Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


“Origo Summer Stage” 10. jubilejas sezonas atklāšana: “Rīgas Ritmi 2019”

Redakcija
Redakcija

Otrdien, 2. jūlijā, plkst. 18.00 ar mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi 2019” koncertu tiks atklāta “Origo Summer Stage” 10. jubilejas sezonas koncertprogramma. Šogad vasaras garumā muzikālajos pasākumos un koncertos būs klausāma īpaši daudzveidīga mūzika, savukārt oficiālais atklāšanas pasākums jau tradicionāli norisināsies sadarbībā ar festivālu “Rīgas Ritmi”. “Origo Summer Stage” 10. koncertsezonas atklāšana 2. jūlijā notiks ar krāšņu festivāla “Rīgas Ritmi 2019” mākslinieku uzstāšanos, kuras laikā apmeklētājiem būs iespēja baudīt vairāku festivāla dalībnieku – Latvijas un ārzemju mākslinieku – priekšnesumus.

Būs dzirdami mūziķi no Latvijas un Krievijas – “Radio Trio” – Gabriēla Zvaigznīte, Madara Dzintara-Pluša un Katrīna Anna Vīgante, kura sastāvā ir arī Viktors Ritovs – klavieres, Rihards Goba – ģitāra, Andris Grunte – bass, Artis Orubs – bungas. Koncertā uzstāsies arī džeza dīva Kristīna Kovaļova no Sanktpēterburgas. Pērn viņa plūca uzvaras laurus jauno izpildītāju konkursā “Riga Jazz Stage”. Kristīna dzimusi Ukrainā, ietekmējusies no ukraiņu kultūras un mūzikas un izpilda ne tikai pasaulslavenus džeza standartus, bet arī pati savu mūziku. Māksliniece uzstāsies kopā ar Viktoru Ritovu, Rihardu Gobu, Andri Grunti un Arti Orubu.

“Tā kā šis ir “Origo Summer Stage” desmitais - jubilejas - gads, esam izveidojuši pavisam īpašu muzikālo programmu, lai ko sirdij tuvu varētu dzirdēt ikviens. Jauniešiem un progresīvākas mūzikas cienītājiem noteikti patiks neparastais projekts “3Live Project”, kur klasisko mūzikas instrumentu spēle apvienojas ar dīdžeja meistarību. Savukārt interesantā latviešu džezroka grupa “FunCOOLio” kopā ar franču saksofonistu izveidojuši muzikālo performanci, kas pārsteigs pat vispieredzējušākos mūzikas mīļus. Tradicionālā “Saulkrasti Jazz” programma jau kļuvusi par “Origo Summer Stage” vizītkarti un ar jaunajiem un meistarīgajiem džeza mūziķiem no ASV un Meksikas klausītājus priecēs arī šogad, bet augustu iesāksim ar itāļu popfestivālu. “Origo Summer Stage” noslēgumā esam sarūpējuši uzstāšanos, kas vienaldzīgu neatstās nevienu, - Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertu pilnā sastāvā,” stāsta Aleksandrs Ņemirovskis, t/c “Origo” vadītājs.

Šogad “Origo” no 1.jūlija piedāvās arī papildu aktivitātes. Viena no tām būs “brīvā skatuve” pirmajā stāvā pie veikala “Rimi”, kur ikviens interesents varēs ļauties iedvesmai un uz brīvi pieejamajām klavierēm spēlēt savas iecienītas melodijas vai arī pretēji - radīt oriģināldarbus. Savukārt T/C “Origo” grīdas rotās klavieru taustiņu fragmenti, kas, izstaigājot veikalus, ļaus ikvienam apmeklētājam izspēlēt savas unikālās melodijas. “Origo Summer Stage” laikā vienas no kāpnēm tiks rotātas klavieru tematikā.

“Origo Summer Stage” programmā tiks pārstāvēti dažādi mūzikas un mākslas žanri – no simfoniskās mūzikas līdz fanka un džeza mūzikas koncertiem, kurus apmeklētājiem būs iespēja klausīties bez maksas turpat “Origo” laukumā vai doties koncertus baudīt kādā no restorānu “Double Coffee” vai “Gan Bei” vasaras terasēm.

Par “Origo Summer Stage”:
Kultūras aktivitāšu centrs “Origo Summer Stage” kā pilsētas spogulis Stacijas laukumā visas vasaras garumā piedāvā sajust un piedzīvot Latvijas nozīmīgāko vasaras pasākumu un festivālu garšu. Iejūtoties vasarīgajā nedēļas nogales ritmā, vasaras vakaros ikviens aicināts ērti iekārtoties kādā no āra kafejnīcām un ļauties dažādu izpildītāju priekšnesumiem. Plašā brīvdabas lielformāta fotogalerija, kas izveidota pie tirdzniecības centra “Origo”, ir uzņēmuma “Linstow Center Management” iniciatīva kvalitatīvas kultūrvides radīšanai pilsētā. Savukārt dizaina objekts “Saules pulkstenis - Origo Universi" ikvienu rosina noteikt laiku un iepazīt Latvijas viduslaiku pilis un nozīmīgākos objektus Eiropas pilsētās. Dizaina objekts "Saules pulkstenis - Origo Universi" ir "Linstow Center Management" dāvana Rīgai, kas 2014. gadā bija Eiropas kultūras galvaspilsēta. Mājaslapa: www.summerstage.lv.