Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Noslēdzies pirmais Osokina Mini Festivāls

Redakcija
Redakcija

Noslēdzies pirmais Osokina Mini Festivāls @152, četros izpārdotos koncertos pulcējot mūzikas un mākslas cienītājus. Otrajā festivāla nedēļā izskanējušas Vladislava Nastavševa un Katrīnas Gupalo hipnotizējošās kompozīcijas un pirmizrādi piedzīvojusi pirmā Rēzijas Kalniņas un Andreja Osokina izrāde.

Jaunajā klavieru salonā Brīvības ielā 152 divu nedēļu garumā notikuši astoņi Osokina Mini Festivāla koncerti, kuros, pēc ieilgušās klusuma pauzes, savus klausītājus iepriecinājuši visdažādāko žanru mūziķi. Festivāla atklāšanā uzstājušies talantīgie jaunie mūziķi Chris Noah un Katrīna Gupalo, notikuši divi Andreja Osokina solokoncerti, kā arī ģitāras virtuoza Riharda Lībieša un čellistes Ernas Daugavietes mūzikas vakars. Savukārt otrajā festivāla nedēļā klausītāji varēja baudīt teātra mūziku Vladislava Nastavševa un Katrīnas Gupalo izpildījumā. Festivāla noslēgumā pirmizrādi piedzīvoja jaunais Rēzijas Kalniņas un Andreja Osokina kopprojekts, kurā apvienota latviešu klaviermūzika, Daces Micānes - Zālītes vēl nepublicētā dzeja un Sandras Strēles krāšņās gleznas. Divu nedēļu laikā klausītāji izbaudījuši ne tikai daudzveidīgo festivāla programmu, lielisko akustiku un brīnišķīgā Yamaha flīģeļa skaņas, bet arī mājīgo atmosfēru un vīna bāra Garage sarūpētos izsmalcinātos dzērienus.

«Beidzot tas ir noticis! Sākumā satraukums gan māksliniekiem, gan klausītājiem - skatītājiem. Gluži kā pirmajā randiņā pēc 3 mēnešu komunicēšanas internetā. Un tāpēc labi, ka tas notika samērā intīmā gaisotnē, ka spriedzi palīdzēja mazināt malks laba vīna, ka atradāmies tik tuvu viens otram, ka to visu varēja sajust ne tikai gaisā, bet saskatīt viens otra acīs. Paldies visiem iesaistītajiem par burvīgu “pirmo randiņu”, kas, cerams, ir priekšnosacījums kaut kam lielākam un ilgtspējīgam. Kaut kam tādam, kas visus šos smagos izolācijas mēnešus mums tik ļoti pietrūka.» - koncerta apmeklētājs Ēriks.

Pēc lielās klausītāju intereses un atsaucības, otrais Osokina Festivāla plānots jau šoziem.