Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Jauniešu koris BALSIS šonedēļ sastopams divos neparastos projektos

Redakcija
Redakcija

20. oktobrī 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā BALSIS piedalīsies koncertā Gido Kokara Dziesmusvētku mantojums – Noslēguma koncerts, bet 21. un 22. oktobrī ar skaņām piepildīs Dzintaru koncertzāli Jūrmalā.

Gido Kokara Dziesmusvētku mantojums – Noslēguma koncerts būs skats uz GIDO veidoto šī koncerta ideālo programmu. Maestro atstātajās piezīmēs, četru gadu laikā tapusi izlolota, līdz ideālam izstrādāta dziesmu izlase. Ar nerimstošu enerģiju Gido Kokars veidojis Mežaparka estrādei piemērotu Dziesmu svētku Noslēguma koncerta programmu, pievēršot uzmanību vissmalkākajām detaļām un atstājot norādes par vēlamo atskaņotājmākslinieku sastāvu, muzikālā materiāla māksliniecisko interpretāciju.
Koncertā satiksies Jauniešu koris BALSIS, Jasmīnas koris, Nacionālo Bruņoto spēku orķestris, diriģenti Agita Ikauniece-Rimšēviča, Uldis Kokars un Guntis Kumačevs, solisti Kristīne Gailīte, Viktorija Pakalniece, saksofonu kvartets Next move un citi. Mākslinieciskais vadītājs un diriģents Ints Teterovskis, režisors Juris Jonelis, koncertu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis. Koncerta scenogrāfija veidota ar video projekcijām, kuru pamatā ir maestro radošā ceļa, meklējumu, iespaidu atspoguļojums, dokumentāli ieraksti.

Savukārt 21. un 22. oktobrī Jauniešu koris BALSIS kopā ar Jāni Šipkēvicu, ilggadējo The Real Group solisti Katarinu Henrisoni un Voice Improvisation Ensemble no Zviedrijas mijiedarbosies mākslinieces Lienes Mackus lielizmēra skulptūru izstādē. Kopīgi veidotā muzikālā performance Pārmaiņu ainavas būs unikāla Dzintaru koncertzāles kā telpas izpēte, bet vienlaikus notiekošais process būs pašizpētes un saplūšanas spēju robežu pārbaude. Šis kopprojekts konstruēs balsis un telpu, veidojot klimatu, kurā ļaujoties transformācijai, iespējams nonākt meditatīvā stāvoklī. Cilvēkiem plūstot laikā un telpā starp fiziski sajūtamo skulptūru materiālo struktūru un radītajām skaņām, notiks reālā mirkļa pārveide.
Abas dienas Ikviens ir aicināts atstāt ārpusē iepriekšējos priekšstatus par to, ko var sagaidīt no izstādes. Nākt iekšā.. un drosmīgi vērot, dzīvot, dziedāt, kustētīes līdzi!
Ar performanču 45 minūšu grafiku, starplaikiem un pārējām Latvijas valsts simtgades festivāla Latvijas Goda aplis aktivitātēm iespējams iepazīties dzintarukoncertzale.lv kalendārā.

Abos notikumos ieeja bez maksas!

Vairāk par BALSIS aktuālitātēm balsis.lv

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk