Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Vasaras kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS

Redakcija
Redakcija

Jūlijā pēc īsas starpsezonu pauzes Latgales vēstniecībā GORS sākas nākamais darba cēliens, kura pirmais notikums – Jumta terases sezonas atklāšanas koncerts ar blūza/folka grupu “Rahu The Fool”. Tāpat nemainīga tradīcija ir vasaras kamermūzikas koncerti, kur šoreiz būs iespēja baudīt koncertprogrammu “Virtuozs uz jumta”, kurā satiekas pianiste Agnese Egliņa un vijolniece Paula Šūmane. Mēnesis turpināsies ar vairākiem brīvdabas kino seansiem uz Jumta terases, bet noslēgsies ar humorista un aktiera Maksima Galkina soloprogrammas skečiem un dziesmām.

Jūlijs 2019

Rolanda Krutova izstāde “Pietauvot bezgalību”
4. jūnijs līdz 18. augusts, GORS Mākslas galerija, bezmaksas, GORS
Izstāde ir par vēlmi aptvert neaptveramo, kaut mazliet pietuvoties dzīves nozīmei, jēgai, simboliski pietauvot savu Bezgalības sajūtu. Svarīgi ir apjaust, apzināt un piepildīt sev ko būtisku – kas liek meklēt sevi, dzīves turpinājumu… Bezgalības simbols, savijies astotniekā kā nesaraujama tauva, simbolizē arī to, ka vienā daļā tai paplašinoties, otra kļūst mazāka. Izstādē aplūkojamie darbi ir vēstījums vispirms sev, savā pašatklāsmē, esības apziņā, vienlaikus katrs darbs ir kā metafora skatītājam, ar aicinājumu ielūkoties paša sevī, apjaust savu bezgalības stāstu.

Jumta terases sezonas atklāšanas koncerts “Rahu The Fool”
Piektdiena, 19. jūlijs 21.30, Jumta terase 10,00 €, GORS
Latgales vēstniecības GORS Jumta terases kino un mūzikas vakari jūlijā un augustā kļuvuši par rēzekniešu un pilsētas viesu iemīļotu vasaras tradīciju. Jumta terases vakari notiks piektdienu un sestdienu vakaros no 19. jūlija līdz 23. augustam. Jumta terases sezonas atklāšanas koncertā spēlēs blūza/folka grupa “Rahu The Fool“. Grupa spēlē mūziku, kas nāk no 20. gadsimta pirmās puses – tautas mūzika, blūzs, džezs, jūrnieku un karavīru dziesmas, kā arī šlāgeris tā visklasiskākajā izpratnē.

Kamermūzikas koncerts “Virtuozs uz jumta”
Sestdiena, 20. jūlijs 19.00, Mazā zāle 10,00–13,00 €, GORS
Koncertā būs iespēja doties riskantā ceļojumā, kurā netrūks ne ausij tīkamu melodiju, ne mulsinošu un izaicinošu pārsteigumu. Koncerta “Virtuozs uz jumta” mākslinieces būs viena no pazīstamākajām Latvijas jaunās paaudzes pianistēm Agnese Egliņa un aktīvi koncertējoša vijolniece, daudzu starptautisku konkursu laureāte Paula Šūmane. Kamermūzikas koncerti GORS Mazajā zālē vasaras vakaros ir kļuvusi par tradīciju, piedāvājot baudīt dzirkstošu mūziku arī siltajā gadalaikā.

“Pilnīgi svešinieki“. Kino vakars uz Jumta terases
Sestdiena, 20. jūlijs 22.00, Jumta terase 5,00 €, GORS
Septiņi sirdsdraugi, sanākuši uz kopīgām vakariņām, jokojoties sāk spēli – lasīt visas īsziņas skaļi un uz zvaniem atbildēt skaļajā režīmā. Vakars solās būt interesants un patīkams. Neviens nenojauš, cik tas izvērtīsies neparedzams visiem klātesošajiem. Aizraujošā spēle pārvēršas par diezgan negaidītu notikumu un atklājumu virkni. Filma itāļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

“Saulriets”. Rēzeknes jaunie džeza mūziķi. Kino un mūzikas vakars uz Jumta terases
Piektdiena, 26. jūlijs 21.30, Jumta terase 7,00 €, GORS
Par muzikālas gaisotnes uzburšanu pirms kino seansa rūpēsies Rēzeknes jaunie džeza mūziķi. Savukārt filma “Saulriets” ir ungāru režisora Lāzlo Nemeša nākamais darbs pēc viņa satriecošās debijas “Saula dēls”. Filma saņēmusi FIPRESCI balvu Venēcijas Starptautiskajā kinofestivālā, kā arī izrādīta festivālos Londonā, Seviljā, Stokholmā, Toronto, kā arī Rīgā.

“Nesaprātīgs cilvēks”. Kino vakars uz Jumta terases
Sestdiena, 27. jūlijs 22.00, Jumta terase 5,00 €, GORS
Pasaulslavenā režisora un scenārista Vudija Alena jaunākais meistardarbs. Mazā universitātes pilsētā ierodas filozofijas profesors Eibs Lukass, kurš atrodas eksistenciālā pusmūža krīzē. Viņam nekas dzīvē nesagādā prieku, viņš ir zaudējis interesi par visiem saviem hobijiem un atrodas emocionāla bezdibeņa priekšā. Negaidīti viņš atrod jaunu nozīmi savai dzīvei, kad uzsāk romantiskas attiecības ar savu labāko studenti Džilu. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Maksima Galkina solo koncerts
Svētdiena, 28. jūlijs 17.00, Lielā zāle 30,00–70,00 €, GORS
Ar solo koncertu viesosies humorists, raidījumu vadītājs, aktieris un dziedātājs Maksims Galkins. Viņa koncertus nevar attiecināt uz konkrētu žanru. Tajos ir gan dziesmas un parodijas, gan dzirksteļojošs humors un sirsnīga saruna ar skatītājiem. Kad Maksims uzkāpj uz skatuves, zālē momentā iestājas prieka un svētku gaisotne. Viņš ir viens no retajiem māksliniekiem, kas katru reizi uzstājās ar atjaunotām koncerta programmām.

AUGUSTS 2019

“Homo Novus”. Anneli Arro un Rihards Lībietis. Kino un mūzikas vakars un Jumta terases
Piektdiena, 9. augusts 21.30, Jumta terase 7,00 €, GORS
Vakara muzikālajā daļā dziesmiece Anneli Arro un ģitārists Rihards Lībietis. Savukārt filma būs par to, kā galvaspilsētā no laukiem ierodas jauns un nabadzīgs, taču ambiciozs mākslinieks Juris Upenājs, lai iekarotu savu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā nokļūstot mākslinieku bohēmā un satiekot savu mīlestību, Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu. Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā.

“Artūrs Ņūmens”. Kino vakars uz Jumta terases
Sestdiena, 10. augusts 22.00, Jumta terase 5,00 €, GORS
Volless Everijs necieš savu darbu. Viņš ir nopūdelējis lielāko izdevību savā dzīvē, arī personīgās attiecības cietušas krahu. Nevēlēdamies šķetināt samilzušās grūtības, viņš inscenē savu nāvi un, nopircis viltus identitāti, uzsāk jaunu skaistu dzīvi kā profesionāls golfa spēlētājs Artūrs Ņūmens. Iepazīšanās ar simpātisku, taču neceļos noklīdušu jaunu sievieti Maiku, ienes negaidītu pavērsienu viņa jaunizlolotajā dzīves gājumā. Abi likteņa nesaudzētie svešinieki satuvinās un uzsāk kopīgus klejojumus. Savādais pārītis izklaidējas, saimnieku prombūtnes laikā ielaužoties viņu mājās un tēlojot svešas dzīves, lai galu galā tiktu skaidrībā paši ar sevi. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

VII starptautiskais īsfilmu kinofestivāls “Open Place”
No 14. līdz 18. augustam
Jau septīto reizi Rēzeknē norisināsies starptautiskais īsfilmu kinofestivāls “Open Place”. Festivāla mērķis ir popularizēt un sekmēt Baltijas jūras reģiona valstu kino attīstību, rosināt jaunu un talantīgu kino nozares profesionāļu pieredzes apmaiņu un sadarbību, kā arī veicināt Rēzeknes atpazīstamību.

Open Place 2019. Kinofestivāla atklāšanas koncerts
Trešdiena, 14. augusts 19.00, Lielā zāle 7,00–12,00 €
Atklāšanas koncertā piedalīsies zināmie Krievijas aktieri - Jevgēnijs Kuliks, Alika Smehova, Olga Prokofjeva, Oļegs Haritonovs, Lika Rula, Iļja Jermolovs un citi. Koncertu vadīs Krievijas kino un teātra aktieris Maksims Averins un Rīgsa M. Čehova krievu teātra aktrise Veronika Plotņikova.

Studentu filmas. Ārpuskonkursa īsfilmu programma I. Open Place 2019
Ceturtdiena, 15. augusts 13.00, Mazā zāle 2,00 €

“Open Place 2019” konkursa īsfilmu programma
Ceturtdiena, 15. augusts 16.00, Mazā zāle 2,00 €
Piektdiena, 16. augusts 16.00, Mazā zāle 2,00 €

“Open Place 2019” ārpuskonkursa filmu programma
Ceturtdiena, 15. augusts 20.00, Mazā zāle 2,00 €
Piektdiena, 16. augusts 20.00, Mazā zāle 2,00 €
Sestdiena, 17. augusts 12.00, Mazā zāle 2,00 €

“Open Place 2019” ārpuskonkursa īsfilmu programma
Piektdiena, 16. augusts 13.00, Mazā zāle 2,00 €
Sestdiena, 17. augusts 10.00 un 16.00, Mazā zāle 2,00 €

Pilnmetrāžas spēlfilmas “Reiz Rēzeknē“ pirmizrāde
Sestdiena, 17. augusts 19.30, Lielā zāle 2,00 €

Tai pašā vietā, tai pašā laikā. Izrāde (Krievija). Open Place 2019
Ceturtdiena, 15. augusts 19.30, Lielā zāle 2,00 €
Reiz kādā mazā provinces viesnīcā satiekas viņš un viņa. Tā sākas romāns, kurš ilgst ceturtdaļgadsimtu. Mainās politiskās iekārtas, sociālie statusi, materiālais stāvoklis, dzimst un izaug bērni. Nemainīga galveno varoņu dzīvē ir tikai viena lieta – viņi nākamgad atkal tiksies tai pašā laikā, tai pašā vietā. Viena diennakts gadā, kas ļauj viņiem dzīvot līdz nākamajai tikšanās reizei. Galvenajās lomās – Maksims Averins un Anna Jakuņina. Režisors – Miroslavs Maličs.

Open Place 2019. Pjotra Zaharova koncerts
Piektdiena, 16. augusts 18.00, Lielā zāle 10,00–20,00 €
Pjotrs Zaharovs ir Krievijas TV šova “Golos” 2018. gada sezonas uzvarētājs. Dziedātāja vokālā daiļrade ietver krievu un ārzemju klasiku (Čaikovskis, Verdi, Doniceti u.c.), operas un operetes, Šūberta, Gliņa, Varlamova, Sviridova, Rahmaņinova un citu komponistu romances, kā arī dažādas estrādes dziesmas.

Open Place 2019. Kinofestivāla noslēguma pasākums
Svētdiena, 18. augusts 16.00, Lielā zāle 5,00–10,00 €
Kinofestivāla “Open Place 2019“ noslēguma pasākumā piedalās: Aleksandrs Postolenko, Larisa Kadočņikova, Dmitrijs Nesterovs, Katja Semjonova, Ija Ninidze, Sergejs Šnirevs un citi. Koncertu vada Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa un kino un teātra aktieris Andris Bulis.

“Adelainas gadi”. Ģitārists Gints Smukais. Kino un mūzikas vakars uz Jumta terases
Piektdiena, 16. augusts 21.30, Jumta terase 7,00 €, GORS
Filma ir par jaunu sievieti 20. gs. sākumā, kura, būdama 29 gadus veca, piedzīvo autoavāriju, pēc kuras brīnumainā kārtā iegūst spēju nenovecot. Teju astoņdesmit gadus Adelaina dzīvo noslēgtībā, liedzot sev pietuvoties tuvāk. Adelainas meita ir vienīgā, kas par to zina. Pēc vientulībā pavadītiem gadiem Adelaina beidzot sastop vīrieti, ar kuru kopā vēlētos novecot. Adelaina atgūst kaisli dzīvot un mīlēt, taču brīdī, kad viņas noslēpums varētu tikt atklāts, pieņem lēmumu, kas izmainīs visu viņas dzīvi. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

“Ledus”. Kino vakars uz Jumta terases
Sestdiena, 17. augusts 22.00, Jumta terase 5,00 €, GORS
Nadja, parasta meitene no Irkutskas, neatlaidīgi un pacietīgi trenējoties, ir guvusi ievērojamus panākumus. Talantīgo daiļslidotāju ir pamanījis leģendārs sportists, un Nadja ir vien soļa attālumā no visu savu sapņu piepildījuma… Bet partnera kļūda noved viņu slimnīcas gultā, pārvelkot treknu svītru sportam un visiem viņas plāniem. Taču tad Nadjas dzīvē ienāk hokejists Saša, slimnieku kopējs. Sākumā viņi nevar viens otru ciest, nemaz nenojaušot, ka šī nepatika pamazām pāraugs skaistā mīlestībā. Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Festivāls “LNSO vasarnīca 2019”
No 23. līdz 25. augustam
Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) festivāls “LNSO vasarnīca” jau otro gadu notiks Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, un tajos izskanēs plaša akadēmiskās un neakadēmiskās mūzikas programma. Festivālā būs četri programmas virzieni: simfoniskais, izglītojošais, jaunradošais un izklaidējošais. Ikviens neatkarīgi no vecuma varēs atrast sev ko interesantu. Uz “Vasarnīcu” aicinātas ģimenes, draugi, LNSO pastāvīgie klausītāji un visi, kas gatavi atklāt jaunas mākslas teritorijas.

“Jānis Ivanovs un jaunie”. Festivāla “LNSO vasarnīca 2019” atklāšanas koncerts
Piektdiena, 23. augusts 19.00, Mazā zāle 5,00–10,00 €, GORS
Festivāla “LNSO vasarnīca” atklāšanas koncertā meistarklašu ansamblis spēlēs jauno talantu kompozīcijas, savukārt Rēzeknes kamerorķestris Jāņa Stafecka vadībā sniegs Jāņa Ivanova noslēpumaino un iespaidīgo mistēriju stīginstrumentiem Poema luttuoso.

“Maģiskā nakts”. LNSO Vasarnīca mūziķu apvienība. Kino un mūzikas vakars uz Jumta terases
Piektdiena, 23. augusts 21.30, Jumta terase 7,00 €, GORS
Kino un mūzikas vakaru uz GORS Jumta terases muzikālo daļu ar savu uzstāšanos noslēgs festivāla “LNSO vasarnīca” mūziķu apvienība. Kā arī būs iespēja redzēt filmu, kurā film noir elementi sajaucas ar satīrisku komēdiju, atspoguļo itāļu kino zelta laikmetu stāstā par trim daudzsološiem scenāristiem, kas kļūst par galvenajiem aizdomās turētajiem slavena producenta slepkavības izmeklēšanā. Notikumi risinās pagājušā gadsimta 90. gados, kad Pasaules kausa fināla vakarā no Tibras izceļ producenta līķi... Filma itāļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

“Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju”. Muzikāla izrāde visai ģimenei. LNSO vasarnīca 2019
Sestdiena, 24. augusts 17.00, Mazā zāle 10,00 €, GORS
Svētdiena, 25. augusts 15.00, Mazā zāle 10,00 €, GORS
Pirmizrādi piedzīvos komponista Edgara Mākena un Latvijas Leļļu teātra galvenā režisora Ģirta Šoļa jaunā muzikālā izrāde visai ģimenei “Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju”. Izrādes pamatā ir zviedru mūsdienu rakstnieces Barbru Lindgrenas asprātīgais un ēverģēlīgais piedzīvojumu stāsts “Loranga”. Uz izrādi tiek aicināti pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērni ar vecākiem. Izrādē tiks iesaistīti gan LNSO mūziķi, gan skatītāji, un darbību virzīs aktieri.

“Meža ekspedīcija vasarnīcā”. LNSO vasarnīca 2019
Sestdiena, 24. augusts 14.00, 1. stāva foajē, bezmaksas, GORS
Festivāla laikā būs iespēja izzināt mežu kopīgā piedzīvojumā – meža ekspedīcijā, sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži”. Pārgājiens notiks mežsaimnieku vadībā ar meža izziņas pieturām. Ekspedīcijas dalībnieki pildīs daudzveidīgus uzdevumus un gūs izpratni par meža kā “zaļā zelta“ nozīmi Latvijas pagātnē un nākotnē!

“Bēthovena Heroiskā, Carion un LNSO”. LNSO vasarnīca 2019
Sestdiena, 24. augusts 19.00, Mazā zāle 10,00–20,00 €, GORS
Latvijas, Zviedrijas un Dānijas komponistu trio radījis skaņdarbu, kas veltīts atraktīvajam pūšaminstrumentu kvintetam Carion un Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim. Latviju pārstāv viens no mūsu zemes izcilākajiem skaņražiem Andris Dzenītis, Zviedriju – jaudīgā Brita Bīstrema, Dāniju – vitālais Anderss Nordentofts.

“Brīnumu rats”. Kino vakars uz Jumta terases
Sestdiena, 24. augusts 22.00, Jumta terase 5,00 €, GORS
Pagājušā gadsimta 50. gadu Amerika, Konīailendas izklaides parks - uz šī košā un ņirbošā fona risinās spraiga attiecību drāma, kurā cieši savijas četru varoņu dzīves. Džinija ir emocionāli nestabila izbijusi aktrise, kas tagad strādā par viesmīli jūras velšu ēstuvē, viņas prastais vīrs Hamptijs ir karuseļu operators, izskatīgais glābējs Mikijs sapņo kļūt par dramaturgu, bet Kerolaina, Hamptija meita, ilgu laiku bija atsvešinājusies no tēva, bet nu spiesta slēpties viņa dzīvoklī no gangsteriem. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

“Bernsteins, Gēršvins, Elingtons, Bjorka un Linda Leen”. Festivāla “LNSO vasarnīca 2019” noslēguma koncerts
Svētdiena, 25. augusts 17.00, Mazā zāle 12,00–25,00 €, GORS
2019. gada festivāla noslēguma koncertā LNSO apvienosies ar Latvijas Radio bigbendu (LRB), lai veidotu klasiska un laikmetīga simfodžeza programmu. Ne viens, ne otrs kolektīvs pats par sevi nav šī mūzikas virziena praktizētāji ikdienā (turklāt sastāva ziņā bigbendam pietrūkst stīginstrumentu, simfoniskajam orķestrim – metālpūtēju ar pieredzi šādā mūzikā), taču apvienojoties ir iespējams izveidot augstas kvalitātes koncertprogrammu, kurā abu kolektīvu spēcīgās īpašības spēj klausītājiem sniegt spēcīgu muzikālu pārdzīvojumu.

Viesizrāde “Vēstures izpētes komisija”
Sestdiena, 31. augusts 16.00, Lielā zāle 12,00–25,00 €, GORS
Jaunā Rīgas teātra viesizrāde “Vēstures izpētes komisija” ir par “čekas maisu” epopeju. Kad maisi tiek atvērti, rodas jautājums – ko ar tur atrodamajiem faktiem darīt? Izrāde liek aizdomāties par vēstures un tagadnes saikni. Par to, kā iespējams manipulēt ar cilvēkiem un kā iespējams manipulēt ar vēsturi. Gan toreiz, gan tagad. Izrādē piedalās – Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Guna Zariņa, Jevgēņijs Isajevs un Inga Tropa.