Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Ar tiešraides koncertu un filmas demonstrēšanu atzīmēs Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu

Redakcija
Redakcija

Šogad Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu 14. jūnijā Rīgā atzīmēs savādāk kā citus gadus – bez organizētiem piemiņas pasākumiem un ziedu nolikšanas ceremonijām. Taču ikviens ir aicināts pieminēt komunistiskā genocīda upurus, dienas garumā individuāli noliekot ziedus piemiņas vietā dzelzceļa stacijā “Šķirotava” vai pie Brīvības pieminekļa, aizdegt sveces un pārlapot atmiņu albumus.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments šajā dienā aicina noskatīties Orķestra “Rīga” tiešraides koncertu “Mūzika aizvestajiem”, kā arī Romualda Pipara dokumentālo filmu “Saules pilsēta”.
14. jūnijā plkst. 16.00 tiešraidē no Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja ikviens interesents varēs vērot Orķestra “Rīga” koncertu “Mūzika aizvestajiem”. Tiešraide televīzijas ekrānos būs skatāma Latvijas Reģionu televīzijas ReTv kanālā, kā arī internetā – mājas lapā Universitātes reģionos satrauc pārvaldības... Orķestra “Rīga” facebook.com kontā.

Tradicionāli ik gadu Orķestris “Rīga” Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā sniedz koncertus, apliecinot cieņu savai tautai un tās vēsturei, atceroties totalitārisma režīmā bojā gājušos. Mūzika stāsta par cilvēku pārdzīvojumiem, mierina sērās, dod ticību un cerību. Koncertā “Mūzika aizvestajiem” skanēs trīs latviešu komponistu skaņdarbi un V. A. Mocarta mūzika. Skaņu valodu papildinās mūzikas žurnālista Oresta Silabrieža stāsti, pie diriģenta pults – Orķestra “Rīga” mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns.

Savukārt plkst. 19.00 kultūras centra “Mazā ģilde” facebook.com kontā varēs noskatīties Romualda Pipara dokumentālo filmu “Saules pilsēta”. Šī 52 minūtes garā dokumentālā filma ir tapusi 1990. gadā un bija pirmā, kas Latvijā stāstīja gan par Latvijas tautas masveida deportācijām 1941. gada 14. jūnijā, par koncentrācijas nometnēm Sibīrijā, gan par bērnu izsūtīšanu un nometināšanu neapdzīvotā salā Jeņesejas upes vidū, gan par Latvijas aneksiju un piespiedu iekļaušanu PSRS sastāvā.