Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Tradicionālais LNSO Vecgada koncerts jau šonedēļ skatāms tiešsaistē

Redakcija
Redakcija

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) šīs nedēļas Jaunā gada svinības 31. decembrī aicina aizvadīt kopā, digitālajā vidē – ģimenes lokā, mājas baudot jau par tradīciju kļuvušo LNSO Vecgada koncertu. Darbs pie koncerta sagatavošanas sākas gada pēdējās dienās, lai to nofilmētu un tiešsaistē nodotu skatītājiem 31. decembrī. Tajā diriģenta Andra Pogas vadībā orķestris kopā ar temperamentīgo pianistu Vestardu Šimkus un šarmanto solisti Beāti Zviedri klausītājus ievedīs komponistu Ludviga van Bēthovena, Franča Lista un Džordža Gēršvina aizraujošajā skaņu pasaulē. Koncerts tiks papildināts ar kinorežisora Dāvja Sīmaņa vizuālo noformējumu un Jaunā Rīgas teātra aktiera Viļa Daudziņa stāstiem.

Vecgada koncerts ir sena orķestra tradīcija, kuru gaida gan mūsu uzticamie klausītāji, gan paši mūziķi, tādēļ gada nogales pēdējie koncerti vienmēr ir īpaši. Lai arī šogad ārkārtas situācijas dēļ koncertus skatīties klātienē nav iespējams, LNSO vēlas šo tradīciju turpināt un ienest muzikālu svētku sajūtu katrās mājās. Esam izveidojuši īstu svētku koncertprogrammu, kuru mūziķi, ievērojot stingrus drošības nosacījumus, Lielajā ģildē iestudēs gada pēdējās dienās. Koncertu aicinām ģimenes lokā skatīties tiešsaistē LNSO mājaslapā,” saka LNSO direktore Indra Lūkina.

Vecgada koncerta mākslinieciskais vadītājs ir LNSO galvenais diriģents Andris Poga. Viņa vadībā Latvijā iemīļotais pianists Vestards Šimkus spēlēs solo Franča Lista virtuozajā skaņdarbā “Fantāzija par Bēthovena “Atēnu drupu” motīviem”, kā arī amerikāņu ģēnija Džordža Gēršvina reti skanošajā Otrajā rapsodijā. Savukārt jaunā džeza dziedātāja, ar žilbinošām prasmēm un mirdzošu skatuves šarmu apveltītā Beāte Zviedre, dziedās solo Džordža Gēršvina skaistākajās melodijās.

Koncerta ievadā svētku sajūtās skanēs 2020. gada jubilāra Ludviga van Bēthovena reti skanošā uvertīra “Vārdadienai”. Programmas turpinājumā dzirdēsim arī Džordža Gēršvina "Kubas rapsodiju". Šī skaņdarba ritms un melodija atbalso Latīņamerikas populārajai dejai sambai raksturīgo jutekliskumu un enerģiju.
Koncerta norises vieta – Lielā ģilde – svētkiem tiks īpaši izgaismota atzītā kinorežisora Dāvja Sīmaņa vadībā, piešķirot telpai krāšņu burvību. Skaņdarbu starplaikos Vilis Daudziņš dalīsies stāstos par Vecgada un Jaungada sajūtām un tradīcijām.

LNSO Vecgada koncerts būs skatāms LNSO mājaslapas sadaļā “Digitālā koncertzāle”, un biļetes uz to iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un mājaslapā https://www.bilesuparadize.lv/.

Koncerta biļešu cena – 10 eiro. Iegādājoties biļeti, pircējs saņems pieejas kodu, kas pirms koncerta skatīšanās būs jāievada LNSO mājaslapā. Ar šo kodu koncerts būs pieejams jebkurā laikā no 31. decembra plkst. 16.00 līdz 3. janvāra plkst. 23.59. Koncertu var iegādāties kā dāvanu un nosūtīt mīļiem cilvēkiem uz norādīto e-adresi.
Aktuālajiem LNSO notikumiem aicinām sekot LNSO mājaslapā – https://www.lnso.lv/ – kā arī orķestra Facebook lapā – https://www.facebook.com/LNSO.lv