Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Ar leģendāru roka balāžu koncertu jau rīt sākas festivāls “Liepājas vasara”

Redakcija
Redakcija

Šogad festivāls “Liepājas vasara” ar septiņiem koncertiem Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies no 27. jūlija līdz 23. augustam, piedāvājot neaizmirstamus vakarus dažādām mūzikālajām gaumēm. 10. augustā ar 4 koncertiem un 1 iedvesmojošu sarunu “Liepājas vasara” minifestivāla formātā skanēs arī Rundāles pilī.

“Festivāls būs ļoti interesants gan žanru, gan mākslinieku ziņā,” saka Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) vadītājs Uldis Lipskis.

Vērienīgā festivāla atklāšanas koncertā, kas notiks jau rīt (27.07.), LSO tā galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā atskaņos leģendāras roka balādes, piedaloties tādiem solistiem kā Daumants Kalniņš un Atis Ieviņš, kā arī lietuvietis Jeronims Miļus. Savukārt diriģenta Andra Veismaņa vadībā LSO kopā ar Lielās Mūzikas balvas laureāti – klarnetisti Annu Gāgani un spožo arfisti Dārtu Tisenkopfu atskaņos skaistu romantisma mūzikas programmu (9.08. Liepājā un 10.08. Rundālē).

Klausītājus gaida arī izsmalcināti kamermūzikas koncerti, viens no tiem (2.08.) ar burvīgo dziedātāju, liepājnieci Margaritu Vilsoni, kas bijusi gan Latvijas Nacionālās operas, gan Nirnbergas valsts Teātra operas studijas soliste. Reti atskaņotu kamermūzikas šedevru programmu Margarita Vilsone izpildīs kopā ar Vācijā rezidējošo brazīļu pianistu Marselu Amaralu, kuru The New York Times nodēvējis par “visizcilāko koncertmeistaru”.

Neaizmirstams būs vienmēr enerģiskās un optimisma pilnās pianistes Agneses Egliņas solo koncerts ar ļoti dejisku programmu (17.08.). Aizraujošu kamermūziku tandēmā ar pianistu Rihardu Plešanovu piedāvās šī gada jubilārs – čellists Ivars Bezprozvanovs. Šo koncertu papildinās muzikologa Oresta Silabrieža tikpat aizraujošs stāstījums (10.08. Rundālē un 14.08. Liepājā). Populārās mūzikas cienītājiem festivāls piedāvā grupas “Willow Farm” jo īpašu 25 gadu jubilejas koncertu (7.08.).

Rundāles pilī (10.08.) klausītājiem vēl papildus jau minētajiem koncertiem būs iespēja baudīt arī Liepājas mežragu kvarteta brīnišķīgo uzstāšanos, iedvesmojošu sarunu par tēmu “Bauda un pienākums”, ko risinās tādas personības kā Imants Lancmanis, Orests Silabriedis un Igors Šuvajevs, kā arī dienas noslēgumā – burvīgu barokālu vasaras vakaru naksnīgajā pils dārzā, kur par muzikālo noformējumu rūpēsies LSO mūziķi.

Festivālu “Liepājas vasara” LSO noslēgs ar lielkoncertu, diriģenta Māra Sirmā vadībā kopā ar kori “Latvija” atskaņojot skaisto Imanta Kalniņa mūziku un daudzu koru repertuāra hitu – Morisa Diruflē Rekviēmu. Koncertu papildinās arī Latvijas Nacionālās operas soliste, liepājniece Laura Teivāne un ērģelniece Liene Andreta Kalnciemai (23.08.).
Festivāls “Liepājas vasara”, ko ik gadu organizē LSO, ir leģendārā vasaras simfoniskās mūzikas cikla “Liepājas vasara” garīgais mantinieks un turpinājums. Gadu desmitiem Liepājā, Jūras parka brīvdabas estrādē siltajās vasaras dienās liepājnieki un kūrviesi ar visām ģimenēm varēja baudīt simfoniskās mūzikas koncertus. Tālajā 1783. gadā šo iniciatīvu aizsācis toreizējais Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons. Pēdējos gados festivālā skanējuši tādi skaļi vārdi kā Giora Feidmans, Gidons Krēmers un „Kremerata Baltica”, Avi Avitals, Tokiko Kato, Maija Kovaļevska un vēl citi.

Plašāka informācija par festivāla “Liepājas vasara” koncertiem atrodama LSO mājas lapā zem saites https://lso.lv/lv/festivali.

Biļetes uz LSO rīkotajiem koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un Bilesuparadize.lv