Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

24. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla Galā koncertā piedalīsies mākslinieki no sešām pasaules valstīm

Redakcija
Redakcija

1.aprīlī Latvijas Nacionālajā operā norisināsies krāšņais 24.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla Galā koncerts „Ballet Stars Gala”, kurā piedalīsies izcili baleta mākslinieki no sešām pasaules valstīm: Ungārijas, ASV, Rumānijas, Francijas, Igaunijas un, protams, Latvijas. Koncerta sākums – plkst.19.

Amerikas Savienotās valstis pārstāvēs dejotāji Almeida Adiarīsa (Almeida Adiarys) un Domitro Tarass Svaress (Domitro Taras Suarez), Ungārijas Nacionālo baletu koncertā prezentēs baleta solisti Felmeri Lili (Felmery Lili) un Balāsi Gergē Ārmins (Balázsi Gergő Ármin). Pirmo reizi Latvijā viesosies “Ballet Nice Mediterranee” (Francija) pārstāvji Drimāna Evelīna (Drummen Eveline) un Kirogā Maksims (Quiroga Maxime), Rumānijas Nacionālās operas baleta solisti Kristina Dumaru (Cristina Dumaru) un Bogdans Kanila (Bogdans Canila), kā arī mūsu kaimiņvalsts Igaunijas operteātra “Estonia” dejotāji Alekss Fehrs (Alex Fehr) un Džeks Treilens (Jack Traylen). Savukārt Latvijas Nacionālo baletu pārstāvēs solisti Annija Kopštāle, Jūlija Brauere, Avetiks Karapetjans un Raimonds Martinovs, tāpat koncertā piedalīsies Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņi.

„Mūsu spārnotā devīze, kā allaž, ir „No klasikas līdz avangardam”. Tie būs īsti dejas svētki!” sola un aicina Baleta festivāla direktore Lita Beiris. Biļetes uz koncertu var iegādāties “Biļešu Paradīzes” tīklā.

Atgādināsim, ka šonedēļ festivāla programmā iekļauti vēl divi pasākumi: 27.martā plkst.17 Mencendorfa namā tiks atklāta leģendārajam horeogrāfam Vāclavam Ņižinskim veltīta izstāde, savukārt 28.martā klubā Film NOIR (kinoteātrī “Splendid Palace”) varēs noskatīties filmu „Sašas Waltz portrets dejas mākslā”. Saša Valca ir viena zināmākajām un neparastākajām horeogrāfēm Eiropā. Viņas horeogrāfijas skatītājus pārsteidz ar arvien jaunu estētikas izpratni sajūtas urdošās telpās. Sašu Valcu interesē ne tikai sadarbība ar dejotājiem, bet arī dialogs ar visām mākslinieciskajām formām. Seanss notiek sadarbībā ar Goethe-Institut Riga. Seansa sākums – plkst.18.

Informācija par festivālu pieejama arī Facebook / Starptautiskais Baltijas baleta festivāls un Baleta festivāls – Par festivālu