Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Būs skatāma Andreja Kostromina personālizstāde “Klusums starp divām domām”

Redakcija
Redakcija

Tikai divas nedēļas – no 2018. gada 15. līdz 28. augustam – “Happy Art Museum” telpās, kas atrodas t/c “Galleria Riga” 7. stāvā (Rīgā, Dzirnavu ielā 67), būs skatāma Andreja Kostromina personālizstāde “Klusums starp divām domām”.

Klusums starp divām domām – tas ir apziņas stāvoklis, kad apstājas iekšējais dialogs – troksnis, ko veido prāts haotisku domu un pārdomu rezultātā. Mēs nepārtraukti runājam ar sevi par apkārtējo pasauli. Faktiski mēs arī radām šo pasauli caur personīgo iekšējo dialogu. Kad cilvēks pārstāj runāt ar sevi, pasaule kļūst tāda, kādai tai ir jābūt.

Izstādes idejas pamatā ir glezniecisks stāsts par apskaidrības īsmirkļiem, par patiesības jeb realitātes sajūtu meditācijas, lūgšanas vai kaut kā skaista vērošanas brīžos, ko laiku pa laikam piedzīvo ikviens no mums, atrodoties ārpus domām, emocijām un prāta nosacītības.

Māksliniekam Andrejam Kostrominam klusuma stāvoklis kļuvis par neizsmeļamu spēka un iedvesmas avotu, kas savieno cilvēku ar dabu un Dievu. Viņš ir pārliecināts, ka tikai prāta klusumā var ieraudzīt vērtīgo, pārlaicīgo, to, kas stāv virs modes vai tradīcijām, izjust pasaules skaistumu un vienkārši vērot, kā tā aug, iegūst formu – gluži kā puķe vai koks.

Atšķirībā no iepriekšējām gleznu sērijām “Ksenotopija I” un “Ksenotopija II”, kur katru darbu pavadīja apraksts, kas skaidroja to saturu, jaunajā ciklā nav stāsta šī vārda ierastajā izpratnē, nav sižeta, nav semiotiski noformētas jēdzieniskās noteiktības. Tā arī nav nedz vēršanās pie saprāta, nedz vēlme ietekmēt emocijas vai jūtas, bet gan mēģinājums radīt vibrācijas, kas saskan ar skatītāja iekšējo klusumu.

Tā ir izstāde-vēstījums, ko piepilda poētiskie simboli, skaistuma izjūta, racionālā un emocionālā, objektīvā un subjektīvā, apzinātā un zemapziņas pretrunīga vienotība. Tie ir auduma gabaliņi, kas dzimst klusuma dziļumā un paši iemiesojas uz audekla virsmas. Jaunajā sērijā gleznotājs centies būt vienkārši vidutājs starp iekšējo un ārējo.

Ar ekspozīciju “Happy Art Museum” un t/c “Galleria Riga” apmeklētāji varēs iepazīties no 16. līdz 28. augustam katru dienu no plkst. 13.00 līdz 23.00. Ieeja bezmaksas.

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk