Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Tiek izsludināts Jāņa Zābera I Starptautiskais vokālistu konkurss

Redakcija
Redakcija

Atzīmējot Vokālās akadēmijas trīs gadu jubileju tiek izsludināta pieteikšanās I Starptautiskajam Jāņa Zābera vokālistu konkursam, kurš ar ļoti kompetentu žūrijas sastāvu notiks trīs kārtās no š.g. 28. septembra līdz 4. oktobrim. Tajā aicināti piedalīties dažādu valstu mūzikas skolu, vidusskolu, koledžu un mūzikas augstskolu studenti un absolventi vecumā no 10 līdz 35 gadiem.

Intensīvs darbs pie šī konkursa organizēšanas noticis trīs gadus un jau pašā sākumā bija skaidrs, ka tas veltījams izcilajam latviešu dziedātājam Jānim Zāberam. Tieši šī ģeniālā dziedātāja vārds arī uzlika augstu latiņu strādājot pie nolikuma, konkursa repertuāra izvēles, kā arī domājot par reprezentablas žūrijas piesaisti.
Jānis Zābers mūsu dzirdes priekšstatos atstājis spožu, plašu, samtaini piesātinātu un īpašu balss skanējumu, atgādinot vispārzināmo patiesību, ka īsteni sekmīgs dziedātājs ir spējīgs apliecināt savas vokālās prasmes visdažādākajos mūzikas žanros un veidos. Tāpēc konkursa programma tiek sakņota Jāņa Zābera radošajā biogrāfijā un konkursantiem dots uzdevums atskaņot to vokālo mūziku, kuru savulaik dziedājis mūsu izcilais tautietis – tautas dziesmas acapella sniegumā, kamermūziku, romances, estrādes un bērnu dziesmas, neapolitāniešu dziesmas un operu ārijas.

Žūrijā darbosies:
• krievu operdziedātāja, PSRS Tautas skatuves māksliniece, profesore Tamāra Siņavska;
• itāļu populārās mūzikas dziedātājs un producents Robertino Loreti;
• amerikāņu izcelsmes operdziedātāja, profesore Klaudija Viska;
• pasaulē dziedošie latviešu operdziedātāji Inga Kalna un Egīls Siliņš;
• latviešu kamerdziedātāja Ieva Parša;
• muzikālā teātra aktieris, režisors un vokālais pedagogs, Dr.paed. Edgars Kramiņš.

Jāņa Zābera I Starptautiskais vokālistu konkurss tiek organizētas trīs kārtās no š.g. 28. septembra līdz 4. oktobrim. Prognozējam, ka pirmajā kārtā piedalīsies 24 dalībnieki katrā grupā, otrajā – 12 dalībnieki katrā grupā, bet trešajā, noslēdzošajā kārtā – 6 fināla dalībnieki katrā grupā. Konkursanti pārsvarā būs dažādu valstu mūzikas skolu, vidusskolu, koledžu un mūzikas augstskolu studenti un absolventi vecumā no 10 līdz 35 gadiem. Taču pieļaujam, ka tiks pārstāvēti arī audzēkņi, kas vokālo mākslu mācās privātās skolās vai privāti pie vokālās nozares speciālistiem.
“No 6. marta ir izsludināta pieteikšanās I Starptautiskajam Jāņa Zābera vokālistu konkursam. Spēcīgu vokālistu paaudzi jāsāk veidot no mazotnes, bet Latvijas mūzikas skolās aizvien dominē kora dziedāšanas kultūra un vokālo dziedāšanu uzņēmušies mācīt kordiriģenti, akordeonisti un pianisti bez nepieciešamām priekšzināšanām un prasmēm, kas izskaidro faktu, ka solistu sagatavošana tiek realizēta vāji. Taču šāds konkurss varētu būt labs sākums, lai pulcinot vienkopus tuvus un tālus ciemiņus domātu par šī mākslas veida problemātiku pēc iespējas plašāk. Starptautiskā pieredze paplašina robežas vokālās kultūras pieredzei, sniedzot iespēju ārvalstu dalībniekiem dalīties ne tikai ar savu vokālo pieredzi, bet arī iepazīt mūsu galvaspilsētu Rīgu,” vērtē vokālais pedagogs Edgars Kramiņš.

Dalībnieki un interesenti par konkursu var uzzināt mājas lapā: Zabers competition – Jāņa Zābera... Gaidīsim vokālistu pieteikumus līdz pat 31. augustam.

Taču marta mēnesis ir ne tikai Vokālas akadēmijas vadītāja Edgara Kramiņa, bet arī pašas akadēmijas dzimšanas dienas mēnesis. Tajā aizvien darbojas Klasiskās un mūsdienu vokālās mākslas studija “Harmonija”, kas šo gadu laikā izaugusi un no tās kā atsevišķas struktūrvienības darbu uzsākušas Vokālā mūzikas skola un Vokālās mākslas vidusskola. Savukārt, Vokālās mākslas laboratorija „Izdziedi vasaru”, kas domāta Latvijas dziedātājiem, aizvien notiek kādā no Latvijas pilīm, šogad no 19. – 27. jūlijam jau sesto reizi. Tās ietvaros Dundagas pilī tiks izrādīta Jura Ābola un Elzas Stērstes muzikālā pasaka “Lauvas acenes”, kam paralēli Dundagas parkā notiks Riharda Rodžersa un Oskara Hammeršteina leģendārā mūzikla “Mūzikas skaņas” uzvedums ar simfonisko orķestri diriģenta Normunda Vaiča vadībā. Bet Vasaras prakse vokālajiem pedagogiem „Dziedi ar audzēkni” no 13. līdz 18. jūlijam notiks jau trešo reizi.

Interesenti par Vokālās akadēmijas pasākumiem var uzzināt mājas lapā: Vocal Academia – Tembrāli skaistas balss...

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk