsimta interpretācija grupas “Skyforger” izpildījumā. Pirms metāloperas izrādes uzstāsies grupas no Lietuvas un Igaunijas. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Piektdien lielkoncertā ar skaisto Kalniņa mūziku noslēgsies “Liepājas vasara” 20.08.2019 16:48

23. augustā pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris noslēgs savu ikgadējo festivālu “Liepājas vasara”, diriģenta Māra Sirmā vadībā kopā ar kori “Latvija” atskaņojot Imanta Kalniņa mīlestības pilno Sesto simfoniju un koru repertuāra hitu – Morisa Diruflē Rekviēmu. Klausītāji varēs baudīt Imanta Kalniņa Sesto simfoniju, kas pirmo reizi skanēja vasarā pirms 18 gadiem. Īpaši atpazīstama ir simfonijas III daļa ar apakšvirsrakstu “Balle pilī”. Šis skaņdarbs dzimis tieši Liepājā un ir otrreizējs gadījums, kad Imanta Kalniņa simfonijā ienāk vārds.

“Ezeri” un “Jāņa Ruņģa Klātbūtne” aicina uz atkalsatikšanās koncertu 19.08.2019 15:07

Muzikālās apvienības “Ezeri” un “Jāņa Ruņģa Klātbūtne” aicina uz atkalsatikšanās koncertu 5.oktobrī plkst. 19:00 Valmieras koncertzālē. Šobrīd mūziķi strādā pie jauna repertuāra, tāpēc nekoncertē bieži. Viņi savu mūziku izstrādā līdz sīkākajai detaļai, reizē ļaujoties improvizācijai, tāpēc šis koncerts pārsteigs skatītājus ar ko jaunu.

Šovakar Jūrmalā uzstāsies krievu komiķis Semjons Sļepakovs 19.08.2019 13:27

Šovakar, 19.augustā, Semjons Sļepakovs kopā ar savu grupu, kurā spēlē Maskavas labākie mūziķi, kāps uz Dzintaru koncertzāles skatuves, lai ar absolūti nesatricināmu sejas izteiksmi parunātos par ierēdņiem, naftu, sievietēm leksusā, piektdienu un kaimiņiem. Programmā – viegla paškritika, kas mijas ar patriotisma lēkmēm, aizraujošas dziesmas un sirsnīgas sarunas par visu. Sļepakova daiļrade ir savdabīga — humoristisku dziesmu žanrā viņam šodien neviens nespēj līdzināties. Ne velti Semjonu dēvē par “tautas dzejnieku”: viņa darbi ir ļoti aktuāli un bieži tiek citēti, jo balstās ikdienišķās dzīves tēmas, ko saprot plaša auditorija. Pats mākslinieks daudzkārt ir teicis, ka viņam nav aizliegtu tēmu.

Arī šoruden Latvijā skanēs patriotiskā koncertprogramma „Manai tautai”, kurā apvienojušies dziedātāji Armands Birkens, Lorija Vuda un Ieva Akuratere 17.08.2019 11:24

Turpinot pērnruden aizsākto tradīciju, arī šoruden klausītājiem, sākot ar 8.novembri, tiks piedāvāta svinīgā koncertprogramma “Manai tautai”, kurā atkal apvienosies Armands Birkens, Lorija Vuda (abi dziedātāji pazīstami kā leģendārās apvienības „Čikāgas piecīši” dalībnieki) un Ieva Akuratere – mākslinieki, kuri caur savu daiļradi stiprinājuši latviešu pašapziņu un, no jauna iededzot latviešu tautas dvēselisko uguni, apvienoja visu latviešu tautu. Atgādināsim, ka visi trīs mākslinieki ir Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri.

Liepājas Simfoniskais orķestris 139. koncertsezonu atklās ar grandiozu lielkoncertu 17.08.2019 11:01

21. septembrī pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ar patiesi vērienīgu notikumu Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) tā galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā atklās jauno koncertsezonu. Koncerta programmā skanēs grandiozā Gustava Mālera Otrā simfonija, kuras atskaņošanai nepieciešams paplašināts orķestra sastāvs – tie būs 130 orķestra mūziķi (uz un aiz skatuves, lai panāktu telpisku efektu!), arī koris, ērģeles un divu sieviešu balsu solo.

Ar jubilejas koncertu “Pāri” un lielo pikniku Mežaparkā sāksies Rīgas svētki 2019 14.08.2019 15:34

Piektdien, 16. augustā, ar Latvijas Mūzikas akadēmijas 100. jubilejas koncertsezonas ieskaņas koncertu “Pāri”, lielo pikniku Mežaparkā, vairākiem koncertiem un festivālu “Supiāde” sāksies Rīgas svētki. Trīs dienās rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt plašu pasākuma programmu gan 11. novembra krastmalā un Vērmanes dārzā, gan parkos, laukumos un pilsētas apkaimēs. Šogad svētki veltīti Rīgas leģendām.

Kur meklēt informāciju par Rīgas svētkiem? 13.08.2019 16:18

Jau pēc dažām dienām visi ceļi vedīs uz galvaspilsētu, kur notiks ikgadējie Rīgas svētki, aicinot izzināt pilsētas leģendas, teikas un nostāstus, baudīt daudzveidīgu kultūras un sporta aktivitāšu programmu, tādēļ Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments informē, kur pieejama detalizēta informācija par svētku pasākumiem.

Šonedēļ uz "Origo Summer Stage" skatuves notiks festivāla "LNSO vasarnīca" ieskaņas koncerts 13.08.2019 15:59

Ceturtdien, 15. augustā, plkst. 19.00 “Origo Summer Stage” ietvaros jau trešo gadu visiem interesentiem būs unikāla iespēja dzirdēt Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) uzstāšanos diriģenta Gunta Kuzmas vadībā, piedaloties spožajai dziedātājai un dziesmu autorei Lindai Leen, saksofonspēles virtuozam Gintam Pabērzam, kā arī izcilajam Latvijas Radio bigbendam ar māksliniecisko vadītāju Kārli Vanagu. Koncerts norisināsies pašā Rīgas centrā un to ikviens varēs apmeklēt bez maksas. Uzstāšanās uz “Origo Summer Stage” skatuves iesildīs festivālu “LNSO vasarnīca”, kas no 23. līdz 25. augustam norisināsies Latgales vēstniecībā GORS.

Baltijas ceļa 30. gadadienā – metālopera “Kurbads. Ķēves dēls” 12.08.2019 21:37

Atzīmējot akcijas “Baltijas ceļš” 30. gadadienu, viens no kulminācijas pasākumiem būs metālopera “Kurbads. Ķēves dēls”, kas būs skatāma 23. augustā Lucavsalā. Vērienīgais uzvedums ir pasakas par varonīgo Kurbadu mūsu gadsimta interpretācija grupas “Skyforger” izpildījumā. Pirms metāloperas uzstāsies grupas no Lietuvas un Igaunijas. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Liepājā koncertu sniegs dziesminieks Goran Gora 12.08.2019 20:50

Liepājas Kultūras pārvalde vasaras mēnešos pilsētas iedzīvotājiem un viesiem jau tradicionāli piedāvā apmeklēt bezmaksas muzikālus brīvdabas koncertus. Piektdien, 16.augustā plkst. 20.00 šī gada Jāņa Čakstes laukuma kultūras programmu noslēgs dziesminieka Goran Gora koncerts.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” piesaka 2019. gada rudens koncertu programmu 12.08.2019 11:45

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” šī gada rudenī piedāvās īpaši izsmalcinātu un daudzveidīgu dažādu žanru koncertu programmu, kas būs interesanta tiem mūzikas cienītājiem, kuri ar prieku izbauda ne tikai skaņdarbus klasiskās interpretācijās, bet novērtē arī mūziķu veikumu meklējot jaunu un neparastu skanējumu klasiskām vērtībām un pievēršanos jaunradei. Kopā sešos koncertos būs gan patīkamas atkalredzēšanās ar iemīļotiem māksliniekiem, kuru koncerti vienmēr ir svētki klausītājiem, gan arī iespēja pirmo reizi Latvijā atklāt spilgtu profesionālu mūziķu vārdus.

Rīgas svētkos 17. augustā Daugavmalā tikšanās ar pilsētas leģendām 09.08.2019 14:25

Sestdien, 17. augustā, no plkst. 13.00 līdz 23.15 11. novembra krastmalā norisināsies pasākums “PILSĒTAS LEĢENDAS. LEĢENDU TIKŠANĀS”. Lai celtu godā Rīgas leģendas un teikas, kas iedvesmo pilsētas iedzīvotājus un tās viesus, Daugavmala tiks izveidota kā leģendu satikšanās iela. Te varēs iepazīt un izdzīvot visas populārākās leģendas par Rīgu – par Rīgas rašanos, par to, vai Rīga jau gatava, par Rīgas kalniem un apkaimēm, pazemes ejām zem Daugavas, par aizstāvjiem, par spokiem, par pirmo Ziemassvētku egli, par Lielo Kristapu un leģendārām personībām.

Guntars Račs aicina uz akustiskā albuma “Mīlestība ir” prezentācijas koncertu T/K “Spice” 09.08.2019 14:12

22. augustā nāks klajā jauna Guntara Rača dzejoļu grāmata “Mīlestība ir” un tā būs pieejama komplektā ar ekskluzīvu CD albumu, kurā dziesmas ar Rača vārdiem akustiskās versijās izpilda Ivo Fomins, Zigfrīds Muktupāvels, Intars Busulis, Tomass Kleins, Katrīna Bindere, grupas “Saldās sejas” solists Jānis Narkevics Jr., dziesminieks Renārs Veličko un pavisam jauniņā dziedātāja Kristena Cīrule. 15. augustā, plkst. 18.00 tirdzniecības kompleksā "Spice" būs unikāla iespēja satikt albuma veidotājus, noklausīties dziesmu akustiskos priekšnesumus un iegādāties šo CD albumu (vēl bez grāmatas). Šāda iespēja būs tikai šajā dienā un tikai “Spicē”!

Pirmais publiskais koncerts “Hanzas peronā” ar Orķestri “Rīga” 08.08.2019 15:25

Tuvojoties Rīgas svētkiem, kuros tiks svinēta pilsētas 818. dzimšanas diena, Orķestris “Rīga” gatavo divus koncertus, kuros neizpaliks muzikāls ieskats Rīgas vēstures lappusēs. 13. augustā Rīgas Domā skanēs Kaspara Ādamsona diriģētā programma “Bahs, Vāgners, Vasks” ar ērģelnieka Aigara Reiņa dalību, savukārt 17. augustā līdz ar koncertu “No Vāgnera līdz Paulam. Rīgas leģendas mūzikā” rīdziniekiem būs iespēja pirmo reizi baudīt publisku koncertprogrammu jaunajā kultūras un mākslas telpā “Hanzas Perons”.

Grupa „Carousel” un Mārtiņš Dambis Kalnciema kvartālā 8. augustā 07.08.2019 11:20

8. augustā Kalnciema kvartāla apmeklētājus apburs maģiskās balss, ģitāras, kontrabasa un bungu kvartets „Carousel” un dziesminieks Mārtiņš Dambis, kas apvieno blūza, kantrī, roka, indie ietekmes ar dzeju latviešu valodā, radot savu unikālu dziesmu autora/izpildītāja rokrakstu. Ieeja no plkst. 19.00, bez maksas.

Ar koncertu “PĀRI” Doma laukumā Mūzikas akadēmija ieskandinās savu simtgadi 07.08.2019 11:16

Vasaras izskaņā leģendām apvītajai Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai gaidāmi īpaši svētki – augstskolas simtgades sezonas atklāšana! 16. augustā plkst. 21.00 Doma laukumā Rīgas Svētku ietvaros mūzikas mīļotāji tiek aicināti uz koncertu “PĀRI”. Jura Joneļa režijā un Maijas Rozenfeldes scenogrāfijā savīsies vēsture un mūsdienas, uz skatuves kāps divi stilistiski atšķirīgi un spilgti kolektīvi - JVLMA Baroka orķestris (mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs) un JVLMA un NMV Rīgas Doma kora skolas bigbends (mākslinieciskais vadītājs Dāvis Jurka). Koncertā piedalīsies solisti no Latvijas un ārzemēm – Elīna Šimkus, Ilze Grēvele-Skaraine, Terēze Gretere, Monta Martinsone (soprāni), Rinalds Kandalincevs (baritons), Maija Kļaviņa, Kristīne Stumbure (traversflautas), Mauro Pinčaroli (Mauro Pinciaroli, lauta, Itālija), Kārlis Vanags, Indriķis Veitners (saksofoni), Madars Kalniņš (klavieres), Dominiks Višņausks (Dominykas Vyšniauskas, trompete, Lietuva), Evilena Protektore (vokāls) un Nefs Irizarī (Neff Irizarry, ģitāra, Puertoriko). Koncertu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Uldis Siliņš.

Rīgas Domā skanēs Bahs, Bēthovens un Brāmss 31.07.2019 16:48

Koncertprogramma “Bahs, Bēthovens, Brāmss” skanēs Rīgas Domā 6. augusta vakarā. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt gan Rīgas Doma ērģeles, gan Orķestra “Rīga” skanējumu. Koncertā piedalīsies soliste Evija Martinsone, ērģelniece Liene Andreta Kalnciema un diriģents Guntis Kuzma. Vācu klasiskās mūzikas izlase, kas skanēs koncertā “Bahs, Bēthovens, Brāmss”, sevī ietver vairākus retumus. Te jāmin Johana Sebastiana Baha populārais Koncerts Nr. 1 re minorā BWV 1052 – daudzu pianistu un klavesīnistu repertuāra darbs, kam īpašu versiju bez solo instrumenta Orķestrim “Rīga” 2014. gadā radījis Vilnis Šmīdbergs un kas pēdējo gadu laikā nav skanējusi.

Krāšņi izskanējis piektais “Jūrmalas festivāls” 31.07.2019 16:31

No 22. līdz 28. jūlijam ar sešiem krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē norisinājās piektais “Jūrmalas festivāls”, kas šogad pulcēja vairāk nekā 13 000 klausītāju, kļūstot par apmeklētāko akadēmiskās mūzikas festivālu Latvijā. Festivāla goda mākslinieks operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko kopā ar Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem Ivetu Apkalnu, Vestardu Šimku, Kristīni Balanas, Intaru Busuli, Andželu Gobu, Alisu Zinovjevu, pianistiem Osokiniem, Latvijas Simtgades jauniešu simfonisko orķestri un diriģentu Aināru Rubiķi, kā arī citiem māksliniekiem sniedza klausītājiem neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē.

Festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā” svin 20 gadu jubileju 31.07.2019 12:50

Starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā” šogad svin 20 gadu jubileju, un par godu tam festivāla mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis sagatavojis īpašu svētku programma: 3. augustā uz Dzintaru koncertzāles skatuves tiksies baleta izcilības no Montekarlo, Štutgartes, Hamburgas, Horvātijas un Krievijas baleta trupām, pārstāvot Armēniju, Brazīliju, Itāliju, Koreju, Ukrainu, Japānu, Kanādu un Krieviju. Kā ierasts, festivāla programmā būs arī Latvijas Nacionālā baleta jaunākie un spilgtākie darbi.

Šonedēļ tiks atklāts Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls 2019 31.07.2019 12:48

Šo sestdien, 3. augustā plkst. 16.00 RKTMC “Mazā ģilde” ar spožu itāļu baroka mūzikas programmu “The Virtuoso Recorder” jeb “Virtuozā blokflauta” tiks atklāts Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls 2019. Koncertā uzstāsies baroka orķestris Collegium Musicum Riga, bet orķestra vadība uzticēta vienam no pasaulē atzītākajiem blokflautas virtuoziem – Ērikam Bosgrāfam (Erik Bosgraaf) no Nīderlandes.

Vasaras viducī Jelgavā notiks tradicionālais koncerts “Mana vasaras melodija” 26.07.2019 12:14

10.augustā plkst. 20.00 Jelgavā, Pasta salas brīvdabas estrādē “Mītava”, norisināsies tradicionālais koncerts “Mana vasaras melodija 2019”. Šogad koncertā, kas solās būt roķīgāks, piedalīsies Normunds Rutulis, “Dzelzs vilks”, “Crazy Dools”, Arturs Gruzdiņš, “Otra Puse”, Ainars Virga, Roberts Pētersons, Antra Stafecka, Opus Pro, Olga Rajecka, Uģis Roze, Aminata, Ivo Fomins, “Tautumeitas” u.c. mūziķi, kā arī pavadošā grupa Jāņa Miltiņa vadībā. u.c., savukārt pasākuma vadības groži, kā ierasts, būs Lienes Bērziņas un Māra Grigaļa rokās. Pēc pusnakts – balle līdz rīta gaismai!

Nākamā lapa