Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Endrū Loida Vēbera dziesmas pirmatskaņojums Latvijā

Redakcija
Redakcija

28.februārī plkst.19 VEF Kultūras pilī notiks elegants un joku pilns koncerts TENORU GADS, kurā apvienojušies dziedoši un asprātīgi aktieri un izcili operas solisti. Īpašs notikums koncertā būs Endrū Loida Vēbera dziesmas “Amigos para siempre” pirmatskaņojums Latvijā un latviskā versijā, kas skanēs koncerta finālā (dziesmas latviskā teksta autore ir Elizabete Trumpe). Dziesma tika sarakstīta 1992.gada Barselonas Olimpiskajām spēlēm, un toreiz to izpildīja Hosē Karerass un Sāra Braitmena, savukārt tagad to izpildīs visi koncerta dalībnieki. Īpaši priecīgs par iespēju dziedāt šo skaisto un maz skanējušo dziesmu ir šā koncerta īpašais viesis – dziedātājs Ingus Pētersons, kurš šomēnes svin 60 gadu jubileju. “Manuprāt, dziesmas latviskā versija ir ļoti gaumīga un labskanīga,” atzīst dziedātājs.

Koncertā piedalīsies arī LNO solisti Raimonds Bramanis un Juris Jope, aktieri Raimonds Celms un Kristians Kareļins no Latvijas Nacionālā teātra un liepājnieks, Jaunā Muzikālā teātra aktieris Marģers Eglinskis. Dziesmu pavadījumu nodrošinās pianista Anatolija Livčas instrumentālā grupa (ģitāra – Artūrs Kutepovs, sitaminstrumenti – Uģis Krūskops), klausītājiem piedāvājot gan jaunas, gan klausītāju jau iemīļotas dziesmas, īpašā sabalsojumā un aktieriskā interpretācijā, gan dziesmas no klasiskā tenoru repertuāra.

Skatītājiem noteikti pārsteigums būs Dona un repera Ozola dziesma "Salauzta sirds", kuru izpildīs Juris Jope un Raimonds Celms savā interpretācijā (atgādināsim, ka šis skaņdarbs nesen notikušajā “Zelta mikrofona” ceremonijā saņēma balvu kategorijā “Gada dziesma”).

Vēl koncertā skanēs neapolitāņu romances Raimonda Bramaņa izpildījumā, savukārt Ingus Pētersons priecēs klausītājus ar Jāņa Lūsēna izjusto dziesmu “Neatrastai”, kā arī grandiozo “Time to say goodbay” (“Con te partiro” – Francesco Sartori mūzika un Lucio Quarantotto vārdi).
.
Koncertā programmā iekļautas arī dziesmas “Karameles”, “Tavas mājas manā azotē”, "Brīvdiena", “Mazā”, “O, Sole mio”, “Besame mucho” un daudzas citas jaunā interpretācijā un daudzbalsībā.

Koncertā skatītāji no māksliniekiem varēs sagaidīt ne tikai skaistas dziesmas jaunās versijās, bet arī jokus un asprātības. Koncertu cikls aizsākās, gaidot Jauno gadu, tālab koncerta programmā ir ietverti stāsti par horoskopa zīmēm, atnākušo Cūkas gadu un visu, kas ar to saistās. Mākslinieki ar smaidu ir atraduši pozitīvo visās dzīves jomās, radot optimistisku gaisotni un cerīgu skatu nākotnē.

Koncertā netrūks arī emocionālas notis un aizkustinoša pacēluma, ko nodrošinās mākslinieku vokālie talanti, meistarība un, noteikti, dziesmu izvēle.

Pasākuma vadītāja lomā iejutīsies atraktīvais un spilgtais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kristians Kareļins.

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk