Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Deju kolektīva OGLĪTE jubilejas koncerts gada izskaņā

Redakcija
Redakcija

Deju kolektīvu apvienība „LIESMA” rīko vidējās paaudzes deju kolektīva „OGLĪTE” 21 gada jubilejas koncertu „MŪSU SIRDIS SAVIJĀS DEJĀ”. Pirmajā daļā tiksimies ar „OGLĪTES” draugu kolektīviem, kuriem ir bijusi vai pašreiz ir mākslinieciskā saikne, baudīsim latviešu dejas vecmeistaru un jauno horeogrāfu skaistākās dejas, redzēsim vienkopus uz vidējās paaudzes deju kolektīva „OGLĪTE” dejotājiem veidotās Jāņa Marcinkeviča dejas, kuras ir ieguvušas augstākos apbalvojumus dažādos jaunrades deju konkursos Latvijā, Kanādā un ASV, kā arī dejas, kas bijušas Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku deju lieluzvedumu repertuārā, atcerēsimies kopīgos mirkļus no koncertiem Latvijā un ārzemēs.

Koncerta starpbrīdī VEF kultūras pils vestibilā tiksimies ar vidējās paaudzes deju kolektīva „OGLĪTE” īpašajiem viesiem no Latgales - Viļakas novada Medņevas pagasta folkloras kopu un kapelu „EGLE” no Semenovas. Kopā ar jubilejas koncerta skatītājiem svinēsim „OGLĪTES" pilngadības svētkus, baudīsim latgaliešu dziesmu un mūzikas burvību un cienāsimies ar Latgales saimnieču gatavotajiem gardumiem un īpašo dzērienu.

Jubilejas koncerta otrajā daļā „OGLĪTE" un folkloras kopa un kapela „EGLE” kopā ar draugu deju kolektīviem, iejutīsies latgaliskā vidē caur Latgales folkloru – rotaļām, dziesmām un dejām, kā arī izdejos dažādu paaudžu horeogrāfu veidotās dejas, kurām par pamatu ir izmantoti Latgales folkloras materiāli un mūsdienu autoru latgaliešu dziesmu un mūzikas apdares. Līdzās šīm dejām, pirmo reizi būs skatāmas vidējās paaudzes deju kolektīva „OGLĪTE” mākslinieciskā vadītāja Jāņa Marcinkeviča jaunās dejas, kas veidotas par godu kolektīva 21 gadu jubilejas koncertam „MŪSU SIRDIS SAVIJĀS DEJĀ”.

Koncerta dalībnieki - VPDK „Druva” no Saldus, TDA „Vija” vidējās paaudzes grupa no Rīgas, VPDK „Auda” no Rīgas, VPDK „Vidums” no Tukuma, VPDK „Daugavieši” no Līvāniem, bērnu TDA „Dzirkstelīte”, bērnu DA „Dzīpariņš”, TDA „Liesma”, „Liesmas” studija „Dzirkstis” no Rīgas.

Atbalsta - Rīgas dome un VEF kultūras pils

Vairāk informācija https://www.bilesuparadize.lv/event...

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk