Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Video: Ceļā uz #DzSv: kā top Dziesmu un deju svētki

Redakcija
Redakcija
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki tuvojas vēja spārniem. LMT Straume piedāvā jaunāko stāstu video sērijā par vērienīgo gatavošanos svētkiem. Šoreiz iepazīsimies ar plašo svētku organizatoru komandu un ierakstīsim unikālu novēlējumu visiem Dziesmu un Deju svētku svinētājiem. Lieliem svētkiem liela komanda. Kā Mārai Slejai stāsta XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Evu Juhņēviča, ik dienu svētku radīšanas darbos ir iesaistīti gandrīz 200 cilvēku. Bet svētku norises laikā kopā ar brīvprātīgo pulku organizatoru saimi, gluži kā "bišu stropu", veidos teju 3000 iesaistīto. Nenogurstoši pie svētku programmas strādā Deju svētku virsvadītājs Jānis Ērglis un koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss, svētku dalībnieku atklāšanas koncerta režisors Viesturs Meikšāns un koncerta producente Sandija Martinsone, svētku dalībnieku atklāšanas koncerta muzikālie vadītāji Kārlis Lācis un Jānis Ozols. Un vēl daudzi citi pasākuma rīkošanā iesaistītie, ko Māra apciemo, lai ieskatītos svētku aizkulisēs.

Māra Sleja kopā ar mediju mākslinieci Paulu Vītolu aicinājušas organizatorus neparastā, ar saules gaismu darbināmā ierakstu sistēmā, ierunāt savas pacilātās emocijas un novēlējumus. Šis ieraksts kļūs par īpašu dāvanu Latvijas Nacionālajam kultūras centram, lai glabātu unikālo liecību mūžīgi.

LMT Straume astoņu video stāstu sērijā ielūkosies svētku organizēšanas aizkulisēs un uzzinās par kolektīvu gatavošanos Dziesmu un deju svētkiem. Svētku organizatoru video stāsts skatāms arī lietotnē LMT Straume un internetā. Skatītāji aicināti dalīties savos iespaidos Twitter diskusijās, lietojot tēmturus #DzSv un #AtspēkoMītu.
Vērtējums: