Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

“Origo Summer Stage” klausītājus šonedēļ priecēs mākslinieki no “Saulkrasti Jazz Festival 2019”

Redakcija
Redakcija

“Origo Summer Stage” 10. jubilejas sezonā šo ceturtdien, 18.jūlijā, plkst. 18.00 uz skatuves uzstāsties džeza mūzikas festivāla “Saulkrasti Jazz Festival 2019” mākslinieki. Šoreiz klausītājus priecēs skaņu gammas no Amerikas - “New Mexico Quartet” pianists Evans Forts, bundzinieks Jonas Minkus, basists Mateo Rembe, saksofonists Pauls Lavato un “UNO Jazz Combo I” ar vadītāju Darren Pettit.

Šīs nedēļas ietvaros, no 15. līdz 20. jūlijam, norit 22. starptautiskais džeza mūzikas festivāls “Saulkrasti Jazz Festival”, un tā dalībnieki jau ikgadēji festivāla laikā piedalās arī koncertos Rīgas centrā - uz “Origo Summer Stage” skatuves. “Saulkrasti Jazz Festival” galvenie viesi - ansamblis "Moshulu" - ieradīsies tieši no džeza mūzikas dzimtenes ASV. Uzstāsies arī mākslinieki no Beļģijas, ASV, Izraēlas, Lietuvas, Francijas, Polijas, Igaunijas un, protams, Latvijas. Notiks arī Baltijas bundzinieku saiets un ikgadējās meistarklases.

“Saulkrasti Jazz Festival” ir viens no festivāliem, kur jaunrade satiekas ar augstu izpildījuma līmeni, un tieši Saulkrastos festivāla laikā tiek svinēta džeza mūzikas kultūra Latvijā. Jauni mākslinieki, citāds redzējums un unikāls skanējums - tā īsumā var raksturot daudzsološos Amerikas censoņus “New Mexico Quartet”, kuri šonedēļ ieskandinās “Origo Summer Stage” skatuvi. Klausītājus priecēs arī “UNO Jazz Combo I” ar vadītāju Darenu Petitu (Darren Pettit) priekšgalā. “Jazz Combo I” izpildījumā dzirdama tikai pašu dalībnieku radīta un aranžēta mūzika. Uz koncertiem aicinām katru, kuram tuvs džezs, kā arī visus interesentus, kuri vēlas iepazīt šo mūzikas žanru," stāsta Aleksandrs Ņemirovskis, t/c "Origo" vadītājs.

Nākamais koncerts uz “Origo Summer Stage” skatuves būs 26.jūlijā plkst. 18.00, kurā skatītājus priecēs instrumentālās mūzikas apvienība “FunCOOLio” ar kompozīcijam “funk” un “fusion” stilā, iekļaujot džeza elementus. Grupā ir seši dalībnieki: Georgijs Panfilovs – elektriskā/akustiskā ģitāra, Deniss Gradaļevs – basģitāra, Jurijs Osipovičs – bungas, Vladimirs Tuzovs – Hammond ērģeles, Freds Hormains (Fred Hormain) – saksofons, Jūlija Zakirova – vokāls.

“Origo Summer Stage” programmā tiks pārstāvēti dažādi mūzikas un mākslas žanri – no simfoniskās mūzikas līdz fanka un džeza mūzikas koncertiem, kurus apmeklētājiem būs iespēja klausīties bez maksas turpat “Origo” laukumā vai doties koncertus baudīt kādā no restorānu “Double Coffee” vai “Gan Bei” vasaras terasēm.
T/C “Origo” piedāvā arī papildu aktivitātes. Viena no tām - “brīvā skatuve” pirmajā stāvā pie veikala “Rimi”, kur ikviens interesents var ļauties iedvesmai un uz brīvi pieejamajām klavierēm spēlēt savas iecienītas melodijas vai arī pretēji - radīt oriģināldarbus. Savukārt T/C “Origo” grīdas rotā klavieru taustiņu fragmenti, kas, izstaigājot veikalus, ļauj ikvienam apmeklētājam izspēlēt savas unikālās melodijas. “Origo Summer Stage” laikā vienas no kāpnēm ir rotātas klavieru tematikā.