Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Vjačeslavs Mitrohins 50 gadu skatuves darbības jubileju atzīmēs ar īpašu koncertprogrammu Latvijas simtgadei

Redakcija
Redakcija

Par muzikālo bandītu dēvētais mūzīķis Vjačeslavs Mitrohins šoruden ir sagatavojis pārsteigumu saviem klausītājiem un savas skatuves darbības 50 gadu jubilejā priecēs ar īpašu koncertprogrammu. Jubilejas koncerts notiks 25.septembrī VEF kultūras pilī, kad Latvijas valsts simtgadē mākslinieks kopā ar draugiem spēlēs latviešu blūzus.

Sirsnīgajā Jubilejas koncertā, kas būs profesionālu dziedātāju, un mūziķu veltījums klasiskās rock & blues ģitārspēles tradīcijai, izskanēs ne tikai kompozīcijas no mākslinieka jaunākās programmas Latviešu blūzi, kurā ietvertas Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Zigmāra Liepiņa, Ulda Stabulnieka un Aivara Hermaņa dziesmas blūza stilā. Kā eksotisku ‘’rozīnīti’’ šim projektam jāpiemin paša Vjačeslava Mitrohina dziedājums latviešu valodā ar vieglu krievu akcentu, kas liek vilkt analoģijas ar šī mūzikas novirziena rašanos pagājušā gadsimtā ASV afroamerikāņu vidē. Atskārsme par to, ka lielā daļā latviešu popmūzikas dziesmu rodamas apslēptas blūza vai spiričuela harmonijas, ritmika un forma, ģitāristam Vjačeslavam Mitrohinam radās jau pirms vairākiem gadiem, un jau ir ar lielu sajūsmu uztverta viņa koncertu apmeklētāju vidū.

Nenoliedzami, kā vieni no aizrautīgākajiem koncerta brīžiem, apmeklētājiem solās būt skaņdarbu atskaņošana no maestro kaverversiju „zelta” repertuāra, tostarp The Beatles, Gary Moore, Creadence, Clearwater, Revival Deep Purple u.c. kuros patiesi mūzikas gardēži varēs izbaudīt rokmūzikas ģitārspēles radītās skaņas, Mitrohina unikālajā ģitārspēles interpretācijā.

Koncertos piedalās Diāna Pīrāgs, Aivars Hermanis, Raimonds Macats, īpašais ciemiņš no Lietuvas ģitārista Virgilijusa Jutasa, kā arī citi mūziķi. Nākamie koncerti gaidāmi oktobrī un novembrī Alūksnē, Jelgavā un Jēkabpilī.

Par Latvijas Elisu Kūperu (Alise Cooper) dēvētais virtuozais ģitārists Vjačeslavs Mitrohins uz skatuves ir jau kopš 1968. gada. Savulaik viņš pats jokojot sevi nosaucis par muzikālo ‘’bandītu’’, taču ārējais huligānisms ir tikai maska Vjačeslava visaugstākās klases meistarībai un profesionālismam, kas slīpēts teju piecdesmit gadu garumā. Ģitāra viņa rokās ne tikai raud un dzied, bet arī kauc, vaimanā, dusmojas, radot klausītājā vienreizējas emocijas.

Ģitārists, komponists, aranžētājs, producents Vjačeslavs Mitrohins dzimis 1953. gada janvārī Liepājā. Mitrohins absolvējis Liepājas mūzikas vidusskolas vijoles klasi (1972), jau būdams aktīvs ģitārspēles entuziasts. No 1970. līdz 1972. gadam viņš bija Liepājas rokgrupas ‘’Strontijs-70’’ dibinātājs un dalībnieks. Kopā ar grupu piedalījās festivālā Liepājas dzintars ’71 un ’72, kur tika atzīts par labāko soloģitāristu. Spēlējis arī ansamblī Sprīdītis. No 1974. līdz 1978. gadam mūziķis tiek pieņemts par Raimonda Paula ansambļa Modo soloģitāristu. Pēc aiziešanas no Modo sekoja darbs Latvijas Radio un TV vieglās un estrādes mūz. orķestrī. Tolaik uzplauka Mitrohina komponista talants, populāras kļuva dziesmas Ceļa maize Viktora Lapčenoka priekšnesumā, paša Vjačeslava izpildītā Vārdi, vārdi. 1994. gadā, Vjačeslavs nodibina joprojām aktīvo grupu Mitrokhin’s Master Band. 1996. gadā mūziķis izveidoja savu ierakstu studiju MMBand Studio, kur darbojas kā producents, aranžētājs, nepametot novārtā kompozīciju. Klajā nākuši vairāki Vjačeslava Mitrohina albumi: Blūzs pusnaktī (1996), Manas ģitāras (1996), Summertime (2002), Change yourself and the world will change with you (2015), Latviešu blūzi (2017). Kā ģitārists Mitrohins piedalījies arī daudzu kolēģu albumu tapšanā, tostarp, Ievas Akurateres albumā Plīvošana ar pilsētu, Imanta Kalniņa filmas Pūt, vējiņi mūzikas ierakstā u.c.

Pirmais koncerts notiks 25.septembrī VEF kultūras pils lielajā zālē plkst.19.30.
Nākamie koncerti: 27.10. Alūksnes kultūras nams, 31.10. Jelgavas kultūras nams un Krustpils kultūras nams.

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk