Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Džeza leģenda Daniils Krāmers sniegs bezmaksas koncertu tiešsaistē 26.03.2020 15:16

Piektdien, 27.martā plkst. 18:00 pēc Rīgas laika (plkst. 19:00 pēc Maskavas laika) tiešraidē no Maskavas valsts konservatorijas Lielās zāles uzstāsies leģendārais džeza pianists Daniils Krāmers. Koncerta video translācija būs pieejama Maskavas konservatorijas oficiālajā vietnē МГК им. Чайковского - Афиша 29 марта 2020 г.
Mūziķa Daniila Krāmera jubilejas koncerts, kuram bija jānotiek Rīgā 15.maijā, ir pārcelts uz 24.septembri. Visas iegādātās biļetes būs derīgas rudenī notiekošajam koncertam.

Atbalstot Latvijas mūziķus un komponistus, LR3 “Klasika” atkal cienā ar “Rupjmaizes kārtojumu” 24.03.2020 12:59

Lai ārkārtējās situācijas apstākļos sniegtu morālu atbalstu saviem klausītājiem un valsts muzikālajai kultūrai – mūsu komponistiem un izpildītājmāksliniekiem, Latvijas Radio 3 “Klasika” no 25. marta savā programmā iekļaus vēl vairāk latviešu komponistu mūzikas un mūsu mākslinieku ieskaņojumu, kas simboliski veidos klausītāju iemīļotā cikla “Rupjmaizes kārtojums” trešo kārtu.

Šobrīd tiešraidē: Arēnā Rīga plānotie BI-2 sniedz bezmaksas koncertu internetā 20.03.2020 18:43

20.martā plkst.18:00 pēc Rīgas laika (plkst.19:00 pēc Maskavas laika) grupa BI-2 uzstāsies interneta tiešraidē miljoniem skatītāju priekšā. Koncerta video translācija būs pieejama ŠEIT “Neviens koncerts pasaulē nav iespējamo risku vērts. Īpaši tad, ja tevi klausīties atnāk tūkstošiem draugu. Tādēļ mēs pārcēlām neskaitāmus tuvākos koncertus, bet pagaidām tiksimies tiešraidē šo piektdien! Tas būs īpašs koncerts, kaut kas pa vidu starp ugunīgo NewBest un “kvartirņiku”: starp dziesmām mēs runāsim tērzētavā un atbildēsim uz jūsu jautājumiem,” paziņoja mūziķi.

Festivālā „Laba Daba” koncertēs leģendārais Westbam 19.03.2020 07:47

Mūzikas un mākslas festivāls „Laba Daba” izziņo vienu no galvenajiem viesiem – leģendāro vācu elektroniskās mūzikas pionieri - Westbam. Viņa uzstāšanās festivālā neiztiks bez ilggadējā drauga un sadarbības partnera Eastbam jeb Roberta Gobziņa. Par godu šai koncertprogrammai, festivāla kino programmā iekļauta plašu rezonansi guvusī dokumentālā filma “Deju laikmets”.

#ĒKULTŪRA: ieklausies Orķestrī “Rīga” 18.03.2020 22:47

Pievienojoties Kultūras ministrijas ierosinātajai kampaņai #Ēkultūra, Rīgas pilsētas pašvaldības Orķestris “Rīga” informē par globālajā tīmeklī pieejamajiem orķestra koncertu ierakstiem. Orķestris “Rīga” ir apkopojis digitālos resursus un informē par iespējām klausītājiem baudīt orķestra koncertus audio un video ierakstos. Mājas lapas Orķestris RĪGA – Orchestra RIGA sadaļā Skaties un klausies (http://orkestris.riga.lv/?page_id=22) apkopotas krāšņas koncertu fotogalerijas, kā arī atsevišķi audio un video ieraksti, kur līdzās Orķestrim “Rīga” uz skatuves stājušies tādi solisti kā Raimonds Pauls, Daumants Kalniņš, Inga Šļubovska-Kancēviča, Oskars Petrauskis un daudzi citi.

Sakarā ar "Covid-19" draudiem, šovakar LNSO koncertu “Mālera piektā un RIX” nodrošinās video tiešraidē 13.03.2020 08:43

Sakarā ar Krīzes vadības padomes pieņemto lēmumu par masu pasākumu atcelšanu, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris izlēmis 13. martā, paredzēto koncertu “Mālera piektā un RIX” izpildīt video tiešraidē “LMT Straume”.

“Opus Pro” jaunā CD prezentācijas koncertu pārceļ uz 26.maiju 13.03.2020 08:31

Ņemot vērā LR Ministru kabineta valstī izsludināto ārkārtas situāciju ar mērķi ierobežot “Covid-19” izplatību un aizliedzot rīkot pasākumus, kurā pulcējas vairāk nekā 200 cilvēku, un to, ka šis lēmums ir spēkā no tā pieņemšanas brīža līdz 2020. gada 14.aprīlim, grupa “Opus Pro” informē, ka 18.martā VEF Kultūras pilī ieplānotais jaunā CD “Būsim kopā arvien” prezentācijas koncerts ir pārcelts uz 26.maiju.

Novembrī “Lielajā dzintarā” opermūzikas pērles varēs baudīt sitaminstrumentu skaņās 12.03.2020 14:31

21. novembrī pulksten 6 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” gaidāms iespaidīgs sitaminstrumentālistu koncerts “Opercussion. No uvertīrām līdz ārijām.”. Tā ir koncertprogramma, kas pirms diviem gadiem ar lieliem panākumiem izskanēja Rīgā. Koncertā piedalīsies Latvijas vadošo orķestru sitaminstrumentu mūziķi Ivo Krūskops, Ivars Kalniņš, Uģis Krūskops, Edgars Vaivods, Ernests Mediņš, Elvijs Endelis.

Klasiskās Baha svītas čellam un elektroniskā mūzika savīsies koncertprogrammā “Magnetic Bach” 12.03.2020 09:42

Svētdien, 15. martā, Lūznavas muižā skanēs baroka čellistes Ilzes Grudules un elektoniskās mūzikas dueta “Blue Divided by Blue” (Šveice) koncertprogramma “Magnetic Bach”, kurā klasiskās Baha svītas čellam un elektroniskā mūzika apvienosies senajai mūzikai netradicionālā koncertizpildījumā.

Latviešu repa supergrupa "Singapūras Satīns" uzstāsies SUMMER SOUND 11.03.2020 11:09

Latviešu repa supergrupa Singapūras Satīns pievienojas to mākslinieku pulkam, kuri jūlija izskaņā uzstāsies festivālā Summer Sound. Viena no šobrīd populārākajām un arī skaļākajām pašmāju repa apvienībām Singapūras Satīns arī šogad uzstāsies festivālā Summer Sound. Pēdējos gados viņu uzstāšanās festivālā ir viena no gaidītākajām performancēm un pulcē ievērojamu skaitu grupas daiļrades cienītāju. Singapūras Satīns puiši paši sevi ir pasludinājuši par Latvijas repa supergrupu un savā darbībā arī rīkojas tā, lai šis tituls sevi pilnībā attaisnotu.

Aicina pieteikties dalībai XIV Starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos “Mūzikas interpretācija mūsdienās” 11.03.2020 11:08

Līdz 30. maijam izsludināta pieteikšanās dalībai XIV Starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos „ Mūzikas interpretācija mūsdienās ", kas no 14. - 23 . jūlijam noritēs Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis". Dalībai kursos aicināti pieteikties Latvijas un ārvalstu mūzikas mācību iestāžu vidējā un augstākā apguves posma audzēkņi un studenti, jaunie komponisti, atskaņotājmākslinieki, jaunie mūzikas skolotāji.

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Rīgas festivālu 10.03.2020 15:13

Ir sākta biļešu tirdzniecība uz VSIA “Latvijas Koncertu” rīkoto Rīgas festivālu, kas norisināsies no 5. līdz 17. jūnijam. Festivāla desmitgadē krāšņās koncertprogrammās klausītājus gaida tikšanās ar iemīļotajiem solistiem – akordeonisti Kseniju Sidorovu un pianistu Vestardu Šimku, sitaminstrumentu ansambli “Perpetuum Ritmico”, Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio kori, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Īpašie viesi – viens no mūsdienu dinamiskākajiem klezmeru mūzikas ansambļiem pasaulē – “Kleztory” no Kanādas. Koncertos varēsim baudīt Kloda Debisī un Sergeja Prokofjeva skaņdarbus, tango ritmus, spāņu un latīņamerikāņu mūziku, kā arī lūgšanu “Ave Maria”, kas uzrunājusi pasaules mūzikas dižgarus un iemiesojusies arī mūsdienu komponistu mūzikas valodā. Pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Artura Maskata Koncerts akordeonam ar orķestri.

Lielajā ģildē skanēs Mālera Piektā simfonija un Olivjē Greifa “Nāvesdejā” solo spēlē klavierkvarteta RIX mūziķi 09.03.2020 20:25

Piektdienā, 13. martā, pl. 19.00 Lielajā ģildē klausītāji Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Andra Pogas atskaņojumā varēs baudīt izcilā austriešu komponista Gustava Mālera Piekto simfoniju, savukārt franču komponista Olivjē Greifa Četrkāršā koncerta “Nāvesdeja” lasījumā orķestrim un diriģentam pievienosies klavierkvartets RIX. Kvarteta mūziķus – vijolnieku Sandi Šteinbergu, altisti Ilzi Kļavu, čellistu Reini Birznieku un pianistu Jāni Maļecki – Latvijā pilnā sastāvā bieži nesastapt, jo mūziķu ikdiena aizrit dažādās Eiropas valstīs. Tādēļ 13. marta koncerts “Mālera piektā un RIX” četriem solistiem ir patiess retums.

Lieldienu laikā Cēsīs sāksies trešais festivāls “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” 08.03.2020 14:26

No 10. – 18. aprīlim Koncertzālē “Cēsis” notiks jau trešais festivāls “Pētera Vaska mūzikas aprīlis”, kas šogad sāks skanēt Lieldienu laikā. Nemainīgi, festivāla programmas veido pats komponists Pēteris Vasks, kurš būs klātesošs visos koncertos un tiksies ar klausītājiem pirmskoncerta sarunās. Festivāla koncertprogrammās skanēs gan Pētera Vaska, gan viņam dvēseliski tuvu komponistu mūzika izcilu solistu, ansambļu un orķestru sniegumā.

Šodien sākas biļešu pārdošana uz “OneRepublic” koncertu 06.03.2020 10:35

Šodien, 6.martā, plkst. 11.00 visā “Biļešu serviss” tīklā sākas publiskā pārdošana uz amerikāņu poproka grupas “OneRepublic” koncertu, kas 14.novembrī notiks Arēnā Rīga. Pirms 6 gadiem atvadoties no skatītājiem, grupas līderis Raiens Teders teica šādus vārdus: “Es apsolu, ka tad, kad mums būs jauns albums, jauna tūre un jauns apģērbs, mēs atbrauksim uz Rīgu vēlreiz.” Un viņš tur vārdu - pa šo laiku jau iznācis 1 studijas albums, un nākamo plānots izdot šajā pavasarī. Apmeklētājiem šāds fakts nozīmē, ka bija vērts pagaidīt ilgāk, lai koncertā skanētu vēl vairāk lielisku dziesmu!

Jāņa Akuratera muzejs aicina uz dzejniekiem Leonam Briedim un Laimai Agitai Akuraterei veltītu sonetu vakaru 06.03.2020 10:28

Jāņa Akuratera muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša iela 6a) trešdien, 2020. gada 11. martā, plkst. 18.00 aicina uz dzejniekam Leonam Briedim un dzejniecei Laimai Agitai Akuraterei veltītu atceres un sonetu vakaru “Vai tevi saukt par pavasara dienu?” (Viljams Šekspīrs). 2020. gada 11. martā būs pagājušas 40 dienas, kopš dzejnieks Leons Briedis aizgāja mūžībā. Jāņa Akuratera muzejs 11. marta vakarā aicina Leona Brieža draugus un kolēģus – Māri Salēju, Edvīnu Raupu, Aivaru Eipuru u.c. – dalīties atmiņās un lasīt sonetus no L. Brieža krājuma “Agrais pavasaris”, kā arī citus dzejoļus un atdzejojumus.

Dziedošo aktieru apvienība “Žerāri” svin 15 gadu jubileju ar tūres koncertiem 05.03.2020 12:08

Kas gan būtu labs teātris bez dziedošiem aktieriem! Valmieras drāmas teātra aktieri, kas 2005. gadā dibināja laba garastāvokļa apvienību “Žerāri”, šogad svinēs 15 gadu jubileju un dosies koncerttūrē pa Latviju. Apvienība “Žerāri” izveidojās, apvienojoties Imantam Stradam, Ģirtam Rāviņam un Krišjānim Salmiņam, bet pēc piecu gadu pastāvēšanas 2010. gadā Salmiņu grupas sastāvā nomainīja Valmieras teātra muzikālās daļas vadītājs, komponists Emīls Zilberts.

Zvaigžņu festivāls noslēgsies Bēthovena zīmē ar Armanda Ābola uzstāšanos 03.03.2020 08:47

14. martā (pulksten 18) Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” noslēgsies 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. Šajā koncertā ar šī gada jubilāra Ludviga van Bēthovena klavierkoncertu uz skatuves kāps Čīlē dzīvojošais latviešu virtuozs un augstskolas docētājs Armands Ābols.

Notiks komponista Arvīda Žilinska 115. jubilejai veltīts koncerts «Man uz pleca sauli uzliek marts» 02.03.2020 11:28

Šogad, 31. martā, savulaik tautā tik ļoti mīlētajam komponistam Arvīdam Žilinskim apritētu 115 gadi. Godinot izcilā novadnieka, komponista, pianista, J. Vītola Latvijas valsts konservatorijas/Latvijas Mūzikas akadēmijas ilggadējā klavieru spēles profesora piemiņu, Arvīda Žilinska dzimtajā pusē – Saukas pagastā – tiks organizēts svētku koncerts.
Sestdienā, 28. martā, plkst. 15.00 Saukas pagasta Lones Tautas namā notiks komponista Arvīda Žilinska 115. jubilejai veltīts svētku koncerts «Man uz pleca sauli uzliek marts». Komponista Arvīda Žilinska skaņdarbus izdziedās un atskaņos Ansis Sauka (bass), Madara Spruksta (soprāns), Māris Žagars (koncertmeistars), Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas, Viesītes mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un viņu pedagogi.

Goran Gora un LNSO iepazīstina klausītājus ar Džordžu Gēršvinu 02.03.2020 11:24

Ceturtdien, 5. martā, Lielajā ģildē mūziķis Goran Gora jeb Jānis Holšteins-Upmanis un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina klausītājus uz izglītojoši izklaidējošu koncertu “Simfoniskais hits ar Goran Gora. Gēršvina “Rapsodija blūza stilā””. Tajā mākslinieki iepazīstinās ar 20. gadsimta pirmās puses slavenāko amerikāņu komponistu Džordžu Gēršvinu un rādīs, kas laika gaitā noticis ar blūzu. Apmeklētāji varēs baudīt Gēršvina ikonisko “Rapsodiju blūza stilā” un svītu Catfish Row, kuras pamatā ir populārākās melodijas no operas “Porgijs un Besa”. Klaviersolo spēlēs Daumants Liepiņš, pie diriģenta pults – Kaspars Ādamsons. Koncerts paredzēts gan tiem klausītājiem, kas tikai sāk iepazīt simfonisko mūziku, gan tiem, kas to iecienījuši jau gadiem.

Svinīgā ceremonijā paziņoti Lielās mūzikas balvas 2019 laureāti 27.02.2020 10:10

25. februārī Latvijas Nacionālajā operā notika Lielās mūzikas balvas 2019 pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā tika paziņoti laureāti astoņās kategorijās. Kategorijā “Par mūža ieguldījumu” balvu saņēma komponisti Maija Einfelde un Pauls Dambis. Kategorijā “Gada koncerts” laureāts ir ērģelnieces Ivetas Apkalnas solokoncerts, kas notika 27. jūlijā Ventspils koncertzālē “Latvija”.Par kategorijas “Gada jaundarbs” laureātu kļuva Gundegas Šmites skaņdarbs “Rītausmas dieve Ēosa”, kurš tika atskaņots 20. septembrī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Andra Pogas vadībā.

Viduslaiku mūzikas ansambļa DIALOGOS koncerts "Barlāms un Jošafats. Buda – kristiešu svētais?" Mazajā ģildē 27.02.2020 09:59

Ieskandinot Bauskas senās mūzikas festivāla “Vivat Curlandia!” Piektās jubilejas gadu, pirmo reizi Latvijā viesosies un 22. martā plkst. 19.00 Mazajā ģildē uzstāsies leģendārais viduslaiku mūzikas ansamblis DIALOGOS, stāstot par Budu, kurš iejūtas kristiešu svētā lomā.

Ar koncertiem Zvaigžņu festivālā Maija Kovaļevska piepildīs sen lolotu sapni 25.02.2020 11:13

Pasaulē augstu vērtētās latviešu operdīvas Maijas Kovaļevskas uzstāšanos 28. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” varēs baudīt divus vakarus pēc kārtas – ļoti īpašā kamermūzikas koncertā 13. martā pulksten 19, kā arī festivālā noslēguma koncertā 14. martā pulksten 18 uz lielās skatuves kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri. “Ar šiem koncertiem piepildīsies kāds mans sens sapnis – uz vienas skatuves mūzikā tikties ar izsmalcināto pianisma virtuozu Armandu Ābolu. Patiesi apbrīnoju Armanda degsmi un neatlaidību, viņa muzikālo inteliģenci un tehniku. Turklāt tas nemaz nenotiek tik bieži, ka uz skatuves kopā muzicē tuvi radi. Un šī tuvība nav tikai radniecībā, bet arī izpratnē par mūziku,” stāsta operdziedātāja Maija Kovaļevska.

Ciklā “Dzimuši Latvijā” – klavesīniste Ieva Saliete un ģitāras virtuozs Matīss Čudars ar programmu “Saruna ar Bahu” 25.02.2020 11:03

8. martā plkst. 17.00 Dzintaru koncertzāles vēsturiskajā atjaunotajā Mazajā zālē notiks cikla “Dzimuši Latvijā” koncerts, kurā tiksies izcilā klavesīniste Ieva Saliete un ģitāras virtuozs Matīss Čudars. Viņi atskaņos īpašu programmu – “Saruna ar Bahu”, kurā izcilā skaņraža prelūdijas un fantāzijas izskanēs vēl nedzirdētā klavesīna un ģitāras skanējumā. Kādu mūziku komponētu Johans Sebastiāns Bahs, ja šis neparasti apdāvinātais vācu baroka komponists dzīvotu šodien? To var tikai iztēloties, taču skaidrs, ka starp viņa radīto, dažkārt ļoti daudzslāņaino nošu rakstu un mūslaiku džeza mūzikas improvizācijām pastāv visai cieša saikne.

Zvaigžņu festivālā Štokhauzena “Arlekīns” un izcilais klarnetists Karels Dohnals 23.02.2020 14:25

12. martā pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 28. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivāls aicina piedzīvot izdompilnā modernista Karlheinca Štokhauzena unikālo “Arlekīnu”. Šogad ar īpašu priekšnesumu Zvaigžņu festivālā piedalīties aicināts čehu klarnetists Karels Dohnals – Prāgas Valsts operas orķestra, Trio Amadeus un Prāgas PhilHarmonia Octet dalībnieks, Ostravas Universitātes profesors un visā pasaulē pieprasīts un sirsnīgi gaidīts meistarklašu vadītājs. Dohnala īpašā uzmanības lokā ir laikmetīgā mūzika, un Štokhauzena skaniski dejiskais šedevrs ir kā radīts izcilā mūziķa mākslinieciskajām spējām un lieliskajai humora izjūtai.

“Orķestris “Rīga”. Zaļupe un kino mūzika 23.02.2020 14:21

“Orķestris “Rīga”. Zaļupe un kino mūzika” – tā ir unikāla koncertprogramma, kas skanēs 1. martā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un 7. martā Ventspils koncertzālē “Latvija”. Piedalīsies Orķestris “Rīga” diriģenta Valda Butāna vadībā un solists Rihards Zaļupe. Mūziku ar stāstiem bagātinās Liene Jakovļeva. Programmā iekļauti skaņdarbi, kuru autori katrs savā veidā runā par latviešu tautai svarīgiem jautājumiem un būtiskiem vēstures mirkļiem.

VI Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "Lai skan!" 23.02.2020 14:13

29. februārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā /JVLMA/ norisināsies nu jau sestais Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "Lai skan!” Šogad tas veltīts Mūzikas akadēmijas simtgadei un tās dibinātājam, pirmajam rektoram – profesoram Jāzepam Vītolam. Komponista godināšanai katrs koris un ansamblis dziedās vismaz vienu Jāzepa Vītola skaņdarbu a cappella (bez pavadījuma).

Gvido Lingam – 50, grupai Linga 30! Dubultjubilejas koncerts VEF kultūras pilī 19.02.2020 21:13

Vīrišķīgs spēks un enerģija strāvo no grupas Linga dziesmām! Spēle, Nāc dejot, Šeit, Spārni, Smaids, Vējā, Gan, Nāc man līdz un citas grupas Linga dziesmas būs iespējams dzirdēt VEF kultūras pilī Rīgā 2020. gada 20. februārī, kad Gvido Linga kopā ar klausītājiem svinēs savus 50. šūpuļsvētkus un grupas Linga 30. jubileju, un tie būs īsti svētki pašmāju rokmūzikas cienītājiem! Grupas Linga dziesmas pieskaitāmas Latvijas rokmūzikas klasikai, tās piedārdinājušas mazas un lielas skatuves, regulāri tiek raidītas radio. Lielai daļai dziesmu vārdus sacerējis Gvido brālis Igors Linga. Viņa filmā Tā runāja pilsēta (1988) pirmoreiz tika pieteikta tolaik jaundibinātā grupa Linga, ar kuru uz rokmūzikas skatuves atgriezās iepriekš grupā Zig Zag (arī Ārprāc) dziedājušais Gvido Linga.

Zelta Mikrofons 2020 triumfē "Instrumenti" 19.02.2020 18:24


Vakar Dailes teātrī jau 24. reizi tika pasniegtas Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons". Četras balvas šogad saņēma grupa Instrumenti. Par "Gada albumu" un "Gada dziesmu" atzīts grupas "Instrumenti" ieraksts "Cilvēks" un dziesma "Visā visumā Visums ir viss". Kategorijā "Šlāgera, "kantrī" vai "rockabilly" mūzikas albums" uzvarēja maestro Raimonds Pauls un dziedošais aktieris Andris Bērziņš par albumu "Es šonakt sēdēšu uz jumta", bet par gada labāko roka vai metāla mūzikas albumu atzina roka veterānus – grupas "Pienvedēja Piedzīvojumi" albumu "Nelaiks". Balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā pasniegta skaņu režisoram Kārlim Pinnim un dzejniekam Viktoram Kalniņam jeb Vikam.

Bērnu draugs – lelle LeNeSOns – aicina mazos klausītājus uzzināt, kas ir opera 18.02.2020 14:46

22. februārī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris klausītājiem piedāvā vienreizēju pirmo sastapšanos ar operas žanru. Izrādē “LeNeSOns un Mocarta opera” iemīļotais bērnu draugs – lelle LeNeSOns – palīdzēs iepazīt Volfganga Amadeja Mocarta operu “Bastiēns un Bastiēna”, kas Latvijā skan ļoti reti. Komponēšanas brīdī tikai 12 gadus vecais autors operā stāsta par ganu zēnu un meiteni, kas sastrīdas un atkal salabst, pateicoties vietējam burvim. Izrāde norisināsies divreiz – plkst. 11.00 krievu valodā un plkst. 14.00 latviešu valodā.

Rīgā notiks P.Čaikovska daiļradei veltīts koncerts 18.02.2020 14:43

Par godu mūzikas lielākā ģēnija P.Čaikovska 180. dzimšanas dienai 27.februārī plkst.19:00 Mazajā ģildē (Amatu ielā 5) notiks koncerts, ar kuru tiks atklātas Mihaila Kaziņika dienas Rīgā. Šajā vakarā ārijas, romances, skaņdarbus klavierēm un vijolei izpildīs talantīgi mākslinieki: Jūlija Semjonova (soprāns, Latvijas Nacionālās operas soliste), Artjoms Safronovs (tenors, Latvijas Nacionālās operas solists), Staņislavs Solovjovs (klavieres, Sanktpēterburga), Dainis Medjaņiks (vijole, Hannovere).

Lielās mūzikas balvas 2019 kategorijas “Gada jaunais mākslinieks” nominanti 17.02.2020 14:27

Lielajai mūzikas balvai 2019 (LMB) kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” ir nominēti: pianists Edgars Cīrulis, soprāns Ilze Grēvele-Skaraine un saksofonists Aigars Raumanis. Lai veicinātu talantīgu un mērķtiecīgu jauno cilvēku izaugsmi, kas ar savu aizrautību nes Latvijas vārdu pasaulē, banka “BlueOrange” piešķirs speciālbalvu 1000 eiro apmērā kategorijas “Gada jaunais mākslinieks” laureātam tālākajai profesionālajai izglītībai.

Jau rīt tiks noskaidroti “Zelta Mikrofons 2020” laureāti 17.02.2020 14:21

Dailes teātrī 18. februārī ar Latvijā spožāko mūziķu piedalīšanos un pirmatskaņojumiem jau 24.reizi tiks aizvadīta Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons” svinīgā ceremonija. Vēl nedzirdētās kombinācijās ceremonijā izskanēs vairāki priekšnesumi. Repere Viņa kopā ar debitantu Prusax apvienosies kopīgā priekšnesumā dziesmā “Pālī dzēs”. Jaunā dziedātāja Patrisha kopā ar reperiem Su$hi Takeøut un Rolandu če izpildīs hitus “Es varu būt tā” un “Patrisha bija šeit”.

Musiqq papildina festivāla Summer Sound mākslinieku sarakstu 15.02.2020 20:27

Viena no Latvijas populārākajām grupām – Musiqq papildina festivāla Summer Sound mākslinieku sarakstu. Grupa Musiqq šajā vasarā uzstāsies savā māju pilsētā Liepājā, festivālā Summer Sound. Musiqq uzstāšanās festivālā vienmēr pulcē rekordlielu klausītāju skaitu, kuru pārspēt izdodas pat tikai retajam ārzemju māksliniekam, tādejādi padarot Musiqq par vienu no festivāla galvenajiem māksliniekiem.

Mazajā Mežotnes pilī šosezon koncertēs Georgijs Osokins, Aleksandrs Antoņenko, Magdalēna Geka un Georgs Kjurdians 13.02.2020 10:56

Mazā Mežotnes pils savā 11.koncertsezonā sola vairākus krāšņus koncertus, kuros piedalīsies izcili mākslinieki.

Sācies balsojums par "Riga Jazz Stage 2020" skatītāju simpātiju 11.02.2020 10:10

Sadarbībā ar konkursa ilggadējo sadarbības partneri – mobilo sakaru operatoru "Tele2" – no 11. februāra tiek uzsākta skatītāju balsošana par Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa "Riga Jazz Stage 2020" dalībniekiem, lai noskaidrotu skatītāju simpātiju. Nobalsot par savu favorītu var konkursa mājaslapā Riga Jazz Stage Contest Ikgadējie pavasara džeza svētki norisināsies no 2. līdz 4. aprīlim kinoteātrī "Splendid Palace" Rīgā. Skatītāji par savu simpātiju abās nominācijās var nobalsot reizi diennaktī. Mājaslapas Riga Jazz Stage Contest sadaļā "Konkursanti" iespējams noklausīties šā gada dalībnieku skaņdarbus un iepazīties ar viņu radošo biogrāfiju, tādējādi izdarot izvēli par savu simpātiju.

Uz Lielās ģildes skatuves kopā ar LNSO atgriežas slavenais Vasilijs Sinaiskis 11.02.2020 10:00

13. februārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) uzstāsies ar īpaši krāšņu un emocijām bagātu programmu “Mocarts, Brukners un maestro Sinaiskis”. Pie diriģenta pults atgriezīsies LNSO goda diriģents Vasilijs Sinaiskis, savukārt solista lomā iejutīsies virtuozais vijolnieks Georgs Sarkisjans. Koncertā izskanēs Volfganga Amadeja Mocarta liriskais Piektais Koncerts vijolei un orķestrim un Antona Bruknera dramatiskā Astotā simfonija.

Konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti uzstājās Rīgas pilī 11.02.2020 09:56

Konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti tradicionāli saņem ielūgumus piedalīties spilgtos muzikālos notikumos, kurus organizē Ineses Galantes fonds, kā arī citos prestižos pasākumos Latvijā un aiz tās robežām. 31.janvārī Latvijas Valsts prezidenta rezidencē notikušajā svinīgajā pieņemšanā par godu ikgadējās akcijas “Meklējam sirdsmāsiņu” finālam, kuru organizē Rietumu Bankas labdarības fonds, piedalījās konkursa “Ineses Galantes talanti” iepriekšējo gadu uzvarētāji Arnita Lipska (saksofons), Artūrs Žurbins (klavieres) un Sonja Misina (marimba).

Grupa “Opus Pros” jaunā CD “Būsim kopā arvien!” prezentācijas koncertu papildinās īpašie viesi 10.02.2020 11:05

18.martā VEF Kultūras pilī leģendārā latviešu rokgrupa “Opus Pro” aicina uz sava jaunā CD “Būsim kopā arvien” iznākšanas svētku koncertu, kurā skanēs gan pavisam jaunas dziesmas, kas tapušas pēdējo gadu laikā, gan grupas zelta repertuārs. Koncerta sākums – plkst.19. “Tā kā jaunā albuma ierakstā ir dzirdamas vijoļu skaņas, koncertā uz skatuves kāps arī stīgu grupa, kas piedalīsies ne tikai jauno dziesmu atskaņošanā, bet bagātinās skanējumu arī visiem labi zināmajām un klausītāju mīlētajām balādēm. Savukārt koncerta galvenais viešņa būs “X faktora” zvaigzne Elīna Gluzunova, ar kuru grupai “Opus Pro” ir izveidojusies lieliska sadarbība un kuras lielisko vokālu grupa bija novērtējusi, vēl pirms dziedātāja piedalījās un plūca uzvaras laurus šovā,” teic grupas dalībnieks Artūrs Zemnieks.

Lielās mūzikas balvas 2019 nominanti kategorijā “Gada uzvedums” 09.02.2020 09:21

Lielajai mūzikas balvai 2019 (LMB) kategorijā “Gada uzvedums” ir nominēti: Fransisa Pulenka opera “Karmelīšu dialogi”, kuras pirmizrāde notika 24. maijā Latvijas Nacionālajā operā; Leonarda Bernsteina mūzikls “Vestsaidas stāsts”, kas tika uzvests Cēsu pils parka estrādē 3. augustā un Imanta Kalniņa operas “Spēlēju, dancoju” jauniestudējums Latvijas Nacionālajā operā.

Nākamā lapa