Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Cēsu Mākslas festivāla TĪRKULTŪRAS 36 stundu instalācijā 19 mākslinieki, 87 tonnas betona un 1000 jaunu skaņu

Redakcija
Redakcija

Šonedēļ tiek uzsākta īpašas betona skatuves būvniecība šī gada Cēsu Mākslas festivāla gaidītākajam notikumam - Latvijas radio Klasika raidījuma TĪRKULTŪRA 36 stundu dzīvās skaņas instalācijai. Tajā no 27. līdz 29. jūlijam varēsim baudīt 19 starptautiski atzītu mūziķu un mākslinieku no 10 valstīm.

Cēsu Mākslas festivāls apgūst arvien jaunas vietas pilsētvidē, veidojot telpu laikmetīgajai mākslai un kultūras eksperimentiem. Īpaši TĪRKULTŪRAS mūzikas un vizuālās mākslas notikumam Lenču ielā, laukumā starp garāžām un veco Cēsu maizes ceptuvi tiek būvēta betona skatuve, kas kalpos kā pamats un simbolisks pamatakmens mākslas mājvietai - galerijai, kuras estētikā atdzīvosies jaunrade mūzikas, video, gaismas, skaņas un vizuālās mākslas formās. Skatuves būvniecībai tiks izlietotas 87 tonnas betona.

Pasākuma 36 stundu programma veidota, pieskaņojoties diennakts ritmam. Cēsīs uzstāsies bungu kulta meistars Andrea Belfi no Itālijas, eksistenciālais avangardists Džons Mauss (John Maus) no Amerikas, deviņpadsmitgadīgais Lorēns Odērs (Lauren Auder) ar romantisku popa dzeju un spa-popgrupa Gents no Kopenhāgenas ar mūziku salauztām sirdīm. Skaņu arhitekts Breds Nats (Brad Nath) sniegs savu pašradīto mūzikas instrumentu performanci. Naksnīgos audiovizuālos ceļojumos vedīs digitālo pasauļu sintezētāji Visible Cloaks un žanram nepakļaujamie Motion Graphics no Ņujorkas ar digitālām fantāzijām. Redzēsim arī urbāni poētiskā elektroniskās mūzikas mākslinieka Visionist sadarbībā ar Pedru Maija (Pedro Maia) veidotos video darbus.

Par nakts un rīta maiņām parūpēsies viens no šī brīža aizraujošākajiem dj Manfredas, elektroniskās mūzikas dj no Parīzes underground Kolins Džonko (Colin Johnco) un Sofija Iljasa (Sofia Ilyas) no ierakstu kompānijas FLOAT un Soho Radio Londonā.

Būs arī virkne izcilu, starptautiski atzītu talantu no Latvijas - arfiste Elizabeta Lāce, noslēpumaini franciskais duets Domenique Dumont, komponists un ģitārists Edgars Rubenis, vizuālie mākslinieki MAREUNROL'S, Krista un Reinis Dzudzilo, un Atis Jākobsons. Tiks rādīti amerikāņu avangarda kino mākslinieka Džeimsa Beninga darbi, bet ar īpašu videoperformanci viesosies japāņu eksperimentālo filmu mākslinieks Takaši Makino (Takashi Makino).

Lai iepazītu Cēsu Mākslas festivālā gaidāmās TĪRKLULTŪRAS instalācijas māksliniekus un jau sajustu tajā gaidāmo noskaņu, trešdien, 18. jūlijā, no plkst 20:00 kultūras bārā “Brick Bar” bijušajā tekstilrūpnīcā “Boļševička” ikviens aicināts uz pre-party. Vakara gaitā - TĪRKULTŪRAS īpašā alus prezentācija sadarbībā ar Valmiermuižas alus darītavu, un iespēja konkursā tikt pie ielūguma uz gaidāmo notikumu Cēsīs.
Vairāk informācijas par TĪRKULTŪRAS dzīvās skaņas instalāciju 27.–29. jūlijā Home un Cēsu Mākslas festivāls

Biļetes nopērkamas “Biļešu Paradīze” tirdzniecības tīklā un internetā Bilesuparadize.lv

27.–29.07.
36 STUNDU SKAŅAS INSTALĀCIJA
UNEXPECTED SOURCES / NEGAIDĪTIE AVOTI
Lenču iela 6

27. JŪLIJS

19.00
TĪRKULTŪRA (ievada video)

20.00
MAREUNROL’S (mūzika / vizuālā māksla / performance)

21.00
ANDREA BELFI (mūzika / performance)

22.00
REINIS UN KRISTA DZUDZILO (vizuālā māksla / performance)

23.10
VISIBLE CLOAKS (mūzika / vizuālā māksla / performance)

00.30
DOMENIQUE DUMONT (mūzika / vizuālā māksla / performance)

01.30
TAKAŠI MAKINO (vizuālā māksla / performance)

02.00
SOFIJA ILJASA (dj. set)
KOLINS DŽONKO (dj. set)

28. JŪLIJS

11.00
DŽEIMSS BENINGS (kino / video)

13.00
DŽEIMSS BENINGS (saruna)

14.00
ELIZABETA LĀCE (mūzika / vizuālā māksla / performance)

15.00
EDGARS RUBENIS (mūzika / vizuālā māksla / performance)

16.00
BREDS NATS (mūzika / vizuālā māksla /performance)

17.00
KOLINS DŽONKO (mūzikas performance)

18.00
ATIS JĀKOBSONS (vizuālā māksla / performance)

19.00
LORENS ODĒRS (mūzika)

20.15
GENTS (mūzika / performance)

21.30
DŽONS MAUSS (mūzika / performance)

22.45
MOTION GRAPHICS (mūzika / vizuālā māksla / performance)

00.00
VIZIONISTS & PEDRU MAIJA (mūzika / vizuālā māksla / performance)

01.00
MANFREDAS (dj. set)

29. JŪLIJS

11.00
DŽEIMSS BENINGS (kino / video)

13.30
Tīrkultūras sarunas ar instalācijas māksliniekiem

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk