Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Labdarības koncerts Vijas Vētras atbalstam “Deju vētra - 2019”

Redakcija
Redakcija

Jaundibinātais “Vijas Vētras FONDS” aicina leģendārās Vijas Vētras un dejas cienītājus atbalstīt ieceri par Vijas Vētras atgriešanos uz dzīvi Latvijā! Šim nolūkam Vijas Vētras dzimšanas dienā 6.februārī tiek organizēts labdarības deju koncerts “Deju vētra - 2019”, kas norisināsies kultūras pilī “Ziemeļblāzma” plkst. 19.00. Koncerts būs sirsnīga dāvana no dzimtās zemes, un saziedotie līdzekļi – iedrošinājums atgriezties.

“Vijas Vētras FONDS” tika nodibināts 2018. gada 8. novembrī ar mērķi sniegt finansiālu atbalstu Vijai Vētrai, lai nodrošinātu mākslinieces pilnvērtīgu dzīvi Latvijā, popularizēt deju kā cilvēka garīgās un fiziskās attīstības veicinatāju, kā arī atbalstīt jaunus un talantīgus dejotājus.

Ik pavasari laikā, kad zied ceriņi, Vija Vētra no Ņujorkas ierodas Latvijā. Lai sniegtu atbalstu cienījamajai māksliniecei un arī šogad mēs varētu viņu satikt Latvijā, kā arī, lai popularizētu viņas daiļradi, “Vijas Vētras FONDS” aicina svinēt mākslinieces dzimšanas dienu labdarības koncertā šī gada 6.februārī.
Pasaulē slavenās latviešu dejotājas vārds saistās ar apbrīnojami spilgtu personību, neparasti plastiskām kustībām, stingru stāju un dziļām mīlestības jūtām pret dzimteni. Gan Latvijā, gan ārpus tās dzīvojošo latviešu tikšanās reizēs Vija Vētra ir gaidīts un mīļš viesis. Iedvesmas un dejas mīlestības avots.

Var droši apgalvot – Vija Vētra ir apdejojusi apkārt zemeslodei. Septiņdesmit piecu skatuves gadu laikā dejots gan Austrālijā, Amerikā, Indijā, gan Afejas templī Eginas salā Grieķijā, kā arī Lielbritānijas karalienei Elizabetei II Sadler’s Wells teātrī Londonā. Pasaules izstādē Ņujorkā 1964. gadā Baltijas valstu programmā dejota Latviešu svīta. Tomēr vissirsnīgākās jūtas Vijai Vētrai ir dejojot Latvijā. Par sensāciju ir kļuvusi Talsu baznīcā 2012. gadā izdejotā Andreja Eglīša un Lūcijas Garūtas tautas lūgšana “Dievs, Tava zeme deg!”.

Imants Ziedonis savulaik uzaicināja mākslinieci braukt uz Latviju pēc ilgajiem atšķirtības gadiem. Nu varam justies lutināti, jo Vija Vētra kopš 1990. gada katru gadu te ierodas. Māksliniece Latvijā dažādās pilsētās iestudē horeogrāfijas, dejo koncertos un sniedz dejas un arī dzīves meistarklases. 2018. gada 18. jūnijā māksliniece Latvijas simtgadei veltīja savu 95. dzimšanas dienas jubilejas koncertu Rīgas Latviešu biedrības namā. Izaugušas dejotāju paaudzes, kura iedvesmojusies un savu prieku dejot rādīs koncertā “Deju vētra - 2019” kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Koncertā piedalīsies Rīgas Latviešu biedrības TDA “Vija”, deju studija “Fandango”, Jūrmalas Kultūras centra BG deju studija, deju skola “Colour Point”, deju grupa “Amulets”, Flamenko deju klubs “Duende”, Indiešu kultūras centra “Bharata” deju studija, Vijas Vētras deju grupa “Rituāls”, Liepājas deju studija “Arabeska” u.c.

Vija Vētra dzimusi 1923. gada 6. februārī, Rīgā. 1944. gadā pirms padomju armijas ienākšanas Latvijā devusies bēgļu gaitās trimdā uz Vāciju, Traunšteinu. No Vācijas kopā ar daudziem latviešiem aizceļojusi uz Austrāliju, kur dzīvojusi sešpadsmit gadu, kuru laikā ir notikusi liktenīgā saskaršanās ar indiešu deju tradīcijām. 1962. gadā Vija Vētra atgriezusies Eiropā, kur dejojusi un pasniegusi dejotprasmi. Kopš 1964. gada Vija Vētra dzīvo Ņujorkā.
Triju Zvaigžņu ordeņa (1999) un Latvijas Republikas Ministru kabineta balvas (2018) par nozīmīgiem darbiem un nopelniem Latvijas valsts attīstībā kavaliere.

Par mākslinieci uzrakstītas grāmatas un uzņemtas dokumentālās filmas:
Vija Vētra, Nora Ikstena “Deja un dvēsele”, 2001., Atēna;
Ingrīda Punka “Slavenību rokraksti”, 2001., Jumava;
Lija Brīdaka “Vija Vētra: deja – mans mūžs”, 2013., Madris;
Dokumentāla filma par Viju Vētru Indijā, pateicībā par indiešu deju popularizēšanu;
“Vijaya”, 2004., režisore Ināra Kolmane;
“The World of Vija Vetra”, 2005., režisors Aleksandrs Kostičs.

Biļešu cena:
pieaugušajiem – 10,00 EUR
skolēniem, studentiem un pensionāriem – 5,00EUR
Biļešu iegāde “Biļešu serviss” kasēs un interneta vietnē, kā arī pie ieejas pirms koncerta.
Papildus informācija pa tālruni (+371) 29254718 vai e-pastu vvfonds@gmail.com
Ziedojumu konts

AS Swedbank: LV86HABA0551046176968
Vijas Vētras FONDS
Reģ.nr.40008282295
Viskalnu iela 17, Tīraine
Mārupes nov., LV-2167
Latvija
T +371 29189155
E: vvfonds@gmail.com
facebook.com

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk