Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Arhīvs/Reklāma/#PALIECMĀJĀS

LSO koncertēs ar Krēmeru, māsām Balanas, Ļahovski, Šipkēvicu un Aminatu

Redakcija
Redakcija

21. septembrī pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ar patiesi vērienīgu notikumu Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) tā galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā atklās savu 139. koncertsezonu. Jaunajā sezonā gaidāmi gan ievērojami pirmatskaņojumi, gan sadarbības ar izciliem mūziķiem.

LSO sezonas atklāšanas koncertā skanēs grandiozā Gustava Mālera Otrā simfonija, kuras atskaņošanai nepieciešams paplašināts orķestra sastāvs – tie būs 130 orķestra mūziķi (uz un aiz skatuves, lai panāktu telpisku efektu!), arī koris, ērģeles un divu sieviešu balsu solo. Koncertā piedalīsies arī Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris un Kauņas Valsts koris, vokālās solo partijas izpildīs dziedātājas ar spožu starptautisko karjeru – Vācijā rezidējošais angļu kontralts Klaudija Hakla un mūsu dīva soprāns Maija Kovaļevska.

“Jaunajā koncertsezonā mūsu klausītājus gaida daudzi augstvērtīgi mākslas notikumi,” saka LSO vadītājs Uldis Lipskis, turpinot “Jau oktobra sākumā tie būs pasaules pirmatskaņojumi latviešu un indiešu mūzikai, oktobrī muzicēsim arī ar izcilo Vinetu Sareiku. Novembrī pirmizrādi piedzīvos mūsu ilgi lolotā Riharda Dubras opera “Suitu sāga”. Turpināsim sadarbību arī ar grupas “Instrumenti” dalībniekiem. Martā 28. reizi uzmirdzēs zvaigžņu festivāls, ko jau decembrī ieskandināsim, koncertējot kopā ar Gidonu Krēmeru. Koncerti gaidāmi arī ar pianisti Agnesi Egliņu un diriģentu Mārtiņu Ozoliņu, pianistu Antonu Ļahovski un diriģentu Normundu Šnē, arī ar māsām Kristīni un Margaritu Balanas.”

4.oktobrī LSO un diriģents Atvars Lakstīgala jau atkal tiksies ar indiešu vijolspēles ikonu, komponistu Dr. Lakšminarjanu Subramaniamu, kopā ar indiešu perkusiju meistariem pirmatskaņojot viņa “Mahatma Symphony”. Šajā koncertā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos arī Kārļa Lāča Latvju simfonija. Izcilās latviešu vijolnieces Vinetas Sareikas atkalsatikšanās ar LSO un maestro Gintaru Rinkeviču notiks 19.oktobrī, kopā atskaņojot Semjuela Bārbera Vijolkoncertu. Riharda Dubras opera “Suitu sāga”, ko uz “Lielā dzintara” skatuves pirmo reizi piedzīvot varēs 8.un 9.novembrī, ir stāsts par Alšvangas valdnieku Johana un Barbaras mīlestību. Tā ir pirmā opera, kas jelkad tapusi pēc Liepājas ierosinājuma. 30.novembrī LSO Kaspara Ādamsona vadībā koncertēs ar Reini Sējānu un Jāni Šipkēvicu, atskaņojot abu šo mūziķu radītās kompozīcijas, ieskaitot arī kopprojekta “Instrumenti” skaņdarbus.
Ieskandinot 28. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, kas tradicionāli notiks martā, 21.decembrī ekskluzīvu koncertu kopā ar LSO diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā sniegs viens no pasaules vadošajiem vijolniekiem – Gidons Krēmers. Viņa skatuves partneri būs arī čelliste Giedre Dirvanauskaite un pianists Georgijs Osokins. Krāšņu Vecgada vakaru divos koncertos 29.un 30.decembrī LSO aicina pavadīt kino mūzikas un džeza noskaņās. Pasaulslavena mūzika skanēs Aminatas, Dināras Rundānes un Ralfa Eilanda izpildījumā. Savukārt 17. janvārī LSO aicina baudīt pasaulslaveno Gēršvina Rapsodiju blūza stilā. Pie diriģenta pults stāsies Mārtiņš Ozoliņš, bet pie klavierēm džeza kaisli iedegs Agnese Egliņa.

No 7. – 14.martam Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls dāvās neaizmirstamus klasiskās, džeza, modernās un vokālās mūzikas mirkļus starptautiski atzītu virtuozu (no Francijas, Čīles, Protugāles, Brazīlijas, Čehijas, Lietuvas un Latvijas) izpildījumā. 24.aprīlī ar Sergeja Prokofjeva Trešo klavierkoncertu klausītājus priecēs Lielbritānijā rezidējošais pianists Antons Ļahovskis un diriģents Normunds Šnē. LSO 139. koncertsezonas noslēgums gaidāms 15. maijā, kad maestro Gintara Rinkeviča vadībā LSO kopā ar Kristīni un Margaritu Balanas atskaņos jaudīgo Johannesa Brāmsa Koncertu vijolei un čellam.

Biļetes uz LSO rīkotajiem koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un Bilesuparadize.lv